Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

ziraat bankası kredi kampanyaları

Ziraat Bankası cumhuriyetin ve bankacılık sektörünün ilk kurulduğu yıllardan beri ülkemizdeki vatandaşlara hizmet veren bir kuruluştur. Buna bağlı olarak Ziraat Bankası sürekli hizmetlerini geliştirmeye çalışmış ve müşterilerini memnun etmeye çalışmıştır. Her daim müşteri memnuniyetini önemseyen ve üstün hizmet kalitesi anlayışına sahip olan bu banka her müşterisinin her sorununa çözüm bulabilmek için hizmet alanını her geçen gün genişletmektedir. Ziraat Bankası farklı kredi hizmetleri, kampanyaları ve düşük faiz oranlarıyla da bankacılık sektörünün ileri gelen kuruluşlarından biri olmayı başarabilmiştir. Bu bankanın müşteriler tarafından beğenilen ve sıklıkla tercih edilen hizmetlerinden bir tanesi de borç kapatma kredisidir. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi veren bankalar arasında en avantajlı olanlardan birisidir. Bu bankanın müşterilerine sunduğu borç kapatma kredisi avantajları, kuralları ve vade sayısını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Neden Alınır?

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların farklı amaçları bulunmaktadır. Ancak bu amaçlardan en popüler olanı, tüm kredi ve kredi kartlarını aynı çatı altında toplamak ve uzun vadede borçları rahat bir şekilde ödemektir. Ayrı ayrı, düşük vadelerde alınmış krediler vatandaşların zor durumda kalmasına neden olmakta ve finansal açıdan çöküntü yaşamalarına sebep olmaktadır. Bu gibi durumlarda bankaların müşterilerine yardım etmesi gerekmektedir. Müşterilerine zor durumlarda kaldığında yardım eden bankalardan birisi olan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve konut kredisi gibi borçlanmalarda müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşterilerine mümkün olduğunca yardım etmeye çalışmaktadır. Bu müşterilerin önceden Ziraat Bankası müşterisi olup olmaması sonucu değiştirmemektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve konut kredisi gibi hizmetlerden yararlanıp borca giren ve borçlarını ödeyemeyen müşterilere bu hizmeti sayesinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu hizmetten yararlanmak istenmeyen kişilerin ilk olarak tüm bankalardaki toplam borcunu belirten bir belgeye sahip olması gerekmektedir. Bu farklı bankalardan elde edildikten sonra Ziraat Bankası kredi başvuru işlemleri başlatılabilmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen vatandaşların tüm bankalardaki toplam borcunu Ziraat Bankası’na aktarması gerekmektedir. Aksi taktirde böyle bir hizmetten yararlanılması mümkün değildir. Kısmi kredi borç kapatma kredisi diye bir hizmet Ziraat Bankası’nda bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Ziraat Bankası Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Ziraat Bankası Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisinden Yararlanma Şartları

Bu hizmetten yararlanmak için Ziraat Bankası kredi başvuru işlemlerini başlatacak kişilerin önceden bazı şartları yerine getirmiş olması gerekmektedir. Öncelikle bu krediden yararlanabilmek için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olmasını sağlamak için pek çok yöntem uygulanabilir. Bu yöntemlerden ilki kredi ödemelerini zamanında yapmak ve borçlar birikmeden kredi kapatma kredisine başvurmaktır. Borçlar çok fazla birikirse kredi notu oldukça olumsuz etkileneceğinden bu fırsattan yararlanmak mümkün olmayabilir. Bankalara otomatik fatura ödeme talimatı vermek de kredi notunun yükselmesini sağlayan tekniklerden biridir. Banka hesabından otomatik olarak ödeme yapılmasını sağlamak için internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya şube bankacılığından yardım alınabilir. Kredi notunun yükselmesini sağlayacak bir diğer teknik ise hesaba para yatırmak ya da para akışını artırmaktır. Eğer bu teknikler uygulanırsa ve kredi borçları fazla birikmemişse rahatlıkla kredi notu artırılabilir. Ziraat Bankası kredi kampanyası fırsatlarından yararlanmak isteyen kişilerin sicil kaydına bakmaktadır. Eğer sicil kaydı temiz değilse genellikle borç kapatma kredisi verilmemektedir.

Ziraat Bankası kredi kampanyası dahilinde borçlarını rahatlıkla kapatmak isteyen kişilerin borç miktarı da önemsenmektedir. Bankanın uyguladığı limit kişinin finansal geçmişine göre değişmektedir. Bunun dışında krediye başvuran kişinin geliri de oldukça önemlidir. Aylık gelir ne kadar yükse verilecek olan borç kapatma kredisinin miktarı o kadar yüksek olacaktır. Ziraat Bankası bu tarz değişkenlere bakarak kişiye vereceği borç kapatma kredisi miktarını belirlemektedir. Ziraat Bankası kredi kampanyası için tıklayınız. 

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi faiz oranı 1,50’dir. Diğer bankalara göre oldukça düşük olan bu faiz olanı bu bankanın daha sız tercih edilmesine vesile olmaktadır. Ayrıca bu banka müşterilerine daha uzun sürede ödeme imkan vermektedir. Son edinilen bilgilere göre Ziraat Bankası borç kapatma kredisi alan müşterilerine 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Bu özellik sayesinde borçları olan insanlar rahat bir şekilde ödemelerini yapabilmekte ve finansal açıdan daha iyi bir konuma gelmektedir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi hizmetleri sayesinde borçlarını daha rahat bir şekilde ödemek isteyen vatandaşların şubeye gitmeleri gerekmektedir. Şubeye gitmeden önce bankanın kurumsal resmi sitesi olan www.ziraatbank.com.tr adresinden kredi hakkında bilgiler alınabilir. Bu kurumsal siteden Ziraat Bankası kredi hesaplama işlemleri de yapılabilmektedir. Kolay kullanımı olan Ziraat Bankası kredi hesaplama araçları ile belirlenen vade ve faizde aylık ne kadar ödeme yapılacağı bilgisine sahip olunabilir. Toplam ödeme miktarının da öğrenilebildiği bu hesaplama araçları sayesinde daha başvurmadan ödeme hakkında kesin bilgilere sahip olunabilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir