Yapı Kredi SMS ile Kredi Başvurusu

yapi kredi sms kredi

Yapı Kredi sms ile kredi başvurusu yapmak için başvurmak istediğiniz kredi türünü seçmelisiniz. Eğer ihtiyaçlarınız için ufak bir miktar kredi kullanmak istiyorsanız bireysek kredi, alacağınız araç için kredi kullanmak istiyorsanız taşıt kredisi seçeneğini tercih etmelisiniz. Yapı Kredi sms kredi başvurusu için kullandığınız cep telefonu üzerinden bir mesaj göndermelisiniz. Gönderdiğiniz mesaj sistem tarafından kredi başvurusu olarak algılanacaktır.

Yapı Kredi 4411 sms kredi başvurusuna geçmeden önce kredi başvuruları ile ilgili birkaç noktaya değinmek istiyorum. Eğer bir kredi başvurusu yapacaksanız, öncelikle kredi notunuzu bilmeli ve sizin için hangi bankanın uygun olduğuna karar vermelisiniz. Rasgele bankalara sms göndererek yapacağınız sms kredi başvuruları, zaman içerisinde artacak ve sizleri kredi alamaz duruma getirecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için

Yapı Kredi SMS Kredi

Yapı Kredi sms kredi başvurusu için telefonunuzdan bir kısa mesaj göndermenizin yeterli olacağınız söylemiştik. Yapmanız gereken telefonunuzun kısa mesaj gönderme bölümüne giriş yaptıktan sonra “bireysel” yazmanız ve bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik numaranızı yazmanız ve tekrar bir boşluk bıraktıktan sonra mesajınızı 4411’e göndermeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz bu mesaj Yapı Kredi bankası sistemi tarafından bireysel kredi başvurusu olarak algılanacak ve başvurunuzun sonucu kısa süre içerisinde yine kısa mesaj ile telefonunuza gönderilecektir. (Örnek mesaj: Bireysel 11111111111 5.000)

Yapı Kredi SMS ile Ek Kart Başvurusu

Yapı Kredi sms kredi başvurusunun yanı sıra kredi kartı sahiplerine sms ile ek kart başvurusu yapma imkanı da tanımaktadır. Eğer Yapı Kredi bankasına ait bir kredi kartınız bulunuyorsa, bu kartınıza bir ek kart çıkartmak istiyorsanız ya da kredi kartınıza bir özellik eklemek için de 4411 sms kredi numarasını kullanabilirsiniz. Kredi kartınızda temassız özelliği bulunmuyorsa ve bu özelliği eklemek istiyorsanız, TMS yazıp bir boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazmanız ve 4411’e göndermeniz yeterlidir. Bu mesaj ile birlikte kredi kartınıza temassız özelliği ekleme isteğinde bulunmuş olacaksınız. Bu isteği değerlendiren banka kısa süre içerisinde işlem sonucunu sizlere bildirecektir. Kredi kartınıza ekleyebileceğiniz diğer özelliklere ait mesaj kısaltmaları ise şu şekildedir;

  • Temassız Özellik: TMS
  • Ek Kart: EKKART
  • Kredi Kartından Fatura Talimatı: FATURA
  • E-Hesap Özetine Geçiş: EKSTRE

Yapı Kredi SMS Kredi Ön Onay Nedir?

Yapı Kredi sms kredi başvurusu yapan tüketicilerin başvuruları hızlı bir değerlendirmeden geçirilmekte, bu değerlendirme sonucunda ön onay ya da red verilmektedir. Ön onay alan kredi başvuruları için şubeye gidilmesi, istenilen evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ön onay alan müşteriler, eğer evraklarında bir eksiklik bulunmuyor ise ön onaylı olan kredi başvurularını asıl onaya çevirerek kredilerini kullanabilir.

yapi kredi sms ile kredi

yapi kredi sms ile kredi

Yapı Kredi SMS Kredi Nasıl Kullanılır?

Yapı Kredi SMS kredi başvurusu onaylanan tüketicilerin kredilerini kullanmak için en yakın Yapı Kredi şubesine uğraması gerekmektedir. Şubeye gittiğinizde bireysel müşteri temsilcisi olarak görev yapan banka personeline, sms ile kredi başvurusu yaptığınızı söylediğinizde sizlere yardımcı olacak ve evraklarınızı isteyecektir. Eğer bankaya gelir belgesi, sigorta hizmet dökümü gibi evraklar sunamıyorsanız, gelir belgesiz kredi veren bankalardan birini tercih etmelisiniz. SMS kredi başvurunuzda onaylanan kredi tutarını yükseltmek isterseniz, krediniz yeniden değerlendirmeye alınacak, belkide ön onay alan kredinizinde iptal olma durumu söz konusu olacaktır. Bu nedenle kredi tutarınızı değiştirmeden önce iyice düşünmelisiniz.

Yapı Kredi SMS Kredi Gerekli Evraklar

Yapı Kredi SMS kredi başvurusu olumlu olan tüketicilerden kredi kullanımı için bazı evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar sigortalı olarak çalışanlara ve Bağkurlu olarak çalışanlara göre değişiklik göstermektedir. Sigortalı olarak çalışan başvuru sahiplerinden istenilen evraklar kimlik belgesi, gelir belgesi ve sigorta hizmet dökümüdür. Bağkurlu çalışanlardan istenilen evraklar ise vergi levhası, imza beyannamesi ve kimlik belgesidir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir