Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik teklifinin meclise sunulup onaylanmasından sonra milyonlarca kişi bedelli askerlik konusunda bankaların vereceği kredi oranlarını merakla beklemeye başladılar. Ziraat bankası bedelli askerlik açıklamasının hemen ardından, bedelli askerlik için verecekleri kredileri düzenleme çalışmalarına başladılar. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi için başvurmadan önce bazı şartları gözden geçirmeniz gerekiyor. Çünkü her bankanın kredi vereden önce kişiden istediği bazı şartlar vardır. Gelin birlikte bu şartlar nelerdir göz atalım.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Şartları

Geçtiğimiz günlerde TBMM’ne sunulan Bedelli Askerlik teklifinde şartlar belli olmuştur. En az 25 yaşında olunması ve 15 bin TL askerlik bedel ücretinin olması karara alınmıştır. Yani Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi için en az 25 yaşında olmalısınız. Ve bir önemli noktada; Herhangi bir bankadan çektiğiniz herhangi bir kredinin ödemelerinde aksaklıklar yoksa yani düzenli bir şekilde ödemeleri yapılıyorsa bu kredi notuna olumlu şekilde yansır. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi başvurusundan önce çalıştığınız bankadan kredi notunu talep edebilirsiniz.

Hatta bir kopyasını da yanınıza almanızda oldukça fayda vardır. Kredi ödemelerinizin düzensiz olması kredi notunuzu düşürmektedir. Bankalar tarafından kırmızıçizgi yemek anlamına gelen bir durumda iseniz hiçbir bankadan hiçbir şekilde kredi kullanmanız imkânsızdır. 23 Temmuz 2018 de açıklanacak bedelli teklifinden sonra diğer bankalarında faiz oranlarını açıklayacağı beklenmektedir. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi için uygulayacağı faiz oranını henüz açıklamamasına rağmen en uygun bedelli kredisi için çalıştıklarını açıkladı.

Türkiye Bankalar Birliği’nden Bedelli Askerlik Kredileri Hakkında Açıklama Geldi

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın’ın yaptığı açıklamada, “Bedelli askerlik uygulamasına bankacılık sektörünün uygun koşullarla destek sağlayacağına inanıyorum” dedi. Hüseyin Aydın, bedelli askerlik konusunda yaptığı yazılı açıklamada, bedelli askerlik tasarısının yakın zamanda yasalaşmasının beklendiğini belirtti.

Bedelli askerlik düzenlemesi sayesinde geleceğin teminatı olan gençlerin, eğitimlerini ve mesleki çalışmalarını aksatmadan ve iş gücü piyasasından çekilmeden ekonomiye katma değer sağlamaya ve ailelerine destek olmaya devam edebileceklerini vurgulayan Aydın, şunları söyledi. “Önemli işlevi geleceğe yatırım olan bankacılık sektörünün, gençlerimizin beklentilerini karşılamak ve ekonomik faaliyetin sağlıklı olarak sürdürülmesini desteklemek amacıyla uygun koşullarda uygulamaya katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu çerçevede, bankalarımız kredilendirme koşullarına ilişkin gerekli açıklamaları kamuoyuna kendileri yapacaklardır. Örneğin; Ziraat Bankası olarak biz bütün hazırlıklarımızı tamamladık ve yasanın çıkmasını takiben cazip koşullarla bir kredi ürününü uygulamaya alacağız.” Açıklamasında bulundu.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi çekmek isteyen kişilerin gerekli şartları yerine getirdiği durumda 2018 yılı için yüzde 1,63 faiz oranı ile borçlanmaya imkân sağlayacağını açıkladı.  Banka şartlarının en başında en az 25 yaş sınırı olmasının yanı sıra kredi notunun en az 1300 puan olması gerekiyor. Hiçbir bankada kara listeye girmemiş, yasal takibe alınmamış olmak gerekiyor. Aksi halde Ziraat bankasından kredi alabilmek imkânsız hale gelebilir.

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi çekerek ödenecek bedelli tutarında geri ödeme seçenekleri ise şu şekildedir:

12 AY VADE

Kredi: 15 bin TL

Vade: 12 ay

Faiz: Yüzde 1,67

Aylık: 1.419 TL

TOPLAM: 17.016 TL

 

24 AY VADE

Kredi: 15 bin TL

Vade: 24 ay

Faiz: Yüzde 1,67

Aylık: 793 TL

TOPLAM: 19.032 TL

 

36 AY VADE

Kredi: 15 bin TL

Vade: 36 ay

Faiz: Yüzde 1,67

Aylık: 589 TL

TOPLAM: 21.204 TL

 

48 AY VADE

Kredi: 15 bin TL

Vade: 48 ay

Faiz: Yüzde 1,67

Aylık: 489

TOPLAM: 23.472 TL

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir