Traktör Kredisi Veren Bankalar

Türkiye genelinde birçok farklı iş sektörüne yönelik istihdam gören kişiler bulunuyor. Bunların bir kısmı devlet kamu kuruluşlarında veya özel sektörlerde aylık düzenli bir gelir kazanarak kişiler bulunuyor. Bunun dışında ise geçimini çiftçilik, tarım ve hayvancılık alanları üzerinden de sağlamaktadır. Ülkemizin dört bir yanında çok sayıda bu tür işleyişler üzerinde geçimini sağlayan kişinin olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Genel olarak serbest meslek erbabında bulunan çiftçiler, bu meslekleri üzerine var olan işlerini yürütebilmek ve daha iyi bir seviyeye taşımaları adına bankaların veya devletin sunduğu desteklerden faydalanmaktadırlar.

Devlet destekli kredilerin alınma durumu her ne kadar zor bir durum olsa da, bankalar tarafından sağlanan destek kredileri kendileri için oldukça iyi bir kapsamda olmaktadır. Özellikle de kendilerine oldukça gerekli olan traktör alımlarında bankaların özel olarak geliştirdiği traktör kredisi paketleri üzerinden faydalanabilmektedirler. Gerekli şartları kapsamaları halinde, özel olarak geliştirilen ve en uygun faiz oranlarıyla kendilerine traktör kredisi verilmektedir.

Traktör Kredisi Veren Bankalar - Tüm Detaylarıyla 3 Farklı Banka

Traktör Kredisi Veren Bankalar – Tüm Detaylarıyla 3 Farklı Banka

Kimler Traktör Kredisi Alabilir? Gerekli Şartlar ve Belgeler Nelerdir?

Bu kredi paketini alabilmek için öncelikle tarım ve çiftçilik gibi işlerle ilgili olmanız gerekmektedir. Ek olarak bu işi yaptığınıza dair bir belgenin de istendiğini belirtelim. Traktör kredisi alabilmek için amacın tarıma yönelik olması ve kişinin gerekli şartları sağlaması gerekmektedir. Bu özellikleri ve şartları karşılayan herkes traktör kredisinden faydalanabilmektedir. Traktör kredisi alabilmek için gerekli şart ve belgeler aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Sıfır dışında dilerseniz ikinci el traktör kredisi de alabilirsiniz. Bunun için kredi ile satın alınmak istenilen traktörün yaş durumu en fazla 5 yaşında olması gerekliliğini belirtelim.
  • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişiye ait inek, koyun veya dana gibi hayvanları üzerinden ipotek işlemleri yapılabilmektedir. Eğer hayvanları üzerinden değil de farklı bir seçenek aranıyorsa, bunun için kişinin kendisine ait bir taşınamaz mal tapusunun getirmesi gerekmektedir.
  • 0 KM değerine sahip bir traktörü devlet desteli olarak almak isteyen çiftçiler ise bunun için traktör kasko değerinin %75’lik dilimi kadar kredi imkanlarından faydalanabileceğini söylemekte fayda var.
  • Nüfuz cüzdanı, çiftçilik belgesi veya ÇKS belgesi,
  • Kredinin alınabilmesi adına teminat olarak gösterilecek olan tapu vb belgeler,
  • Tarımsal alana yönelik işletme durumunu teşvik edebilecek belgeler gerekli olan belgeler arasında yer almaktadır.

TRAKTÖR KREDİSİ VEREN BANKALAR

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Devlet destekli bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, çiftçiler için birbirinden farklı kredi olanaklarını sunuyor. Bunlardan biri olan Ziraat Bankası traktör kredisi üzerine başvuru yapmak isteyenlere özel kampanyalar bulunuyor. Özellikle de hem yeni, hem de ikinci el traktör kredisi sağlayan ilgili banka, 5 yaşını aşmamış olan traktörler için 3 aydan 12 aya kadar vadeli kredi imkanlarını sunuyor. Sıfır olarak satın alınmak istenilen traktör kredisi içinde devlet destekli traktör kredisi kapsamında alınacak olan traktörün %75 oranına yönelik kasko değeri kadar kredi imkanından faydalanabiliyor.

Halkbank Traktör Kredisi: Çiftçiler için özel geliştirilen traktör kredisini veren bir diğer devlet destekli banka ise Halkbank’tır. Yeni traktör alımı için gerekli olan krediyi bankadan tahsil etmek için KDV dahil, fatura değeri kapsamında yer alacak olan azami %70’i, ikinci el traktör kredisi için de kasko bedelinin en fazla %50’sine kadar kredi olanaklarından faydalanılabiliyor.

Şekerbank Traktör Kredisi: Sıfır KM traktörler için Şekerbank’tan teslim fiyatı kapsamında %75’ine kadar kredi alabilmek mümkündür. Ek olarak ikinci el traktör kredisini bu bankadan almak isteyen çiftçilere ise %60’lık değerine kadar 60 aya kadar varan vade imkanları ile kredi olanağı sağlanmaktadır.

Makalemizde Traktör kredisi veren bankalar hakkında detaylı bilgi verdik. Çiftçilerimiz için gerekli olan Traktörü almak artık daha kolay. Aklınıza takılan soruları lütfen yoruma bırakınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir