Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Faiz Oranları ve Avantajları 2018 GÜNCEL

Konumuz dahilinde sizlere Ziraat Bankası ev kredisi başvurusu ile ilgili olarak konut kredisi kapsamında bilgiler aktaracağız. Tüketicilerin her ay belini büken etkenlerden biri de şüphesiz kira ödemeleri olmaktadır. Özellikle de ev/konut kiraları son dönemlerde aldı başını gidiyor. Bu duruma yönelik tüketiciler ev kiraları üzerine isyan ederken, ek olarak ev sahibi olma hayalleriyle de yaşamaktadırlar. Bu durumda sürekli olarak meclise taşınan ve gündemden de düşmeyen konut kredisi faizleri yeni bir düzenlemeyle gündeme geldi. Vereceğimiz bilgiler arasında konut kredisi faiz oranları düştü mü sorusuna da cevaplar sunacağız. Bu konuya yönelik geçmişten günümüze birçok kredili ürünlerde de hizmet veren Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu üzerine de bilgiler sunacağız.

Başbakan’ın Çağrısı Üzerine Konut Kredisi İndirimleri Uygulanmaya Başlandı

Mayıs 2018 tarihiyle Başbakan Sn. Binali YILDIRIM, yapmış olduğu çağrı ile birlikte Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok banka indirime gitmiştir. Yapılan bu çağrıya kulak veren bankalar artık ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir ölçüde yardımı oluyor. Her sene Mortgage kredisi ile ilgili olarak kampanyalar bulunuyor. Bunlara yönelik içerisinde olduğumuz 2018 yılı da dahil olmak üzere indirimli konut kredileri başlamış bulunmakta. Ziraat Bankası özellikle de maaşını kendi banka bünyelerinden alan, banka hesabı bulunan kişiler ve emekliler üzerinde oldukça avantajlı konut kredileri sunuyor. Ek olarak OYAK üyelerine de avantajlı ve indirimli konut kredisi başvurusu olanaklarını da sunmaktadır.

Ziraat Bankası indirimli konut kredisi başvurusu üzerine vereceğimiz bilgileri net bir şekilde okuyarak sizlerde başvuru taleplerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Genellikle emekli, öğrenci ve çiftçi vatandaşlarımıza yönelik kampanyalar düzenleyen Ziraat Bankası ev kredisi başvurusu ile ilgili olarak da avantajlı fırsatlar sunuyor. İlgili banka uygulamış olduğu önemli değişiklik sayesinde artık vade faiz oranlarında o şikayet edilen etki durumunu ortadan kaldırmış bulunuyor. Yani duruma yönelik kullanılmak istenilen kredi tutarı ne kadar fazla ise, bu krediye uygulanacak olan faiz oranı da bir o kadar yükseltilmektedir. Hemen aşağıda da sunacağımız Ziraat Bankası ev kredisi hesaplama tablosu güncel bir şekilde aktarılmıştır. Ek olarak konumuzun devamında Ziraat Bankası ev kredisi başvurusu için gerek belgeler ve şartlar nelerdir, diğer merak edilen tüm konulara yönelik cevapları dahi bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri, Avantajları ve Faiz Oranları Nelerdir?

Ziraat Bankası konut kredisi çeşitleri faiz ve şartlara yönelik farklılıklar gösterebiliyor. Bu kapsamda 4 farklı Ziraat Bankası konut kredisi ile ilgili bilgileri vermeye devam edeceğiz. Hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere ilgili bankaya ait konut kredileri çekilen tutara ve vade oranına göre farklı faiz uygulamaları ile tüketicilerin kullanabilmesi sağlanmaktadır. Her ne kadar karmaşık bir halde görülse de sunacağımız Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları tablosu ile güncel verilerden de haberdar olacaksınız. Öncelikli olarak ilgili bankaya ait konut kredilerini ve özelliklerini sizlere belirtelim.

“Hemen aşağıda sıralı halde detaylarına değindiğimiz tüm krediler 10 yıl vade, yani 120 ay vadeli konut kredisi üzerinden hesaplanmıştır. Bu baz durumunu aynı zamanda her kredi başlığı altında da belirteceğiz.”

Ziraat Bankası Standart Konut Kredisi Paketi

İlk sırada Ziraat Bankası’na ait standart konut kredisi ürün paketi bulunmaktadır. İlgili konut kredisi paketi içerisinde 3 farklı kredi grubu bulunuyor. Bu grupların bulunması tamamen krediyi çekecek olan kişinin tercih edeceği konut kredisi tutarı üzerinden oluşturulmuştur. Tabloda da anlaşılacağı üzere kredi tutarına yönelik değişen faiz oranlarını göreceksiniz. Hemen altta yer alan tablo üzerinden kredi tutarına yönelik güncel Ziraat Bankası ev kredisi faiz oranları ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Miktarları 1 – 120 Ay Vade Arası
1 – 500.000 TL %0,98
500.000 – 1.000.000 TL %1,09
1.000.000 TL ve Üzeri %1,18

 

“Hemen üstte yer alan tabloda da göreceğiniz üzere tercih edilecek olan vade oranı ne olursa olsun, faiz oranları değişmemektedir. Tamamen çekilecek olan kredi tutarına göre faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Bu kapsamda 120 aylık vadeye hitaben 1 ila 500 bin TL arasında tercih edilecek kredi tutarına yönelik %0,98, 500 bin TL ile 1 milyon TL arasındaki kredi tutar tercihleri için %1,09, son olarak 1 milyon üzeri kredi miktar istekleri için ise %1,18 oranında faiz uygulaması yapmaktadır.”

Ziraat Bankası 120 Ay Vadeli Konut Kredisi için Örnek Hesaplama Tablosu

Kredi Tutarı Taksit Toplam
60.000 TL 852 TL 102.302 TL
70.000 TL 994 TL 119.353 TL
80.000 TL 1.136 TL 136.403 TL
90.0000 TL 1.278 TL 153.454 TL
100.000 TL 1.420 TL 170.504 TL
150.000 TL 2.131 TL 255.757 TL
200.000 TL 2.841 TL 341.008 TL
300.000 TL 4.262 TL 511.513 TL
500.000 TL 7.489 TL 898.697 TL
1.000.000 TL 7.811 TL 937.379 TL

 

Çalışanın Artısı Konut Kredisi Detayları

Maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan tüm bireyler bu özel konut kredisi paketinden faydalanabiliyor. Ziraat Bankası tarafından sunulan bu konut kredisi ile düşük faiz oranlarıyla da ödemelerinizi rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Sitemiz içerisinde sürekli olara bahsettiğimiz, maaşınızı aldığınız bankalardan kredi çekimlerinde daha fazla ayrıcalıklar yaşayabiliyorsunuz. Bahsi geçen bu avantajlar sadece aktif olarak memur ve personel sınıfına yönelik çalışanları kapsamıyor. Bu kredi paketinden aynı zaman da emekliler de yararlanabiliyor. Ziraat Bankası emekliler için konut kredisi fırsatlarından biri de kredi paketi ile oluşabilmektedir. Emeklileri de kapsayan bu krediye yönelik kullanılacak olan tutar, vade ve faiz oranlarına aşağıdaki tablo üzerinden bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Miktarları 1 – 120 Ay Vade Arası
1 – 500.000 TL %0,98
500.000 – 1.000.000 TL %1,09
1.000.000 TL ve Üzeri %1,18

 

Ziraat Bankası Dosya Masrafsız Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredileri ile ilgili olarak bir diğer kredili ürün paketi ise “dosya masrafsız konut kredisi” adı altında verdiği hizmettir. Tüketicilerin en çok rağbet gösterdiği ve ilgi duyduğu kredi paketlerinin başında gelmektedir. Bu kredi ürünü dahilinde herhangi bir komisyon/dosya masrafı dahi ödemiyorsunuz. Kredi tahsis ücreti gibi ek ödemelerin dahil edilmediği bu konut kredisi paketini aynı zamanda henüz tamamlanmamış inşaat halinde olan konutlar içinde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnşaat konut kredisi gibi en çok talep edilen kredi paketi dahilini de oluşturmaktadır. Satın alınacak olan evin %80’ine kadar ekspertiz raporu dahilinde kredi kullanabilmektesiniz. Banka tarafından ilgili ev için ipotek atanması yapılır, ek olarak banka isteği doğrultusunda belgelerde talep edilebilmektedir. Ek olarak gereken sigortalar da bu kapsamda gerçekleşmektedir. Dosya masrafsız konut kredisi için uygulanan faiz oranı diğer bir önceki sunduğumuz paketlerden daha yüksek olmaktadır. 120 aya kadar olan tüm vade aralıkları için %1,18 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.

İnşaat Halinde Olan Konutlar için Kredi Başvurusu

İnşaat tamamlama kredisi adı altında geçen bu konut kredisi paketi de Ziraat Bankası tarafından müşterilerine ve müşterisi olmak isteyenlere sunulmaktadır. 120 ay vadeli inşaat tamamlama kredisi ile hayallerinizde olan o evin sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapılan evin inşaat durumu %70 tamamlama seviyesine ulaşmamış olması da istenilen şartlar dahilinde yer almaktadır. Eğer bu seviyenin üzerinde ise maalesef bu kredi paketinden faydalanamıyorsunuz. Diğer istenilen şart ve belgelerde hemen hemen diğer konut kredileri ile aynı olmaktadır. İlgili konut kredisi paketi 120 aya kadar olan vade aralıkları ile %1,19 faiz oranı üzerinden hesaplanarak tüketiciye sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurulmuş konut kredisi başvuru formu,
  • Krediyi kullanacak olan kişiye ait nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi,
  • Tüm kredilerde de olduğu üzere kredi başvurusu için istenilen gelir belgesi,
  • Satın alınacak olan eve ait tapu belgesinin fotokopisi,
  • Ek olarak bu maddeler dışında bankaların talepte bulunduğu diğer ek belgeler de olabilmektedir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir