Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Şartları

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu farklı kanallardan gerçekleştirilebilmektedir. Unutulmaması gereken nokta ise Vakıbank kredi başvurunuzun onaylanması halinde şubeye kredi başvuru evraklarınızı teslim etmeniz gerektiğidir. 48 aya varan vade ile kullanılabilen Vakıfbank ihtiyaç kredisi, maksimum limiti ise 90.000 TL olarak belirlenmiştir. Tabi ki kredinizdeki vade sayısı arttıkça toplam geri ödeyeceğiniz rakamda yükselmektedir.

Tüketicilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı kredi olarak bilinen Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise aylık %1,19 ile 1,25 arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca yapacağınız başvurularda Vakıfbank gerek duyduğu taktirde kefil de isteyebilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınız da ve kefil sunamadığınız da krediniz olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu, telefon bankacılı yani çağrı merkezi, kısa mesaj, internet sitesi, internet bankacılığı, mobil uygulama ve Vakıfbank şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sizlerde aşağıda açıklayacağımız başvuru yöntemlerinden size en uygun olanı tercih ederek ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kullanabilmek için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bunlardan ilki eğer çalışan biri iseniz sigortanızın düzenli olarak ödeniyor olmasıdır. Yani eğer sigortanız yok ise maalesef Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer sigortalı olarak çalışan iseniz son 6 aydır sigortanızın kesintisiz olması gerekmektedir. Sigortanız da bir çıkış işlemi olup olmadığını ise E Devlet üzerinden alacağınız sigorta hizmet dökümü ile görebilirsiniz. Vakıfbank’ın aradığı ikinci şart ise gelirinizi belgeleyebiliyor olmanızdır. Yani çalıştığınız yerden alacağınız bordroyu kredi başvurusu sırasında banka personeline teslim etmeniz gerekmektedir.

Eğer çalışan değil de iş yeri sahibi iseniz, iş yerinizin zararda olmaması ve son 1 yıldır faal durumda olması gerekmektedir. Yine işyerinizin yeni açılmış olduğu ya da son 1 yıldır faal olmadığı durumlarda kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Emelilerin yapacağı ihtiyaç kredisi başvurularında ise bir şart aranmamaktadır.

Vakıfbank 5724 SMS Kredi Başvurusu

Vakıfbank ihtiyaç kredilerine kısa mesaj ile başvuru yapmak için cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yaptıktan sonra büyük harfler ile “KREDİ” yazmanız sonrasında bir boşluk bırakarak T.C. Vatandaşlık numaranızı yazmanı ve yine bir boşluk bıraktıktan sonra aylık belgelenebilir net gelirinizi yazmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin arından mesajınızı 5724’e gönderebilirsiniz. Vakıfbank sms kredi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Vakıfbank 5724 SMS Kredi Başvurusu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank İnternetten İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu için cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Vakıfbank’ın internet sitesi vakifbank.com.tr üzerinden yapacağınız ihtiyaç kredisi başvuru işlemi sırasında cep telefonunuza güvenlik içim bir başvuru şifresi gönderilecek ve sisteme bu şifreyi girmeniz istenecektir. Bu şifre ile başvurunuza başladığınızda önünüze gelen ekranda başvurmak istediğiniz kredi türünü, ne kadarlık bir kredi kullanmak istediğinizi ve kredinizin vadesini seçmeniz istenecektir. Bu adımından tamamlanmasının ardından gelir ve çalışma bilgileriniz istenerek, kredinizin sonucu cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Onaylanan kredilerinizi evraklarınız ile birlikte Vakıfbank şubelerinden kullanabilirsiniz. Ancak telefonunuza gelen mesaj sadece ön onaydan ibarettir. Asıl onay banka şubeleri tarafından verilecektir. Şubeye kredinizi kullanmak için gittiğinizde kredinizin kesin sonucu sizlerle paylaşılacaktır. İnternet üzerinden Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için tıklayın.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir