TEB Bankası Kredi Notu Öğrenme

teb kredi notu

Kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz yöntemlerden biride TEB Bank kredi notu öğrenme yöntemidir. Bu yöntemden yararlanmak isteyen kişilerin internet şubesi ya da mobil şube müşterisi olmaları durumunda internetten kredi notu sorgulaması yapmaları mümkün olurken TEB müşterisi olmayan ya da internet hizmetlerinden yararlanmayan kişilerin ise şubeden kredi notu sorgulama hizmeti almaları gerekmektedir.

Kredi Notu Nedir, Ne İşe Yarar?

Bankaların en çok kullandıkları uygulamalar arasında yer alan kredi notu kişinin mali değerlendirmesini hesaplayan son derece özel bir ortalamadır. Bankacılık hizmetlerini kullanan kişilerin bu kullanımları ve kullanımlarına bağlı olarak gerçekleştirdikleri ödemelerin ortalamasını alan Findeks kredi notu hesaplamalarının sonucunda bulunan ortalama sizin kredi notunuz olarak kabul edilir. Günümüzde kredi ya da kredi kartı onayı alıp alamayacağınız, ne kadarlık kredi kullanabileceğiniz ve size uygulanacak olan kredi faiz oranları için bile kredi notu ortalamanız belirleyen olarak kullanılmaktadır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerden belirli tutarlarda ücret talep edilmektedir. Sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere yönelik olarak bir defalık ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti sadece Findeks internet sitesi üzerinden yeni üye olanlara sunulmaktadır. Bunun haricinde SMS ile kredi notu öğrenme ya da banka kredi notu sorgulama işlemlerinin tümü ücretli olarak gerçekleştirilmektedir. TEB kredi notu sorgulama ücreti olarak ta internetten yapılan sorgulamalarda 5 lira ücret talep edilmektedir.

teb kredi notu ogrenme

teb kredi notu ogrenme

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

TEB Bank Kredi Notu

TEB üzerinden kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin kimlikleri ile bankanın şubesini ziyaret etmeleri halinde şahsen sorgulama yaptırmaları mümkündür. Yine CepteTEB ve TEB internet şubesi üzerinden de krediler bölümüne giriş yapılarak Findeks risk raporu alarak kredi notu ortalamanızı öğrenmeniz sağlanmaktadır. Kredi notunuzun yanı sıra bankalara olan borç miktarınız, borçlarınızı ödeme düzeniniz ve risk analiziniz de bu raporun içerisinde tarafınıza sunulacaktır. Bankadan kredi çekmek isteyen kişilerin öncesinde mutlaka kredi notu sorgulama yaparak not ortalamalarını öğrenmeleri tavsiye edilmektedir. Çünkü sahip olunan not ortalamasına göre hem kredi onayı alınıp alınamayacağı hem de ne kadarlık kredi kullanılabileceği belirlenebilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir