Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

yapi kredi play

Yapı kredi öğrenci kredi kartı play kart, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla sunulan kredi kartlarından biridir. Üniversiteli öğrencilerin sıklıkça tercih ettiği Yapı Kredi Bankası Play Kart için başvurunuzu internet, sms, şube ve telefon bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz. Play kredi kartı başvurusu yapmadan önce 18 yaşını doldurmuş olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca üniversitelerin 2 ve 4 yıllık bölümlerinden okuyan tüm öğrenciler Play kredi kartı için başvuru yapabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Play kredi kartı başvurusu için bilinmesi gereken diğer bir nokta ise gelir belgesi ya da kefil şartıdır. Üniversitede okuyan bir öğrenciyseniz bir gelirinizin olma ihtimali düşüktür. Durum böyle olunca banka, anne yada babamızın kredi kartı başvurusu için bizlere kefil olmasını isteyecektir. Eğer gelir belgeniz yoksa ya da anne veya babanız sizlere kefil olmayacaksa, play kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Yapı Kredi Bankası Play Kart Başvurusu

Yapı Kredi Bankasının üniversiteli öğrencilere yönelik sunduğu play kredi kartı için farklı başvuru kanalları bulunmaktadır. Bu kanallardan hangisi ile başvuru yaptığınız ise bir önemi bulunmamaktadır. Sonuç olarak kredi kartınız için Yapı Kredi Bankası şubesine uğrayarak gerekli evrak ve işlemleri sürdürmelisiniz. Play kredi kartı başvurusu için gerekli evraklardan bahsetmeden önce başvuru kanallarına değinmek istiyorum.

Online Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu

Hızlı bir şekilde play kredi kartı başvurusu yapmak isteyen üniversiteli öğrencilerin ilk tercihi online yapı kredi bankası play kredi kartı başvuru seçeneği olmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak olan online play kredi kartı başvurusu sonucunu da yine internet üzerinden öğrenmek mümkündür. Ancak bu başvuru seçeneği sadece ön onay niteliğinde olacak, yapılan başvurunun ön onay alması halinde gerekli evraklar talep edilecektir. Online play kredi kartı başvurusu bir bakıma kredi kartı başvurunuzun onaylanma ihtimalini sizlere sunmaktadır.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Başvuru Ve Şartları

SMS ile Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile yapı kredi bankası play kredi kartı başvurusu için cep telefonunuzun yanınızda olması yeterlidir. Telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yaptıktan sonra büyük harfler ile “PLAY” yazdıktan sonra TC Kimlik numaranızı yazmanız ve 4421’e göndermeniz yeterlidir. Göndereceğiniz bu kısa mesaj operatörünüz tarafından 1 kısam mesaj ücreti olarak hattınızına yansıtılacaktır. SMS ile play kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek için yine bir kısa mesaj göndermeniz gerekecektir. Bu mesaj için ise telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yaptıktan sonra büyük harfler ile “PLAY” yazmanız bir boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazmanız ve 4407’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Göndereceğiniz bu mesajın sonrasında play kredi kartı başvuru sonucu telefonunuza mesaj olarak iletilecektir.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Çıkar Mı?

Telefon ile Play Kredi Kartı Başvurusu

Play kredi kartı başvuru seçeneklerinden bir diğeri ise telefon ile başvurudur. Telefon ile play kredi kartı başvurusu yapmak için 444 0 444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Aradığınızda kredi kartı başvurunuz ile ilgili yönlendirilecek, kısa bir süre içerisinde başvurunuzu tamamlayabileceksiniz.

Bankanın internet sitesinde öğrencilerin bireysel olarak şubeden başvuru yapmaları gerektiği iletilmiş olsada, çoğu zaman başvuru kanalları aracılığı ile yapılan play kredi kartı başvurularından olumlu / olumsuz sonuçlar alınmaktadır.

Üniversite Öğrencisine Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvuru Şartları

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Türkiye’de bulunan üniversitelerden birinde okumak ( açıköğretim ve uzaktan eğitim hariç)

Kefilsiz Yapı Kredi play kredi kartı başvurularından onaylanabilecek maksimum limit 1.300 TL’dir.

Gerekli Evraklar

 • Nüfus Cüzdanı ya da sürücü belgesi (pasaport fotokopisi de olabilir)
 • Son öğrenim yılına ait öğrenci belgesi fotokopisi
yapi kredi play kredi karti

yapi kredi play kredi karti

Kefilli Yapı Kredi Play Kredi Kartı Başvuru Şartları

 • Kefilin kredi notunun iyi ya da orta olması, (Yapı Kredi Bankası kredi notu öğrenme konusundaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
 • başvuru yapan kişinin yanı sıra kefilin de kefalet formu olarak bilinen formu doldurması

Gerekli Evraklar

 • Nüfus Cüzdanı ya da sürücü belgesi (pasaport fotokopisi de olabilir)
 • Son öğrenim yılına ait öğrenci belgesi

Kefil İçin; 

 • Öğrenciden yukarıda belirtilen belgelerin yanında, kefilinde de aşağıdaki belgeleri iletmesi gerekmektedir.
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu
  • Serbet meslek sahipleri için son yıla ait tasdikli vergi levhasının fotokopisi (tüzel kişilik ise ortaklığı gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

Play kredi kartı ile ilgili daha fazla bilgi almak, indirim ve kampayaları takip etmek isteyenler için Yapı Kredi Bankası tarafından kurulan Yapı Kredi Play internet sitesi, play kredi kartı ile ilgili bilinmesi gereken herşeyi öğrencilere sunmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz, sizlerde bu siteden faydalanabilirsiniz.

 

Kredi Kartı Kullanımı İçin Ufak Tüyolar 

 

Bir kredi kartı yeterlidir . Birden fazla kredi kartı için başvurmak isteyebilirsiniz , ancak bu noktada kartlarınızı minimumda tutmak daha iyidir. Her yeni kredi kartı başvurusu kredi puanınızda bir düşüşe neden olur. Artı, daha fazla kredi kartı, çok fazla kredi kartı borcu alma riski artar.

Sadece ödeyebileceğin bedeli ödeyecek kadar harcama yapın .  Ödeyemediğiniz bir kredi kartı kullanmak, yüksek faizli borçlanmanın en hızlı yoludur ve geri ödeme yapamazsınız. Dengeyi kapatmak için “kolay” olan asgari ödemeler, aslında daha pahalı ödemelere neden olabilir. 20 liralık pizza için 100 lira ödeyebilirsin.

Bakiyenizi her ay tam olarak ödeyin . Faturayı aldığınız zaman borcunuzu tam ödeyerek alışkanlık kazanın, kredi kartı borcu bir daha ki aya aktarmasını engellersiniz . Artı, sadece satın aldığınız şey için ödeyeceksiniz, bankaya faiz ödememiş olacaksınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir