Ziraat Bankası Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ziraat bankasi ihtiyac kredisi

İhtiyaç kredisi, bankaların müşterilere bazı sebeplerden dolayı belirli kurallar çerçevesinde verdiği maddi,  geri ödemeli faiz oranları uygun kredi yardımlarıdır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, bu ihtiyaç kredilerinden biridir. Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi, düşük faizlerle 1000’lerce liraya kadar müşterilerine destek olarak ödemelerini düzene sokmaları için uzun vadeler sunmaktadır.

Üstelik ihtiyaç kredisi alabilmek için, bankalara gitmeniz şart değildir. Bunları artık internet aracılığı, mesaj aracılığı ile de yapabilirsiniz. Bu durum birçok vakti olmayan vatandaşımıza da kolaylık sağlamaktadır.

Ziraat Bankası tarafından doldurulacak bir form ile çok kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Eğer başvurunuz ön onay kısmını geçerse, yani herhangi bir eksik evrak ve engel yoksa artık paranızı alabilmeniz için iki yol kaldı demektir. Birinci yol, eğer bu bankaya üye iseniz kart bilgileriniz vb. birçok bilgilerinizin varlığı söz konusu olduğu için ön onaydan sonra müşteri hizmetleri aracılığı ile kartınıza bu para direkt yatırılabilir. İkinci olarak ise, bu bankaya üye değilseniz bankaya giderek gerekli işlemleri yaparak bu paraya aynı gün veya hafta içinde ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Faiz oranları her bankaya, verilen miktara, vadeye göre değişimler göstermektedir. Ziraat bankası şu an neredeyse standart faiz oranı uyguluyor diyebiliriz. Öyle ki 2.000₺ da kullansanız, 50.000₺ de kullansanız faiz oranı aşağı yukarı %1,43 olarak değerlendirilmektedir.

Örneğin;

2.000₺ olarak 12 ay vadeli alınan bir krediye gelecek olan faiz oranı bahsettiğim gibi %1.43’lük bir miktardır.

Yani, 2.000₺ olarak verilen bir kredi vade ve faiz oranları sonucunda 2.240₺ gibi bir rakam olarak geri ödenmektedir.

Fakat 50.000₺ olarak verilen başka bir kredi de vade ve faiz oranları aynı olursa 56,001₺ olarak geri ödenecektir. Faiz oranı değişmese de alınan miktarlar arttıkça ödeme miktarları da değişim göstermektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi almak için artık bankalara kadar giderek, sıra bekleyerek, evrakları hallederek uğraşmanıza gerek kalmadan eğer mobil bir cihazınız veya internet kullanımı olan bir cihazınız varsa bu işleri 5 dakika da görebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken eğer bir Ziraat Bankası üyesi iseniz internet bankacılığı üzerinden başvuru yaparak ön onayı beklemelisiniz. Ön onay geldikten sonra ya krediniz hesabınıza yatırılır ya da müşteri hizmetleri tarafından aranarak bilgilendirilirsiniz. Banka üzerinden başvurularda bulunursanız, onaylandıktan sonra sizlerle çağrı merkezleri yoluyla iletişime geçeceklerdir.

ziraat bankasi kredi

ziraat bankasi kredi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bankaya başvururken bulundurulması gereken evraklar şunlardır:

  • Kimlik ve fotokopisi
  • İkamet Adresi
  • Çiftçilik Belgesi, ÇKS kaydı.
  • Tapu Fotokopisi
  • Araç, taşıt Ruhsat Fotokopisi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notları bankalara göre değişmemektedir. Çünkü bütün bankalar birbirileri ile iletişim içerisinde olduğu için notlarda bir elden yönetiliyor diyebiliriz.

Kredi notları şu şekilde iyi, kötü, çok kötü gibi yazılarla şekillendirilmektedir.

  • Çok İyi: 1700 ve 1700 üstü.
  • İyi: 1500 – 1700
  • Kötü: 700 – 1500

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için bu işlemleri yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir