Ziraat Yatırım Ürünleri Nelerdir? Etkili Yatırım Önerileri

Ziraat Bankası, ülkemizin en köklü ve en çok ürün yelpazesine sahip olan dev bankaları arasında yer alıyor. Günümüze kadar istikrarlı bir şekilde büyüme evresinde olmasının önemli etkenleri arasında her daim kendini ve altyapısını geliştirmesi ve buna yönelik kaliteli bir hizmet aksamını sunmasıdır. Sürekli olarak kredili ürünler başta olmak üzere diğer bankacılık işlemlerinde de etkili bir rol üstlenen ilgili banka, aynı zamanda farklı alanlara da yatırım yapıyor. Öte yandan Ziraat Bankası Yatırım alanı da oldukça geniş bir hazneye sahiptir diyebiliriz. Müşteri memnuniyetini daima en üst safha da tutan ve buna yönelik her sene farklı tarih aralıklarında müşterilerine kampanyalar düzenlemektedir. Bu hizmetleri arasında yer alan kredi ve kredi kartı ürünleri en çok rağbet gören ürünleri arasında olmaktadır. Ziraat Yatırım alanı ise hem benzer, hem de farklı bir işleyişe sahip özellikleri barındırıyor. Buna yönelik konumuzun devamında Ziraat Yatırım ve Ziraat Yatırım ve Yatırım Hesapları üzerine önemli bilgileri sizlere aktaracağız.

Ziraat Yatırım Ürünleri Hakkında

Güvenilir bir banka profiline sahip olan Ziraat Bankası, çok sayıda ürün yelpazesi ile tüketicilere hizmetler sunuyor. Bunlardan biri olan Ziraat Yatırım hizmetleri, yatırıma yönelik işlem yapmak isteyenler için geliştirilmiştir. Güvenli ve aynı zamanda sağlıklı bir karar vererek geleceğine yönelik yatırım yapmak isteyenlerin mantıklı adımlar atması gerekmekte. Buna yönelik Ziraat Yatırım’da bu tür konularınıza yardımcı olacak çok sayıda uzman personel bulunmaktadır. Gerek şubelere giderek yüz yüze, gerek ise Ziraat Yatırım müşteri hizmetleri ile gireceğiniz diyalog kapsamında tüm merak edilenlere cevaplar bulabilmektesiniz. Bizler ise sizlere edindiğimiz bilgileri en güncel haliyle düzenleyerek sizlere bu konumuzdan aktaracağız.

Ziraat Yatırım ile birlikte elinizin altında bulunan küçük veya büyük miktarlara sahip paralarınızı değerlendirerek kazanç elde edebilirsiniz. İnsanlar sürekli hayatlarına dair hayalleriyle veya ailelerinin daha iyi yaşam sürmesi üzerine uğraş vermektedirler. Bu kapsamda doğru ve emin adımlarla yapacağınız yatırımlar hayallerinizi gerçekleştirmenizde size yardımcı olacaktır. Paranızı elde tutarak değersiz bir şekilde kalmasını sağlamak yerine, doğru yatırımlarla katlayabilirsiniz. Eğer yatırımlara yönelik bir adım atmak ve bu kapsamda iyi bir iz sürmek istiyorsanız, Ziraat Yatırım ile bir an önce tanışmanızı tavsiye ediyoruz. Güvenilir ve kazançlı bir sistem dahilini oluşturan Ziraat Yatırım ürünleri aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Hisse Senetleri
 • Repo
 • Devlet Tahvili
 • Hazine Bonosu
 • VIOP – Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası
 • Yatırım Fonları
 • Varant
 • Kira Sertifikası
 • Altın
 • EuroBond

Ziraat Yatırım ile Para Kazanma

Hemen yukarı da sizler için maddeler halinde hazırladığımız Ziraat Yatırım ürünleri ile paranızı katlayabilirsiniz. Bu ürünler üzerine bilginizi veya size yardımcı olacak bir uzman dahilinde başarı elde edebilirsiniz. Size uygun olan yatırım türünden herhangi birini seçerek bu ürün üzerine kolaylıkla yatırım sağlayabilirsiniz. Çok sayıda yatırım türünü yatırımcılara fırsatlar halinde sunum yapan ilgili banka, bu program sayesinde adından sıklıkla bahsettiriyor. Gerek kendiniz, aileniz ve hatta çocuğunuzun geleceğini göz önünde bulundurarak bir plan dahilinde hareket edebilirsiniz. Geleceğe daha emin bir pencereden bakmanızı sağlayacak olan bu hizmetler üzerine yatırımlarınızı hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ziraat Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Liste halinde sunduğumuz Ziraat Bankası yatırım ürünlerinden herhangi birinden yararlanabilmek oldukça kolay ve hızlı olmaktadır. Bu ürünlerden herhangi biri üzerine yatırım yapabilmek için öncelikli olarak bir yatırım hesabınızın olması gerekmektedir. Konumuzun devamında ise buna hitaben Ziraat Yatırım hesap nasıl açılır sorusuna yönelik çözümlemeler sunacağız. Bu ürünler üzerine hesap açmak için size en yakın Ziraat Yatırım ya da Ziraat Bankası şubelerinden birine gitmeniz gerekmektedir. Bu kapsamda gideceğiniz şubelerde sizinle ilgilenecek olan personeller size en iyi şekilde bilgilendirmeyi yapacaktır. Tüm soru ve sorunlara yönelik cevapları net bir şekilde alacağınız bu şubelerden başvurularınızı da gerçekleştirebiliyorsunuz. Merak edilen bir diğer soru ise Ziraat Yatırım hesabı ücreti üzerinedir. Bu kapsamda açacağınız hesap için Ziraat Yatırım sizden hiçbir ad ve şart altında ücret talep etmemektedir. Tamamen ücretsiz olan yatırım ürünleri üzerine vakit kaybetmeden size en iyi seçenekleri sunarak işlem yapmanızı sağlamaktadır.

Elektronik Posta ile Aylık Ücretten Kurtulabilirsiniz!

Her bankaya ait yatırım alanlarında da olacağı üzere Ziraat Yatırım hesabına yönelik de ücret talebi olabilmektedir. Hesap açtırmak için ücret alınmıyor, fakat her ekstre gönderimlerinde sizden aylık olarak oldukça düşük bir ücret talep edildiğini söylemekte fayda var. Bu ücret tamamen hesap özetinizin size banka tarafından posta yoluyla gönderilmesi üzerinedir. İlgili ücret miktarı ise güncel verilerde 3,85 TL olarak belirlenmiştir. Fakat tüketici isterse bu ücreti ödemeyi kabul etmeyebilir, fakat bunun için de Ziraat Yatırım sizden bir şartı yerine getirmenizi istemektedir. Aylık ekstre ücreti ödemek istemiyorsanız, Ziraat Yatırım ekstrenizi posta yolu ile değil, elektronik posta yoluyla almak istediğinizi beyan etmelisiniz. Hem ekstreniz daha hızlı elinizde olmuş olacak, hem de bunun için bir ücret ödememiş olacaksınız.

Ziraat Yatırım Havale ve EFT Ücretleri

Ziraat Yatırım kapsamında havale ve EFT işlemleri farklı bir işleyişte olmaktadır. Havale gibi işlemlerdeki en güzel durumlardan biri de Ziraat Yatırım hesabınızdan banka hesabınıza yönelik yapacağınız havale işlemleri tamamen ücretsiz olmasıdır. EFT işlemlerinde ise belirlenmiş oran üzerinden miktar talebi olmaktadır. Buna yönelik yapılan EFT işlemlerinde, işlem tutarının yalnızca %5’i kadar bir ücret talep edilmektedir. Ücretlendirme minimum 0,50, maksimum ise 25 TL olarak Ziraat Yatırım tarafından belirlenmiştir.

Yatırım Fonu Nedir? Nasıl Kazandırır?

Yatırım fonları sadece yetkili kuruluşlar ve tasarruf sahipleri tarafından bir ayara getirilip toplanan paraların değerlendirilmesi sonucu işlem görmektedir. Türkiye’de yatırım fonlarına yönelik oluşturulma durumlar ise belli başlı bir yasal düzen çerçevesinde bağlanmış bulunmaktadır. Bu duruma yönelik yatırım fonu üzerine yoğunlaşmak için öncelikli olarak Sermaye Piyasası Kurulu tarafından izin alınması gerekiyor. Ek olarak sigorta şirketleri, bankalar, emekli sandıkları ve aracı kurumlar yatırım fonu çıkarabilme yetkilerine sahip olmaktadırlar. Fonlar birden fazla çeşitliliğe sahip olmaktadır. Emin adımlarla doğru bir şekilde yatırım yapabilmek için ise fonların hangi kapsamda kazanç getirebildikleri hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise oldukça basit. Fonlar değer kazandıkça yatırım yaptığınız para katlanacak, eğer değer kaybederse fon almak için sermayeniz eriyip gidecektir. Şimdi gelelim doğru adımlarla fonlardan nasıl para kazanıldığına;

 • Menkul kıymetlere sahip olan fonlar üzerinden kar payı sağlanmaktadır. Bu aksamda elde edilen kar/gelir durumu ise fon portföyüne iletilerek yansıtılmaktadır.
 • Fon kapsamında elde edilen gayrimenkul değerindeki durumlar, değer artmasıyla birlikte yapılan satış kapsamında katılma belgesi üzerinde değerinin artması sağlanmaktadır.
 • Fon kapsamında yer alan gayrimenkul’ün değeri arttıkça satış işlemi başlamaktadır.

Yatırım Fonları Üzerine Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Birçok kişi fon ve mevduat hesabı ürünlerini birbiriyle karıştırmaktadır. Buna değinerek yatırım fonları üzerine ne denli işlemler yapacağınızı ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair önemli bilgileri sizlere sunacağız. Yatırım fonları kazandırdığı gibi, kaybetmeye de yönelik bir ürün olmaktadır. Bunun için fon üzerine yatırım yaparken bu ürünün risk içerikli olduğunu unutmamanızda fayda var. Yani bu ürün sayesinde paranızı katlayabileceğiniz gibi, yapacağınız hatalı ve düzensiz bir işlem dahilinde paranızı kaybedeceğinizi de bilmeniz gerekmektedir. Risk durumunu göz önünde bulundurarak yatırım fonları üzerine bir karar vermelisiniz. Paranın acil durumuna bağlı olarak fon yatırımı yapmaktan kaçınmalısınız. Bir yıl öncesine yönelik var olan ve yatırım yapma beklentisi bulunan fonlar üzerine incelemeler yaparak karar vermek daha mantıklı olacaktır. Önceki senelere hitaben en çok kazanç sağlayan fon türleri üzerine araştırmalar yaparak, en iyi tercihi kullanmanız size avantaj sağlayacaktır.

Fon kapsamında yer alan hisse senetleri genellikle getirisi en yüksek olan fon değerlerini kapsamaktadır. Hisse senetleri kapsamında en fazla kullanılan fon modeli ise “A tipi” olanıdır. Burada unutmamanız gereken bir diğer etken ise, hisse senetleri değerlendirmelerinde yaşanacak olan dalgalanmalardan kaynaklı olarak hisse senetlerinin riskli bir hale gelebilme olasılığıdır. Bu kapsamda değerlendirecek olursak A tipi hisse senetlerinin risk durumu oldukça yüksektir. Yani çok kazandıracağı gibi, aynı zamanda kayıp oranı da en yüksek olan tipi kapsamaktadır. Buna hitaben fon üzerine yatırım yapılan parayı önceden bilecek olan kişiler için  A tipi sakat bir durum olarak nitelendirilebilir.

Risk oranı yüksek olan fon değerleri gibi, aynı zamanda az riske sahip fon tipleri de bulunmaktadır. Özellikle de B tipi fon değerleri en az risk değerine sahip türleri kapsıyor. Yapılacak olan doğru ve kararlı yatırımlarla birlikte her halükarda kazanabilmek mümkün olabilmektedir. Bu duruma yönelik B tipi fon değerlerinin kar payı oranı da A tipine göre oldukça düşük bir seviyede olmaktadır. Kazanç miktarı az, fakat tamamıyla risksiz bir değere sahip olan C tipi fonların günümüzde tercih edildiğini söylemekte fayda var. “Az kazancım olsun, param elimde kalsın” diyorsanız C tipi fonlara yönelmenizde fayda olacaktır. Tüm bunlara ek olarak Ziraat Yatırım’a yönelik fonlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıda maddeler halinde sıraladığımız listeye göz atmanızda fayda var.

Ziraat Yatırım Fonları Hangileridir?

 • Ziraat Portföy Hisse Senedi Fonu – Hisse Senedi Yoğun Fon
 • Ziraat Portföy İkinci Değişken Fon
 • Ziraat Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu
 • Ziraat Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçları Fonu
 • Ziraat Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu
 • Ziraat Portföy Para Piyasası Fonu
 • Ziraat Portföy Borçlanma Araçları Fonu Fonu
 • Ziraat Portföy BIST 30 Endeksi Hisse Senedi Fonu – Hisse Senedi Yoğun Fon
 • Ziraat Portföy Temettü Ödeyen Şirketler Hisse Senedi Fonu – Hisse Senedi Yoğun Fon
 • Ziraat Portföy Altın Katılım Fonu
 • Ziraat Portföy Katılım Fonu
 • Ziraat Portföy Büyüyen Çocuklara Yönelik Değişken Özel Fon
 • Ziraat Portföy Kira Sertifikaları -SUKUK- Katılım Fonu
 • Ziraat Portföy Katılım Fonu – Döviz
 • Ziraat Portföy Katılım Endeksi Hisse Senedi Fonu – Hisse Senedi Yoğun Fon
 • Ziraat Portföy Serbest Fon
 • Ziraat Portföy Katılım Fonu
 • Ziraat Portföy Fon Sepeti Fonu
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir