TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

teb bankası ihtiyaç kredisi

TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu, genel ihtiyaçlarına finansal destek arayanlar için oldukça cazip seçenekler sunan krediler kapsamında yer alıyor. Dönemsel TEB faiz oranlarına göre, ihtiyaç kredilerinin doğru zamanda çekilmesiyle birlikte daha düşük faizlerle kullanabileceğiniz kredi imkanı sunan TEB, ihtiyaç kredisi kapsamında kredi talebinde bulunanlardan, belge konusunda en az talepte bulunan bankalar arasında yer alıyor. Aşağıda TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ve kredi şartları hakkında detaylar yer almaktadır.

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında detaylara inmeden önce, ihtiyaç kredisi detayları hakkında bilgi verelim.

TEB ihtiyaç kredisi faiz oranlarına baktığımızda, 2018 yılı için 1.79 faiz oranı olduğunu görmekteyiz. Bunun yanı sıra ihtiyaç kredisi başvurunuzu TEB’in internet bankacılığı kapsamında sunduğu hizmetlerden birisi olan CEPTETEB üzerinden yaptığınızda, bu faiz oranının 30 puan daha düşük olduğunu görmekteyiz. Yani internet bankacılığı CEPTETEB üzerinden yapılan ihtiyaç kredisi başvuruları için, %1.49’luk bir faiz oranı belirlenmiştir.  Bu yüzden TEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, banka şubesine gitmek yerine internet bankacılığı olan CEPTETEB üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız, daha düşük faiz oranları ile kredi çekebilmenize imkan tanıyacaktır.

Tüm bankalarda olduğu gibi, Türkiye Ekonomi Bankası TEB’de de, ihtiyaç kredisi vade süresi en fazla 48 ay olmaktadır.

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için, bilindik tüm bankacılık şubelerinden yararlanabilirsiniz.

İnternet ve Mobil Bankacılık

TEB’in internet sitesinden ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden, rahatlıkla ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca TEB internet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak için, banka müşterisi olmanız gerekmemektedir. Bu kanallar üzerinde yer alan İhtiyaç kredisi sekmesine tıklayarak açılan formu istenildiği gibi doldurup onaylayarak, ihtiyaç kredisi başvurunuzu oturduğunuz yerden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı Üzerinden

TEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz kanallardan birisi de, TEB telefon bankacılığı sistemidir. Yine bankanın müşterisi olun ya da olmayın, telefon bankacılığı üzerinden rahatlıkla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için TEB’in 0850 200 06 66 nolu müşteri hizmetlerini arayarak, sesli yanıt sisteminin yönlendirmesi ile müşteri temsilcisine bağlanarak ihtiyaç kredisi başvurunuz için ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fiziksel Şubelerden

TEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için kullanacağınız bir diğer yöntem ise, bilindik yöntemlerden birisi olan şubeler üzerinden başvuru yapmaktır. Bunun için TEB şubelerinden herhangi birisine giderek kredi başvurusu formunu detaylı bir şekilde doldurup imzalayarak, müşteri hizmetleri temsilcisine formunuzu teslim etmek suretiyle başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

TEB Kefil ve Belge İster mi?

Bankaların kredi ve kredi kartı gibi ürünlerinden faydalanmak isteyenlerden isteyecekleri kefil veya belgeler, tamamen başvuru yapan kişinin kredi notuna ve bankalara olan mevcut borçlarına, vadeli mevduat hesaplarının olup olmadığına ve daha birçok kritere bağlıdır. Bu kriterleri bir arada değerlendiren sistem olan kredi notu sistemi, bankanın sizden kefil ve belge isteyip istemeyeceği noktasında önem arz etmektedir.

Kredi notu düşük olan kimselerden, neredeyse tüm bankalar kefil ya da belge isteyebilirken, kredi notu yüksek ve çok yüksek olan kişilerden ise herhangi bir şekilde kefil ya da belge istememektedir. Ayrıca kredi notunuz yüksek olsa bile  başka bankalarda dahil olmak üzere bankalara olan borcunuzun durumu, bu konuda bankanın sizden bir takım şartları yerine getirmenizi istemesine neden olabilir.

Çünkü kredi notu sistemindeki veriler, tüm bankaların görebileceği bir ortak veri sistemine dayanmaktadır. Yani her banka, diğer bir banka ile olan ilişkileriniz hakkında ihtiyaçları olan bilgileri, ortak ekran olan kredi notu ekranından rahatlıkla görebilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir