Ziraat Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır?

ziraat bankası banka kartını e ticarete ve internetten alışverişe açma onayı nasıl yapılır

ziraat bankası banka kartını e ticarete ve internetten alışverişe açma onayı nasıl yapılırZiraat bankası kullanıyorsanız varsayılan ayarlarda bazı işlemlerin kısıtlandığının da farkındasınızdır. Özellikle internetten alışveriş yapacakken karşımıza çıkan “Kartınız e-ticaret işlemlerine kapalıdır. Bankanızı arayınız” hatası işinizden geri kalmanıza neden olabilir. Birçok kişi “benim haberim olmadan kredi kartım internetten alışverişe kapatılmış, şimdi hepsiburada’dan bir şey alacağım alamıyorum” yada “Nakitim var kullanamıyorum, paramla rezil oldum” diyerek şikayet bildiriyor. Ancak merak etmeyin, kredi ve banka kartınızı internetten yapacağınız yurtiçi ve yurtdışı işlemlerine açmak çok kolay. Bu yazıda anlatılanlar sayesinde sizler de banka kartı ile internetten alışveriş yapabilirsiniz. Gelin nasıl yapılacağına birlikte bakalım…

Ziraat Banka ve Kredi Kartını İnternet Alışverişlerine Açma Yöntemleri

1) Müşteri Hizmetlerini Arayarak İnternetten Harcama Onayı Verebilirsiniz!

Bu işlemi gerçekleştirmenin birçok yöntemi var. Bunların ilki müşteri hizmetlerini aramak. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin telefon numaraları 444 00 00 ve 0850 220 00 00. Bu iki telefon numarasını arayarak bankanıza kredi ve banka kartınızdan internetten alışveriş yapacağınızı, kısıtlamanın kaldırılmasını istediğinizi söyleyiniz. Sizden doğrulama amaçlı istenebilecek bilgiler için kimliğiniz ve kartınız yanında olsun. Toplamda birkaç dakikalık bir görüşmenin ardından kartınızdan istediğiniz ürünü internetten alabilirsiniz. Eğer hala hata alıyorsanız muhtemelen limitle ilgili problem yaşıyorsunuzdur. Bu limiti de yine müşteri hizmetlerini arayarak yükseltebilirsiniz.

2) Ziraat Mobil Uygulaması Üzerinden İnternet Ödemelerine Açabilirsiniz!

İkinci yöntem benim en sevdiğim ve kolay olan yol. Bu yolda Ziraat Bankası mobil uygulamasını kullanacağız. Android ve iOS platformlarında kullanabileceğiniz Ziraat Mobil uygulamasını açın. TC kimlik numaranız veya Müşteri Numaranızı, ardından da şifrenizi girerek hesabınıza erişin. Eğer bir şifreniz yoksa ve müşteri no’nuzu bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak bir tane edinebilirsiniz… Şifrenizi edindikten sonra ziraat mobil uygulamasını açın ve aşağıdaki adımları izleyin…

 • Ziraat Mobil uygulamasında sol üst köşedeki üçlü menüye dokunun.
 • Çıkan seçenekler arasından “Kartlarım“ı seçin.
 • Kredi kartlarım, bank kartlarım ve sanal kartlarım olmak üzere üç farklı sekme göreceksiniz.
 • İçlerinden hangisini internetten alışverişe açacaksanız ona dokunun.
 • Seçtiğiniz kartın detaylarının olduğu sayfada sağ üstteki “İşlemler“i ve hemen ardından “İşlem Kısıt Belirleme’yi” seçin.
 • Bu sayfada en altta E-Ticaret başlığı var. Yurt İçi İşlem Kısıtı ve Yurtdışı İşlem Kısıt’ı seçeneklerini “Yok” olarak işaretleyerek kartı e-ticaret işlemlerine açabilirsiniz.

3) İnternet Sitesi Üzerinden

Banka ve kredi kartını online yani internet üzerinden alışverişe açmak için son seçenekte bir internet tarayıcısı kullanacağınız. Müşteri hizmetleri ve telefonların mobil uygulamasına erişiminiz yoksa yada bilgisayar başında halletmek istiyorsanız bu yöntem tam size göre! İşlem için Google Chrome, Mozilla Firefox gibi güncel bir tarayıcı kullanmanızı öneririm. Lütfen aşağıdak adımları takip edin…

 • Ziraat Bankası internet sayfasına giriş yapın: https://www.ziraatbank.com.tr/tr
 • Sağ üst bölümdeki İnternet Şubesi butonunun üzerine gelin ve Bireysel’i seçin.
 • Karşınıza yeni bir sayfa açılacak. Buraya müşteri no/tc kimlik no ile internet şubesine giriş şifrenizi yazarak telefonunuza gelen doğrulama koduyla giriş yapın. Buradaki şifre mobil uygulamaya giriş yaparken kullandığınız şifre ile aynıdır, 5 hanelidir.
 • Hesaba girdikten sonra üstteki menüden “İşlem Yap“ı seçin.
 • Açılan renkli kutular arasından pembe renkli “BankKart“a ve ardından “Banka Kartlarım“a tıklayın.
 • Hangi kartınızı internetten alışverişe açacaksanız sol menüden “Kartlarım” arasından onu seçin.
 • İşlem Kısıtı Belirleme’yi seçin.
 • Açılan pencereden en alttaki Yurtiçi ve Yurtdışı İşlem Kısıtı’nıYok” olarak değiştirin ve Devam > Onay diyerek işlem tamamlayın.

UYARI: Bu kısıtlamalar bankalar tarafından sizleri korumak için getiriliyor. Alışverişinizi tamamladıktan sonra kısıtlamaları tekrar aktifleştirmenizi öneririm. Aksi takdirde bilgilerinizin ele geçirildiği bir durumda internet ortamındaki kötü niyetli kişiler tarafından hesabınızdaki tüm varlıklarınız boşaltılabilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir