Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası en fazla bireysel müşteriye sahip bankalardan bir tanesi. Bu nedenle de teknolojik gelişimleri yakından takip eden bir banka. Bu sayede müşterilerine daha hızlı ve şeffaf hizmet verebiliyor. Özellikle ziraat Bankası’nın taşra ve ilçelerde de çok fazla müşterisinin olması bu bankanın internet bankacılığını zorunlu hale getiriyor. Çünkü insanlar internet bankacılığı sayesinde hem kurumsal hem de bireysel onlarca işlemini halledebiliyor. İşte Ziraat Bankası internet bankacılığı ndan yapılabilecek işlemlerden bazıları,

  • Hesap açma ve kapama işlemleri,
  • EFT, havale, yurtdışı para gönderme işlemleri,
  • Kredi kartı borçlarını gözlemleyebilme ve ödeyebilme,
  • Hesap hareketlerinin gözlemi,
  • Kredi ve kredi kartı başvurusu,
  • Riskli işlem olup olmadığının gözlemi,
  • Döviz alım satımı ve yatırım işlemleri,
  • E – devlete giriş işlemleri,
  • Fatura ve yasla şans oyunu ödeme işlemleri.

Bunlar internet bankacılığından yapılan işlemlerin yalnızca bazıları. Ziraat bankacı internet bankacılığı üzerinden buna benzer onlarca işlem yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Uygun İhtiyaç Kredisi

Detaylı Ziraat Bankası Kredi Başvuru Yolları

Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama 2018

Ziraat Bankacı İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır? Detaylı Anlatım

Ziraat Bankacı İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır? Detaylı Anlatım

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Ziraat bankacı internet bankacılığı kullanabilmek için öncelikle bu bankada bir müşteri kaydının olması gerekmektedir. Eğer Ziraat Bankası’nda müşteri kaydınız bulunmuyor ise bankanın resmi web sayfasından müşteri kaydı oluşturmak mümkün. Kayıt oluşturulduktan sonra çağrı merkezinden ya da şubelerden şifre alınmalıdır. Ancak hali hazırda banka müşterisi iseniz tüm bilgilerinizin güncel olması durumunda anında şifre adımından destek alabilirsiniz. Bankaya ait cep telefon, kart ve kimlik bilgileri ile dakikalar içinde şifre almak mümkündür.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığında Daha Önce Müşteri Kaydı Var İse

Bazı durumlarda bu bankada kalan müşteri kayıtlarınız şube dışında şifre alamamanıza neden olur. Çünkü eski müşteri kayıtlarınızın altında kalan eski numaranız buna engel olacaktır. Bu numarayı hatırlıyor olsanız dahi numara güncel değil ise şifre alamazsınız. Öncelikle bu tarz işlemlerde en yakın ziraat bankası şubesi ile görüşmeli ve numara güncelleme formu doldurmalısınız. Bu forma istinaden numaranızı güncelleyen banka sizlere Ziraat Bankacı internet bankacılığı giriş şifresi verir. Bu giriş şifresi ile ilk adımı geçip her zaman kullanacağınız şifreyi belirleyebilirsiniz.

Makalemizde Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hakkında detaylı bilgi verdik. Aklınıza takılan soruları yoruma yazabilirsiniz. Hızlı bir şekilde dönüş sağlanacaktır.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir