Temassız Ödeme Kolaylıkları ve Riskleri

kredihocası-pybs-bursu-internet

Makalemizde yakın bir gelecekte çok fazla kullanılacak olan temassız ödeme yöntemine değineceğiz. Şüphesiz artık hepimizin kredi kartı var ve bu kredi kartları aracılığı ile hayatımızı kolaylaştırıp, ihtiyaçlarımızı anında giderebiliyoruz. Bankaların tüketicilerin ihtiyaçlarına anlık olarak yanıt vermesini sağlayan finansal araçlar olan kredi kartları, artık birçok farklı özellik ile de karşımıza çıkıyor.

Bankaların en çok kazanç sağladığı alanlardan birisi olan kredi kartlarının kullanımında sunulan çeşitli kampanyalar ve olanaklar, tüketicileri cezbediyor. Bunlar arasında mobil bankacılık hizmetleri, kredi kartı ile internetten alışveriş ve temassız ödeme yer alıyor. Bu yazımızda temassız kredi kartı kullanımına dair önemli detayları ele alacağız ve akıllardaki soruları yanıtlayacağız.

Temassız Ödeme Nedir, Nasıl Faydalanılır?

Temassız ödeme bankanızın size verdiği kredi kartı aracılığı ile şifresiz olarak hızlı bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan bir özelliktir. POS makinesine doğrudan gösterilerek ödemenin gerçekleştirildiği bu ödeme tipinde belirli bir limit de mevcuttur. Bu sayede hatalı işlemlerden ve çalıntı durumlarında izinsiz harcamalardan korunabilmektesiniz.

Temassız Ödeme Nedir? Temassız Ödeme Kolaylıkları ve Riskleri

Temassız Ödeme Nedir? Temassız Ödeme Kolaylıkları ve Riskleri

Temassız Ödeme Güvenilirliğine Dair Merak Edilenler

Temassız ödemede güvenilirlik çok önemli prosedürlerle korunmaktadır ve bankalar bu temassız ödeme özelliğine sahip POS cihazlarını takip altında tuttukları belirli kurumlara vermektedir. Böylelikle tüketicilerin kartlarını koruma altına almaktadır.

Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Kredi Kartı Kullanıma Kapatma Nasıl Yapılır?

Temassız Ödem Noktası Artık Çok Sayıda Var

Türkiye’de temassız ödeme özelliği olan POS cihazlarının sayısı 2014 senesinde 97 bin tane iken şimdiyse 879 bin adettir. Böylelikle birçok yerde işleminizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz ve vakit kaybı yaşamazsınız.

Limit Arttırıldı Ödemeler Rahatladı

Temassız ödemede maksimum yapılabilecek harcama Mart 2018 itibariyle günlük olarak 90 TL’dir ve bu durumda kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda daha yüksek meblağlarda bir mağduriyete uğrama durumunuz olmaz.

Nakit Para Taşımak Zorunda Değilsiniz

Temassız ödemenin sağladığı kolaylık ile üzerinizde nakit para taşımaksızın kolaylıkla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz ve böylelikle nakit para taşıma maliyeti ve kasadaki parayı organize etme ve nakit operasyonunda kolaylık elde edebilirsiniz.

Hem Güvenli Hem Hijyenik

Temassız ödeme sayesinde kartınızı herhangi bir kişiye fiziksel olarak verme durumunuz söz konusu değildir. İşleminizi kendiniz gerçekleştirmek üzere POS makinesine yaklaştırmanız yeterli olacaktır ki bu durumda kartınızın güvenliliğinin yanı sıra endişe ettiğiniz hijyen şartlarına da dikkat etmiş olursunuz.

Makalemizde temassız ödeme yöntemi hakkında merak edilenlere cevap bulmaya çalıştık. Aklınıza takılan sorular için lütfe yorum yazınız.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir