Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

ziraat bankası gelir belgesiz kredi nasıl alınır

Ziraat Bankası bir devlet bankası olması sebebi ile kuralları diğer bankalara nazaran her ne kadar katı gözükse de, aslında krediyi en kolay ve faizi en düşük olan bankalardan biridir. Bu yazımız Kredi ihtiyacı olup da gelir belgesi beyan edemeyen insanlara ve gelir belgesi olduğu halde, gelir belgesini beyan etmeden kredi alma yollarına yönelik olacaktır. Şimdi Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi nasıl alınır sorusuna geçelim. Evvela şunu belirtmekte fayda vardır; ihtiyacımız olan bir şeye sahip olmadan önce, bir başvuruda bulunmamız gerekiyor.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvuru Yolları

  1. a) İnternet Bankacılığı ve Mobil Uygulamadan Başvuru

            Zaten Ziraat Bankası müşterisi iseniz, bu yöntem en basit ve en hızlı yöntemdir. İnternet Bankacılığı şifresi aldıktan sonra uygulamayı açın. Uygulamada size verilebilecek kredi miktarını kolaylıkla öğrenebilir ve bunu anında talep edebilirsiniz. Bu yöntemde bir diğer kolaylık ise, hiçbir bordro, SGK dökümü, kimlik fotokopisi vs gibi hiçbir belgeye ihtiyaç duyulmaması gibi, uzun uzun sayfalara imza atmanıza da gerek kalmayacaktır. Başvurunuz onaylandıktan hemen sonra, krediniz hesabınıza yatacaktır.

  1. b) Şubeden Başvuru

Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek yüz yüze başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için görevli memura öncesinde Gelir Belgesi beyan edemeyeceğinizi söylemenizde fayda var. Görevli bu durumda, sizden ödeyememe durumunda sağlam bir dayanak isteyecektir. Sağlam dayanaklar; kefil, ipotek, kirada olan taşınmaz mülkleriniz, bankada birikmiş para, bankada birikmiş altın diye sıralanabilir. Bunlara sahip olduğunuzu belirtirseniz görevli size kredi vermek için tüm imkanları zorlayacaktır.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız diğer yazımızı da incelemenizde fayda var. Gelir belgesiz kredi veren bankalar Tıklayınız.

Kefilsiz Gelir Belgesiz 10 Bin TL İhtiyaç Kredi Nasıl Alırım?

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi İçin Gerekli Olan Belgeler


Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sağlam dayanakları belgelemeniz gerekmektedir. İpotek edeceğiniz taşınmaz mülk için, Tapu Fotokopisi. Kiraya vermiş olduğunuz taşınmaz mülkünüz için, kira kontratı.  Bankada birikmiş toplu para ve altın için, biriktirmiş olduğunuz bankadan hesap bilgileri dökümanı. Kefil için ise; kefilinizin yaptığı iş, kefilinizin gelir durumunu gösteren belge, kefilinizin eşinin rızasının onayı.

            Ayrıca Bkz: Bu başvuru yönteminde, gelir belgesi beyan etmeyeceğiniz için, bankanın ilk bakacağı kriter, Kredi Notudur. Kredi Notunuz yüksek olmalı. Kredi notunuz düşük ise,  Kefil göstereceğiniz kişinin Kredi Notu yüksek olmalıdır.
Dip Not: Şunu asla unutmayınız; bizim ne kadar kredi almaya ihtiyacımız var ise, bankaların da bir o kadar kredi vermeye ihtiyacı vardır. Bu sebeple kredi talebinde bulunurken, karşı tarafa güven veren tavırlar sergilemenizde fayda var. Ayrıca Kredi konusunda size yardımcı olan görevli banka memuru ile, sırnaş denecek kadar olmasa da, gayet samimi davranışlarda bulunabilirsiniz. Açık bir şekilde, hayattaki konumunuzu ve maddi imkanlarınızı söylemenizde size pozitif olarak dönecektir. Açık bir şekilde belgelenemeyen gelirlerinizi memura söyleyebilirsiniz.

   Kredi Notu Nedir? Yüksek Kredi Notu Nedir? Düşük Kredi Notu Nedir?


Kredi Notu
, Yaşamınızda daha önce herhangi bir bankadan çekmiş olduğunuz kredi veya kullanmış olduğunuz kredi kartının geri ödemesinde problem çıkarmış veya çıkarmadığınızdır. Geri ödemede problem çıkarmamış iseniz, kredi notu yüksektir, geri ödemede problem çıkarmış iseniz, kredi notu düşüktür. Kredi Notunuzun düşük veya yüksek olduğunu her banka görebiliyor. Yani herhangi bir bankadan çekmiş olduğunuz krediyi ödemede problem çıkarmış iseniz, bu durumu Ziraat Bankası da görecektir. Kredi Notu yükseltmenin bir yolundan kısaca bahsedecek olursak; Ziraat Bankasından düşük miktarlı kredi kartına sahip olduktan sonra, birkaç ay boyunca, ayın aynı günlerinde ve hiç aksatmayacak şekilde, Kredi Kartı borçlarınızı ödeyin. Bunu yaptığınızda taktirde banka bunu görecektir ve Kredi Notu yükselmesine sebep olacaktır.

  1. c) İnternet Sitesi Üzerinden Başvuru: Şayet halihazırda Ziraat bankası müşterisi değil iseniz, Ziraat Bankasının resmi internet sayfasından gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvuru yönteminde dikkat etmeniz gereken husular şunlardır; internet sayfasında istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Ayrıca girdiğiniz sitenin, Ziraat Bankası resmi internet sitesi olduğundan emin olmalısınız. Ziraat Bankası Resmi İnternet Sayfası: www.ziraat.com.tr ‘dir.
  2. d) Maaş Müşterisi iseniz: Ziraat Bankasının maaş müşterisi iseniz; hiçbir şekilde Gelir Belgesine ihtiyacınız yoktur.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir