Yapı Kredi Kredi Notu Öğrenme

yapi kredi kredi skoru

Kredi Kayıt Bürosu kurucu üyeleri arasında yer alan Yapı Kredi kendi kurmuş olduğu sistemin hizmetlerini müşterilerine iletmeyi de bir görev olarak kabul etmektedir. Diğer bankalardan farklı olarak kredi notu sorgulama hizmetinin yanı sıra dileyen müşterileri için farklı pek çok Findeks kredi notu paketleri seçeneği de sunan banka bu sayede ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulmanızı da garanti altına almaktadır.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Bankacılık sektörünün en büyük sorunlarından biri olan batık kredi sorununu çözebilmek için yine bankaların kendileri tarafından geliştirilen özel bir sistem olan Findeks kredi notu bireysel ve ticari müşterilerin kredili ürünleri kullanım ve ödeme performanslarını veren bir ortalama hesaplama yöntemidir. Bu sistem sayesinde banka yüksek tutarlı kredili ürün kullanan ve bu ürünleri düzenli olarak ödeyen kişileri daha kolay seçebilmekte ve borcunu ödemekte sorunlu olan müşterilerini belirleyerek kredi başvurularını reddetme kolaylığı yaşamaktadır.

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmakta olup bu yöntemlerden ilki Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır. Ancak bunun için öncesinde Findeks üyeliği işlemlerini tamamlamış olmanız gerekir. Üyeliğin ardından sisteme giriş yaparak not ortalamanızı öğrenmeniz mümkündür. Yine Turkcell ve Avea üzerinden SMS ile kredi notu sorgulama yapılmasına da olanak sağlanmaktadır. Ancak en pahalı kredi notu sorgulaması hizmeti kısa mesaj ile yapılan olan sorgulamalar olarak öne çıkmaktadır.

ykb kredi notu ogrenme

ykb kredi notu ogrenme

Yapı Kredi Bankası Kredi Notu Sorgulama

Yapı Kredi internet şubesi kullanıcıları için sunulan kredi skoru sorgulama işlemleri için Yapı Kredi internet şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra krediler bölümünde yer alan KKB kredi notu sorgulama linkini tıklayarak onay vermeniz durumunda banka not ortalamanızı tarafınıza iletecektir. Bunun yanı sıra KKB risk raporu ve KKB çek raporu bilgilerini de ulaşmanız mümkündür. Düzenli kredi notu sorgulaması hizmeti almak isteyen kişiler için YKB kredi notu sorgulama paketleri sunmakta olup Klasik Findeks kredi notu paketi, Gold Danışmanlık Findeks kredi notu paketi, Gold Takipçi Findeks kredi notu paketi ve Premium Findeks kredi notu paketi seçenekleri de bulunmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir