Tüketici Kredisi Faiz Oranları 2018

Tüketici kredisi kişilerin kısa vadeli nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sunulan, bankaların finansal hizmet türlerinden birisidir. Tüketici kredisi için başvuru yapmak isteyen kişilerin, diğer kredi çeşitlerinde olduğu gibi, banka tarafından istenilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Yazımızın devamında, merak edenler için tüketici kredisi faiz oranları 2018 yılı için bilgiler yer almaktadır.

 

Tüketici Kredisi Faiz Oranları 2018

Tüketici kredisi faiz oranları 2018 için, aşağıdaki vereceğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz. Verilen tüketici kredisi faiz oranları an itibariyle güncel olup, oralara göre kredi çekmek istediğinizde, son kez de ilgili bankanın kendi web sitesinden de yararlanmanız faydalı olacaktır. Tüketici kredisinden yararlanmak için, bankalarla olan ilişkileriniz ve özetle kredi notunuz yeterli olmalıdır.

Geçmiş yıllarda tüketici kredisi faiz oranları biraz daha aşağı seviyelerde olsa da, enflasyon artışı ve ekonominin biraz çalkantılı olması, bankanın sunmuş olduğu ürün ve hizmetlere de yansımış durumda. Yine ekonomik iniş çıkışlar sebebiyle, faiz oranlarında da anlık değişimler olacağı unutulmamalıdır.

Banka Faiz Oranları
En Yüksek Faiz Veren Banka 2018

En Düşük Tüketici Kredisi Faiz Oranları 2018

  • Halkbank İndirimli Tüketici Kredisi – 1.75
  • QNB Finansbank Tüketici Kredisi – 1.79
  • Ziraat Bankası Ziraat Kredi Paketi – 1.85
  • Türkiye İş Bankası Sonbahar kredisi  2.05
  • Denizbank Tüketici kredisi – 2.18
  • Garanti Bankası Tüketici Kredisi – 2.19
  • Vakıfbank Sonbahar kredisi – 2.21
  • Fibabanka Yıldız kredisi – 2.39
  • Burgan Bank Dijital kredi – 2.53

Bankalar Kefil İstiyor mu?

Günümüzde bankalarla büyük bir sorun yaşamamış ve aldığınız hizmetlerin geri ödemesini sıkıntısız yapmışsanız, çekeceğiniz tüketici kredisi çok yüksek değilse, kolay kolay bankalar kredi istememektedir. Bankaların tüketici kredileri için kefil isteyip istememesi, tamamen geçmiş dönemlerdeki ödemelerinizin düzenini, emekli  ya da maaş müşterisi olup olmama gibi durumlara bağlıdır.

Kefil konusu tamamen kredi başvuru sürecinde değerlendirilecek bir konu olduğundan, bu konuda çokta net bir şey söylemek mümkün değildir. Kefil konusundaki en güncel bilgiyi, kredi başvuru anınızda öğrenmeniz mümkündür.

Tüketici kredisi faiz oranları 2018 başlıklı bu yazımızda verdiğimiz faiz oranları, her ne kadar güncel olsa da, değişebileceğini ve en güncel bilginin kredi çektiğiniz andaki faiz oranları olacağını unutmayın.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir