Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

yapilandirma kredisi

Yapılandırma kredisi, özellikle kredi taksitlerinin ödenemeyeceğinin anlaşıldığı dönemlerde ya da borçların tek bir bankaya toplanması için tercih edilen kredi türlerinden sadece biridir. Yapılandırma kredisi hem borçların tek bir yere olmasını hem de yüksek taksit rakamlarının düşürülmesini sağlar. Tabi taksit tutarındaki düşüş vadenin uzamasından kaynaklanmaktadır. Yapılandırma kredisi çekmek için bazı şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Bu şartların başında da tahmin ettiğiniz gibi kredi notunuz gelmektedir. Eğer ödemelerinizde sorunlar, gecikmeler varsa ya da hacizlik veya icralık durumunuz varsa, yapılandırma kredisi başvuru sonucunuz olumsuz sonuçlanabilmekedir.

Yapılandırma kredisi veren bankalar ile görüşülmeden önce mutlaka faiz oranları karşılaştırılmalı ve kendiniz için en uygun bankayı tercih etmelisiniz. Aksi halde yapılandırma kredisi nedeniyle zararınız yüksek olacaktır. Ayrıca eğer maaşınızı bankadan alıyorsanız, mutlaka maaş aldığınız banka ile görüşmeli, maaş müşterilerine özel kredi oranlarını takip etmelisiniz.

Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Yapılandırma kredisi veren bankalar, tüketicinin diğer bankalara olan borçlarını kapatmayı ve borçlanmanın kendisine yapılmasını amaçlamaktadır. Yani sizlerin Akbank, Denizbank ve Finansbank’a toplamda 30.000 TL borcunuz varsa ve yapılandırma kredisi kullanmak istiyorsanız, Ziraat Bankasından size 30.000 TL kredi verilecek, verilen bu kredi ile Akbank, Finansbank, Denizbank borçlarınız kapatılacaktır. Yapılandırma kredisinde en fazla sorulan sorulardan biride aldığım kredi ile borçlarımı kapatmazsam ne olur? sorusudur. Böyle bir durumda bildiğimiz kadarıyla yasal bir sorumluluğunuz bulunmuyor. Ancak çektiğiniz kredinin üzerinizde yeni bir ödeme yükü oluşturacağını, ödemelerinizde oluşan sorunlar nedeniyle haciz ile karşı karşıya gelebileceğinizi unutmamalısınız.

Ziraat Bankası Yapılandırma Kredisi

Ziraat Bankası yapılandırma kredisi ile diğer bankalara olan borçları kapatıp, sadece Ziraat Bankasına borçlanılması mümkündür. Yapılandırma kredisi başvurusu ise bireysel olarak Ziraat Bankası şubelerinden yapılmalıdır. İnternet ya da cep telefonu aracılığı ile yapılan kredi başvuruları ihtiyaç kredisi başvurusu olarak görünecek, borcunuz kapatılmayacağı düşünülerek başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer borç kapatma kredisi yerine internetten ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isterseniz, buradan başvuru yapacağınız adrese ulaşabilirsiniz.

yapilandirma kredisi basvuru

yapilandirma kredisi basvuru

Ziraat Bankası Yapılandırma Kredisi Başvuru Evrakları

Ziraat Bankası üzerinden yapılandırma kredisi kullanacak tüketiciler eğer bireysel olarak başvuru yapacak ise (sigortalı çalışan) kimlik belgesi, ücret bordrolu, sigorta hizmet dökümü bu başvuru için yeterli olacaktır. Yapılacak başvurunun işyeri sahibi olması durumunda ise vergi levhası, imza sirküsü, kimlik belgesi yeterli olacaktır. Ancak işyeri sahipleri için bazı durumlarda bilanço ya da gelir tablosu gibi ek evraklar talep edilmektedir. Böyle bir durumda bu evrakları bağlı olduğunuz serbest muhasebeci mali müşavirden alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Ve Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Borcu Olan Emekli Yeni Kredi Çekebilir Mi?

Denizbank Yapılandırma Kredisi

Denizbank yapılandırma kredisi için Ziraat Bankasında olduğu gibi şubelere uğrayarak başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Denizbank üzerinden yapılacak olan yapılandırma kredisi başvurusu için yine kimlik belgesi, ücret bordrosu ve sigorta hizmet dökümü talep edilmektedir. Eğer Bağkur’lu iseniz istenilen evraklar şirketinize ait evraklar olan vergi levhası, imza sirküsü ve kimlik belgeniz olacaktır. Yapılandırma kredisi faiz oranları sürekli olarak değişiklik gösterdiğinden dolayı bu yazımızda oranları sizlerle paylaşamıyoruz. Ancak yapılandırma kredisi ile ilgili aklınıza takılanları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir