Yapılandırılan Kredi Kartı Borcu Bitince Tekrar Açılır Mı?

Yapılandırılan kredi kartı borcu bitince tekrar açılır mı sorusuna cevap veriyoruz. Kredi kartı borcumu yapılandırdım kartım kapanır mı sorusunu sonra okurlarımız için oldukça önemli bir konuya parmak basıyoruz. Öyle ki yapılandırma yapılan kredi kartları süreç ve süreç sonrasında kullanıma kapanabilir. Yapılandırılan kredi kartı borcu bitince kapanır mı sorusuna cevap için içeriğimizi okuyun!

kredi-kartı-borcu-yapılandırma-borcu-bitince-kredi-kartım-açılır-mıkredi-kartı-borcu-yapılandırma-borcu-bitince-kredi-kartım-açılır-mı

Kredi Kartı Borcumu Yapılandırdıktan Sonra Kredi Kartı Kullanabilir Miyim?


Kredi kartı borcu yapılandırma sonrasında kredi kartı borçlarının vadelenmesi sağlanır. Bu sayede ödeme zorluğu çeken kişilerin kredi kartı borçlarını daha kolay bir şekilde ödemeleri için ayrıcalıklı teklifler oluşturulmaktadır. Bu yapılandırma genellikle 9-48 ay aralığında yapılmaktadır. Yasa gereğince bu süreç 9 ile 72 ay aralığında bir süreye bölünebilmektedir. Ancak birçok banka kredi kartı yapılandırma süresi konusunda 72 aylık vadeye yaklaşmaz. Ciddi tahsilat problemi yaşanması muhtemel kişilerin bu gibi uygulamalara başvurması olağandır.

Bu gibi durumlarda eğer kendinize güveniyorsanız ihtiyaç kredisi çekerek kart borcunuzu yapılandırmadan evvel krediyle kapatabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi için aşağıda ki makalelerimize göz atın:

Akbank Direkt İhtiyaç Kredisi Başvuru

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi kartı borcumu yapılandırdım kartımı kullanabilir miyim sorusunu soranlara genel banka prosedürlerini inceleyerek elde ettiğimiz bilgilerle cevap verelim. Kartınız eğer 72 aylık bir vade süresini kapsayan yapılandırma planına dahil edildiyse bu durumda kartınız yüksek bir ihtimalle kapanacaktır. Ancak bu süreden az bir zaman dilimini destekleyen yapılandırma planlarında kart kullanıma açık olabilir.

Kredi kartında borçlar zaman aşımına uğrar mı?

 

Kredi Kartı Yapılandırma Borcu Bitti Kartım Açılır Mı?

Kredi kartı yapılandırma borcu bitince yüksek ihtimalle kartınız kullanıma kapatılacaktır. Bu durumda sizin ekonomik geçmişiniz yine etken unsur olarak görev alır. Özellikle kredi kartı borcunuzu yapılandırdıktan sonra ki ödeme düzeniniz bankanın bu konuda ki tutumu üzerinde büyük etki sahibidir. Kredi kartı yapılandırma borcu bittikten sonra kartım açılır mı sorusunu soranların bu süreçte eksiksiz ödeme yapmış olması gerekir.

Bu konuda bankaların tespit kredi notu sınırları bulunmaktadır. Bu notun altında kalan adayların kredi kartı kullanmaları aynı banka üzerinde mümkün olmadığı gibi kredi notunun durum itibariyle etkilenmesinden dolayı bu kişilerin yine diğer bankalardan da kredi kartı talep etmeleri zorlu bir süreci işaret etmektedir. Bu bilgiler ışığında kredi kartı yapılandırma borcu sonrasında kredi kartı kullanımı kişinin ekonomik geçmişinin durumuna bağlıdır.

Banka bu noktada en net kararı verecek ve en kısa zaman içerisinde size iletecektir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...
17 Comments
 1. 19 Eylül 2018
  • 19 Eylül 2018
 2. 16 Ekim 2018
 3. 15 Kasım 2018
  • 15 Kasım 2018
 4. 17 Kasım 2018
  • 17 Kasım 2018
 5. 2 Aralık 2018
  • 3 Aralık 2018
 6. 13 Aralık 2018
 7. 16 Aralık 2018
 8. 2 Ocak 2019
  • 5 Ocak 2019
 9. 3 Ocak 2019
  • 5 Ocak 2019
 10. 8 Ocak 2019
  • 9 Ocak 2019

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir