Yeni Açılan İşyerine Kredi Veren Bankalar

isyerine kredi

Yeni açılan iş yerine veya şirkete maalesef çoğu banka 1 yıllık bir işletme süresi olmadıysa kredi vermemektedir. Bu da esnafları zor duruma sokmaktadır. Devlet bunu fark ettiği için kendi desteği ile bir kredi vermektedir.

Yeni açılan iş yerine kredi veren banka, yılın belli zamanlarında sene de bir kere olmak koşulu ile destek olan Kalkınma Bankası’dır. Devlet bankaları ile bağlantılı olarak verilen bu krediler belirli tutarlarda dağıtıldığı için herhangi bir duyurusu veya reklamı söz konusu değildir. Bunun için devlet desteği olan bankalarda size haber verecek olan bir tanıdığınız olması gerekmektedir.

Kredi Ne Kadardır – Nasıl Alınır – Nasıl Ödenir?

50.000₺ kredi parası verilmektedir. Ayrıca 6 ay gibi senesine göre değişen bir süre boyunca ertelenebilmektedir. 36 aya kadar vade imkânı da tanınır. Ayrıca herhangi bir ipotek ettirecek şeye ihtiyacınız yoktur. En güzeli de bu krediyi çekebilmek için 1 yıllık işletme zorunluluğunuz olmamasıdır.

Bu krediler devlet bankaları ile bağlantılı şekilde verildiği için araştırmalarınızı bu tarz bütün bankalara yoğunlaştırmalısınız.

Kredi Almak İçin Gerekli Şart veya Şartlar Nedir?

Kurumlara göre şart veya şartlar değişmektedir. Genel olarak şartlardan biri eğitim alınması gerekmesidir. Kredi notunun yüksek olması, faiz oranını belirlemektedir. İkametgâh,  Bu parayı alabilmek için en önemli olan kısım ise, banka sicil kimliğinizin temiz olmasıdır. Bu parayı alacak olan işletmeler, kurumlar büyük bir sermaye almış olacaklardır. Sermaye aynı zamanda üretime de büyük katkı sağlayacaktır.

isyerine kredi veren bankalar

isyerine kredi veren bankalar

Yeni Açılan İş Yerine Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

  • Ziraat Bankası
  • Halk Bankası
  • Vakıf Bank

Bu bankalardan alınacak kredilerde unutulmaması gereken, bu kredinin herhangi bir sürekliliği olmamasıdır. Her yıl belirli tutarda AYB(Avrupa Yatırım Bankası) tarafından desteklenmektedir. Tutarın tümü alındıktan sonra krediniz bitmiş oluyor. Bu kredinin verildiğinin öğrenilmesi zor olduğu için eğer istenilen sayıya ulaşılmazsa, süresi uzatılmaktadır. Hatta bazen bulunulan yılın sonuna kadar uzatılmaktadır.

Bunun haricinde KOSGEB’de bu imkânı belirli şartlar dâhilinde sağlamaktadır.  Bu şartlar için küçük esnafa kredi veren bankalar adlı makalemdeki “KOSGEB Desteği” kısmını okuyabilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir