Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

ziraat bankasi kredi basvurusu

Ziraat bankası kredi denildiğine akıllara gelen ilk bankalar arasında yerini alır. Devlete dayalı işleyiş politikası ve dürüst uygulamalarıyla en kolay kredi işlemleri yine Ziraat bankası bünyesinde gerçekleşmektedir. Günümüzde insanların önünde bir çığ misali büyüyen ihtiyaçlar kredi kullanım oranını arttırabiliyor. Kredi kullanmak ödeme gücünüzü ve sorumluluğunuzu makul seviyede tuttuğunuz sürece mantıklı bir karardır. Ancak unutulmamalıdır ki kredi başvurusu yaptıktan sonra bir şeyler ters giderse hayatınızı borç kapatma kredilerine bağlı olarak geçirebilirsiniz. Kredilere karşı anlatmamız gereken ayrıntıları geçtikten hemen sonra siz değerli okurlarımıza Ziraat bankası kredi başvuru olanaklarından bahsedelim.

Kredi kullanmak için o kadar fazla yol bulunuyor ki hangisinin size uygun olacağını hemen seçip kredi başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde insanlar oturdukları yerden tek tıkla birçok işi halledebiliyor. Ziraat bankası da günümüz teknolojisine ayak uydurarak müşterilerine mobil hizmetler sunmakta. Kredi başvurusu yapmak için birincil seçeneğiniz herhangi bir Ziraat bankası şubesine gitmektir. Buradan en saf haliyle kredi başvurusu yapabilir, aynı şekilde krediler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Bugünkü içeriğimizde diğer kredi başvurusu yapma yöntemlerini inceleyeceğiz.  

Ziraat Bankası Mobil Kredi Başvurusu

İlk olarak Ziraat Bankası mobil bankacılık hizmetlerini siz değerli okurlarımıza anlatalım. Az evvelde bahsettiğimiz üzere bankalar artık günümüz teknolojisine uyum sağlayarak müşterilerine şubeye gitmeden bankacılık hizmeti alma fırsatı tanıyor. Ziraat mobil bankacılık hizmetleri de bir müşterinin banka şubesine gittiğinde gerçekleştirebileceği hemen her türlü hizmeti cep telefonu veya tablette sunarak, banka şubesini müşterinin ayağına getiriyor. Ziraat bankası mobil uygulamasını Android cihazlarınıza indirmek için buraya, İOS cihazlarınıza indirmek için buraya tıklamanız yeterlidir. Uygulama kurulumunu tamamladıktan ve mobil bankacılık giriş işlemlerinizi 444 0 000 numarasını arayarak Ziraat bankası müşteri hizmetleriyle birlikte tamamladıktan sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat bankası mobil kredi başvurusu yapmak için cihazınızdan uygulamayı açın. Müşteri bilgilerinizi girip ana ekrana ulaştıktan sonra kredi hesaplamak için “Hesaplama Araçları-Hesaplamalar” ifadesine tıklayın. Bu ekrandan kredi talebinize dair temel borç ve faiz oranlarını vade şeridinde hesaplayabilirsiniz. Ziraat bankası mobil kredi başvurusu yapmak için ana menüden     “Başvurular” ekranına girmeniz ve bu ekranda talep ettiğiniz kredi detaylarını girerek sol veya sağ (kullanılan işletim sistemine göre değişiklik göstermektedir.) üst taraftaki “Devam” tuşuna basın. Sonrasında “Başvur” diyerek kredi başvuru işleminizi gerçekleştirerek, banka iletişim unsurlarından tarafınıza iletilecek onay mesajını bekleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternetten Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden Ziraat İnternet şubesine ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak Ziraat bankası resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sitenin sağ üst köşesinde internet şubesi için giriş butonları bulunmaktadır. “Bireysel-Kurumsal” olarak ifade edilen bu butonlardan size hitap edeni seçin. Sonrasında eğer varsa mobil bankacılık şifreniz ve TC kimlik numaranız ile sisteme giriş sağlayın. Eğer böyle bir giriş yoksa Ziraat bankası internet şube kredi başvurusu için 444 0 000 numarasını arayarak internet şifrenizi alın ve internet şubeye giriş sağlayın.

Sonrasında karşınıza gelen ekranın sağ üst köşesindeki “Durumumu İzle” butonuna tıklayın. Bu ekrana ulaştığınızda ekranın sol tarafından uzun bir menü karşınıza çıkacaktır. İnternetten kredi başvurusu Ziraat Bankası bünyesinde bu menü üzerinden yapılmaktadır. O menü üzerinden bankacılık işlemlerinize dair tüm verileri kolaylıkla bulabilir, işlem gerçekleştirebilirsiniz.

ziraat bankasi ihtiyac kredisi basvurusu

ziraat bankasi ihtiyac kredisi basvurusu

Ziraat Bankası Telefondan Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası çağrı merkezi telefon numarası 444 0 000’dır. Bu numarayı arayarak sizden istenilen bilgileri tam olarak girdikten sonra ana menüye ulaşacaksınız. Burada “5-Başvurular ve ürünler hakkında bilgi alma” sesini duyduktan sonra telefonunuzun tuş takımından “5” numarasına basın. Sonrasında açılan menüden “Başvuru İşlemleri         “için tuşlama yapın ve buradan operatörün sizi yönlendirdiği doğrultuda taleplerinizi müşteri temsilcinize iletin. Ziraat bankası telefonla kredi başvurusu bu şekilde yapılmaktadır.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvuru hizmetleri SMS Bankacılığı altında sunulan 4747 numaralı numarayla yapılmakta olup tamamen ücretsizdir. Aynı şekilde Ziraat Bankası 4747’ye mesaj atarak müşterilerine bakiye sorgulamaya varıncaya kadar birçok bilgi edinme imkanını da tanımaktadır.

Ziraat Bankası SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu için telefonunuzda mesaj kısmına gelin. Aralarında birer boşluk olacak şekilde; TUKETICI, TC Kimlik No, Kredi Tutarı, Vade ve Aylık gelir bilgilerinizi yazıp 4747’ye SMS olarak gönderin. Bu sayede kredi başvuru işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası SMS ile taşıt kredisi başvurusunda bulunabilmek için telefonunuzdan bir adet SMS göndermeniz gerekmektedir. Telefonunuzun mesaj kısmını açtıktan sonra aralarında bir karakter boşluk olacak şekilde TASIT, TC Kimlik No, Kredi Tutarı, Vade, Aylık gelir ve aracın fiyatını yazarak 4747’ye SMS gönderin.

Ziraat Bankası SMS ile konut kredisi başvurusu için telefonunuzdan 4747’ye aralarında bir adet boşluk olacak şekilde KONUT, TC Kimlik No, Kredi Tutarı, Vade, Aylık gelir ve konut tutarını yazarak SMS gönderin. Tüm bu başvurular sonrasında kredi talebinize dair ilk adım cevabı cebinize gelecektir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir