Kredi Notu

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2021 Güncel Yöntemler

Ücretsiz kredi notu öğrenme için en çok kullanılan 2021 güncel yöntemleri ve en kolay kredi sorgulama yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz

Kişi ve kurumların kredi, kredi kart, vadesiz hesap, çek, senet, teminat mektubu gibi tüm bankacılık hizmetlerinde göstermiş olduğu zamanında ve düzgün ödemeleri veya borçların ödenmemesi, geciktirmesi, haklarında yasal takip başlatılması, icra gibi tüm işlemler, tüm bankalar tarafından düzenli olarak Kredi Kayıt Bürosuna bildirilir.

Kredi Notu Ne İşe Yarar?

Bu bilgiler ışığında Kredi Kayıt Bürosu her birey ve kurum adına bir kredi notu belirler. Bu kredi notları kişi ve kurumlar için birer banka notu da diyebiliriz. Bankalar, müşterilerinin ürün ve hizmet talepleri için kendilerine başvurduklarında kredi notlarına bakarak müşterilerine olumlu veya olumsuz cevap vermektedir.

Kredi Notu Öğrenme
Kredi Notu Öğrenme

Peki, hepimizin bankalarla haşır neşir olduğu bu dönemde ve bankaların bizlere olan tavrını belirlediği kredi notlarını nasıl ücretsiz öğrenebiliriz.

Cevabı hemen verelim ki maalesef kredi notu öğrenme için başvuracağımız tüm yöntemler ücrete tabi olduğu için ücretsiz kredi notunu öğrenme şansımız yoktur. Ancak kredi notunu öğrenme fiyatları tüm kurumlarda farklılık gösterdiği ifade edebiliriz. Kredi notunu öğrenmenin en kolay ve un ucuz yöntemi Findeks.com adresi olacaktır.

Findeks Kredi Notu

Findeks, ilk kurulduğu yıllarda bu hizmeti ücretsiz yapmaktaydı. Ama sonra alınan bir kararla kredi notu öğrenme hizmetini ücretliye çevirmiştir. Ücretsiz üye olunarak öğrenilen kredi notunu, Findeks.com üzerinden 5.31 TL karşılığından öğrenebilirsiniz. Diğer bir kredi notu öğrenme yolu ise banka şubeleridir. Bunun için de yapılması gereken bir dilekçe yazılması gerekmektedir.

Banka şubeleri ise kredi notu öğrenimi için 7 TL ile 15 TL arasında değişen bir fiyat uyguladıklarını belirtmek isteriz. Bankaların internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinde ücretli kredi notlarını öğrenebilirler. Bu hizmet karşılığında ise 5 ile 10 TL arası bir ücret aldıklarını hatırlatalım. Diğer bir ücretli kredi notunu öğrenilecek yollardan biri de cep telefon operatörlerin SMS hizmetidir.

Kredi Notu Ücretleri

Operatörler Kredi notu öğrenme SMS hizmeti için 9TL ücret almaktadır. Şöyle bir toparlarsak kredi notunu öğrenmek için hangi yöntemi başvurursak vuralım hepsi ücrete tabidir. Ama kredi notunu bilmeyenler, bir kere de olsa kredi notlarını bilmesinde fayda vardır. Öğreneceği kredi notuna göre önlem almak en mantıklı davranış olacaktır.

Kredi Kart Borcundan Eve Haciz Gelir mi? yazımız da ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu