Üniversite Öğrencisine Kredi Veren Bankalar

ogrenciye kredi veren bankalar

Üniversite öğrencilerine kredi çıkar mı? ya da kim öğrenciye kredi verir ki? gibi sorular sorulmasına da neden olan konumuzda, öğrencilerin kredi alıp alamayacaklarını öğreneceğiz. Acil olan ihtiyaçların doğrultusunda bankaların sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanmak için bazı kriterlerin ve koşulların yerine getirmesi zorunluluğu bulunur. Bu kriterlerin içinde ilk olarak bankaların kendi çalışma prensipleri içinde belirlemiş oldukları kredi puanı yer alır. Bu koşulun var olmasının ardından düzenli olarak bir gelir sahibi olmak ve aylık gelirlerin belgelenmesi doğrultusunda bankacılık ürünlerinin hepsinden yararlanmak mümkündür.

Bankalar verdikleri hizmetleri geri alabilmek için kişilerin gelir belgelerini ister. Ama günümüzde var olan bankalar kişilerin ihtiyaçlarını ve gereken taleplerini karşılamak adına hazırladıkları ürünler ile avantajlı olan kampanyalar sunmaktadır.

Bankalar var olan müşterilerini ve potansiyellerini arttırmak için hazırladıkları kampanyalar içinde üniversiteliye kredi imkânı sunmaktadır. Üniversiteliye kredi veren bankalar, geliri olmayan kişilere kredi veren bankalar olarak da algılanmaktadır. Ama ülkemizde bu bankaların sayısı oldukça azdır. Bu bankaların içinde ülkemizin önde gelen bankaları olarak bilinen İNG Bank, Deniz Bank, Odeobank, İş Bankası ve Garanti Bankası üniversite öğrencilerin eğitim ve okul ihtiyaçları tarzındaki masraflarını karşılayabilmeleri için nakit olarak kredi imkânı sunmaktadır. Bu avantaj üniversite öğrencileri için farklı bir ayrıcalıktır.

universite ogrencilerine kredi veren bankalar

universite ogrencilerine kredi veren bankalar

Üniversitelilere kredi olanağı sunan bankalar, sundukları kredi seçeneklerinden yararlanabilecek olan kişilerin reşit olmasını istiyor. Yani 18 yaşını doldurmak zorunluluğu bulunuyor. 18 yaşını tamamlamış olan üniversiteli öğrenciler kredi puanının yüksek olması ile kolay bir şekilde kredi kullanımı yapabiliyor. 18 yaşını doldurmuş ve kredi puanı düşük olan üniversite öğrencileri ise, bankaların istediği kefil koşulunu yerine getirdikten sonra kredi olanaklarından kolay bir şekilde yararlanabilir.

Bankalar üniversite öğrencisine kefil olacak olan kişinin düzenli gelirinin olmasını ister. Hatta bu gelir belgelemeleri gerekir. Kredi puanının yüksek düzeyde olması ile birlikte, istenilen kefilinde gelirini belgelemesinden hemen sonra üniversiteli öğrenci kredi kullanımını gerçekleştirebilir. Aranan bu şartların yerine getirilmesinden sonra alt limit olan 5.000 TL ve üst limit olan 20.000 TL kredi kullanmak mümkündür. Bu tarz kredi olanağı için öğrencilerin kredi kartı kullanımı sonucunda ödemeleri düzgün yapması gerekir. Çünkü kredi kartının düzgün şekilde ödenmesi kredi puanın yüksek çıkmasına olanak sağlar.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir