Vakıfbank 5724 Sms Kredi Başvurusu

vakifbank ihtiyac kredisi basvurusu

Vakıf Bank Kredi başvurusu yaparken en çok kullanılan yöntem sms ile başvuru yöntemidir. Nakit ihtiyacı doğan kişiler talepte bulunmak için öncelikli olarak başvuru merkezleri yerine telefon bankacılığını veya internet bankacılığını kullanıyorlar. Vakıf bank da bu yöntem için özellikle 5724’e atılan sms sistemini kullanmaktadır. Böylece şubelere gidip gelmekle vakit kaybetmiyor ve aynı işlemi dakikalar içinde hallediyorsunuz.

Vakıfbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Bank SMS kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle bir mobil telefona ihtiyacınız olmalıdır. Daha sonrasında telefonun mesajlar bölümünden sırası ile mesaj yaz, alıcı kısmına 5724, mesaj kısmına T.C. kimlik numaranızı yazınız. İşlemlerden sonra göndere basınız ve mesajınız karşı tarafa ulaşmış olacaktır. Eğer kredi notunuz yüksek ve siciliniz temizse kredinizin onaylandığına dair mesaj alacaksınız aksi takdirde kredi başvurusunun olumsuz sonuçlandığına dair bir mesaj alacaksınız.

Diğer mesajlardan farklı olarak bu mesajlar ücretlidir ve kullandığınız hat üzerinden otomatik çekilerek ödenir. SMS olarak düşünüldüğünde 1 SMS’e tekabül etmektedir. İşlem olumlu veya olumsuz sonuçlansa da bu yapılan işlem ile ön başvuru işlemi yapılmış olur.

Ön Başvuru olumlu sonuçlanırsa Ne Yapılmalıdır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer 5724 SMS kredi sonucunda gelen mesaj olumlu ise Vakıf Bank Müşteri hizmetleri tarafından aranarak çağrı hizmeti tarafından yüzeysel olarak(faiz, kredi türleri, vade vb.) bilgilendirilir ve en yakın bankaya davet edilirsiniz. Daha sonra çağrı danışmanının size bildirdiği belgelerle birlikte bankaya gidebilirsiniz.

vakifbank ihtiyac kredisi

vakifbank ihtiyac kredisi

Vakıfbank Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • T.C. Kimlik Numarası
  • Gelir Belgesi (Maaş işçisi iseniz bordronuz, kira gelirleri ile geçiniyorsanız tapunuz, esnaf(serbest meslek sahibi)  iseniz vergi levhanız gibi durumuza göre belgeler istenir.)
  • İkametgâh Belgesi

Vakıf Bank Kartını SMS İle Aktif Etme

Vakıf Bank SMS kredi onaylandıktan sonra bankaya giderek işlemleri yaptıktan sonra size bir kart verilmektedir. Bu karta şifre alarak aktif etmelisiniz. Peki, bu şifre nasıl alınır bundan bahsedeyim.

Alınan kredi kartına şifreyi almak için mobil telefonunuz ile büyük harflerle “K K S I F R E” yazacaksanız. Kelimeler arasında birer boşluk olmak zorundadır. .daha sonra yanına kart numarasının 6 rakamı, anne kızlık soyadının ilk ve son harfi, kartın arkasında bulunan güvenlik kodunun ilk iki kısmı ve kartın son kullanma tarihi ay yıl şeklinde yazılarak 5724’e gönderilmelidir. (K K S I F R E 123456 OK 18 2011 gibi.)

Bütün bu işlemleri sırası ile yaparsanız önce krediniz onaylanacaktır. Sonra sizi müşteri hizmetleri arayacak. Daha sonra ise kartınız aktif olacaktır. Böylece artık kredinizi almak için bir bankaya veya bankamatiğe gitmeniz gerekmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir