Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

ucretsiz kredi notu sorgulama

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakla beraber kredi notu öğrenme ücreti ise kullanılacak olan yönteme bağlı olarak belirlenmektedir. Kredi notu sorgulaması yapmak isteyen pek çok kişi ise ücretsiz kredi notu sorgulaması hizmetlerinden yararlanmak istemektedir. Peki, ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi nasıl yapılır?

Findeks Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz

Ücretsiz olarak kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler Findeks internet sitesi üzerinden hizmet alabilmektedir. Ancak bu hizmet ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak için yeni Findeks üyeliği başvurusunda bulunan kişilere sunulmaktadır. Yani ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilerin sadece bir defalık olmak üzere ücretsiz kredi notu sorgulaması hizmetinden yararlanmasına izin verilmektedir.

Takip eden sonrasındaki her yeni sorgulama için ise kredi notu öğrenme ücreti olarak 4.50 lira talep edilmektedir. Düzenli sorgulama yapmak isteyen kişiler için ise farklı Findeks kredi notu sorgulama paketleri kullanıma sunulmakta olup bu sayede kredi skoru sorgulaması yapmak isteyen kişilerin kendi ihtiyaçlarına yanıt verecek uygun sorgulama hizmetlerinden yararlanmalarına olanak sağlanmaktadır. Findeks internet sitesinden gerçekleştirilecek ilk kredi notu sorgulaması hizmetinin yanı sıra kullanılabilecek ücretsiz bir sorgulama sitesi bulunmamaktadır.

kredi notu sorgulama

kredi notu sorgulama

Taksitle Akıllı Cep Telefonu İle Kredi Notu Öğrenme

Bugün Turkcell, Avea ve Vodafone gibi büyük cep telefonu operatörleri tarafından taksitle akıllı telefon satışı hizmeti verilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ise onay alabilmek adına belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle yapılan her başvuru sonrasında satış noktasında bulunan görevli kimlik numarası ile kredi notu sorgulaması yapmaktadır.

Bu esnada ekranı görebileceğiniz bir noktada bulunuyorsanız ücretsiz kredi notu öğrenme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.  Ardından gişede ye alan kişiye kibarca biraz daha düşünmeye ihtiyacınız olduğunu söyleyerek olay yerinden uzaklaşmanız mümkün olacaktır.

Kredi Notu Öğrenme Sitesi

Ücretsiz kredi notu sorgulaması hizmeti sunduğunu iddia eden pek çok firma bulunmakta olup bunların hiçbiri güvenilir siteler değildir. Çünkü bu ortalamayı hesaplamak için pek çok bilgiye ulaşılması gerekmekte olup yasal izni olmayan ikinci kişilerin bu bilgilere ulaşmaları ise imkansızdır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir