Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?

tasit kredisi

Taşıt kredisi nedir ve nasıl kullanılır gibi düşüncelere sizlerde sahipseniz bir takım araçlar ilginizi çekiyor diye düşünebiliriz. Taşıt kredisi, araç almak isteyen kişilere özgü bankaların özel olarak sunmuş olduğu ve kredilerin en kalitesini sunmakta olan bir servistir. Bu serviste verilen krediler sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olmak üzere iki çeşit taşıt kredisi bulunmaktadır. Bu kredi çeşitlerinin en çok tercih edileni genel olarak ikinci el araç kredisi olmaktadır. Adından da detaylar anlaşılacağı üzere bu kredilerde daha önce kullanılmış araçlara ait verilen krediler bulunmaktadır.

Bu kredi servisinde olan kredilerin en önemli şartı ise kredi ile alınacak olan araçların çok eski bir tarihe ait olmaması gerekmektedir. Eski tarihli olan arabalara kredi verilmemesinin nedeni ise bu tür araçların herhangi bir kredi ödememe durumunda bankaların kolay elden çıkaramama gibi sorunları olduğundan kaynaklanmaktadır. İkinci el taşıt kredilerinin bir diğer dezavantajları arasında ise sıfır araç kredi sunumlarına oranla daha yüksek faiz oranlarına sahip olmaktadır. Yine aynı şekilde bu tür kredileri sunan bankalar tarafından daha ağır bir şekilde kullanımına olanak sağlanmaktadır. Önemli olan konulardan birisi ise bu tür kredilerde diğer kredilere göre daha ağır şartlar sergilenmektedir. Ağır şartların başında ise daha yüksek kredi taksit ücretleri bulunmaktadır.

Taşıt kredisinde kredi notunun önemi nedir?

Taşıt kredisi almak için başvuru yapacak olan kişinin kredi puanı ya da notunun ortalamanın üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olmaması gibi durumlarda taşıt kredisini bankalar oldukça zor vermekte ve bir takım sıkıntılar çıkarabilmektedir.

Ziraat Bankası Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Kredi Notu

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme

Taşıt kredisi alınırken hangi bilgi ve belgeler istenilmektedir?

Taşıt kredisi almak isteyen kişilerin bankaya başvuru yaptığı sırada gerekli belgeler arasında satın alınmak istenen aracın ruhsatı, noter ile hazırlanmış olan ve noter tarafından gerekli onayların verildiği satış sözleşmesi, kimlik belgesi ve kredi notu ile kişi bankaya gitmeli ve gittiği banka ile görüşmeyi başlatmalıdır. Bankalar genelde görüşme sonrasında birkaç gün içerisinde geri yanıt verilmektedir. Eğer gerekli başvuru işlemleri onaylanır ve kredi kişiye verilirse de ruhsat üzerinde bankanın hak sahibi olması ve araç üzerine rehin koyması söz konusu olmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir