Tarım Kredisi Veren Bankalar

Ülkemiz tarım ve hayvancılık üzerine en çok verimli topraklara sahip olan ülkeler arasında yer alıyor. Buna yönelik özellikle de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde birçok insanımız tarım üzerine geçimlerini sağlıyor. Tarıma veya çiftçiliğe yönelik sektörlerin tamamı temel ihtiyaçlara yönelik masrafların karşılanmasında etkin bir meslek olduğundan ötürü, hiçbir zaman modası geçmeyen meslek halini almıştır. Bu doğrultuda işleyişe yönelik vatandaşlarımızın nakit para ihtiyaçları da doğabiliyor. Bankalar ise bu kapsamda kendilerine en uygun kredileri sağlayarak bu konuda kendilerine yardımcı oluyor.

TARIM KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

İş Bankası Tarım Kredisi

Türkiye İş Bankası işletme kredisi, yatırım kredisi, traktör kredisi ve son olarak TMO kredisi adı altında sağladığı 4 farklı tarıma yönelik kredi paketlerini bünyesinde barındırmaktadır. Daha çok talep gören işletme kredileri, genel olarak bitkisel üretim faaliyetlerine yönelik finansman sağlamak adına verilen ve maksimum 24 ay vade seçeneği bulunan bir kredi olmaktadır. Yatırım kredilerinde ise yeni alınmak istenilen tarım arazileri üzerine verilmektedir. Bu kredinin vadesi ise 60 aya kadar uzayabilmektedir.

Vakıfbank Tarım Kredisi

Vakıfbank, özellikle de hasat ödemelerine yönelik çiftçilere sunduğu kredili ürünler hizmetinde kendilerine en uygun ödeme koşullarının sağlandığı bir hizmet aksamı vermektedir. Bu alanda sıklıkla tercih edilen banka, özellikle de bitkisel üretim ve seracılık alanlarının dışında küçük ve büyükbaş hayvancılık gibi bir işlem kapsamında bulunan kişilere tarım kredisi sunmaktadır.

Garanti Bankası Tarım Kredisi

Özel sermayeli dev banka, üretim başta olmak üzere aynı zamanda üretimden sonra da çiftçilerin yanında olarak kendilerine tarım kredisi hizmetini sunmaktadır. Yılda bir kez ödemeli bir sistem dahilinde tarım sektörüne yönelik 12 ila 60 ay vade seçenekli kredi olanakları sunuyor.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Şüphesiz çiftçilik, tarım ve benzeri alanlara yönelik krediler denince akla ilk gelen Ziraat Bankası olmaktadır. İlgili banka topraksız, bahçe, örtü altı ve su kültürüne dayalı olan üretimler için bitkisel konularda da olan gerçek ve tüzel şahsılara özel kredi paketleri sunuyor. Buna yönelik bu paketlerden dilediğinizi seçerek sizlerde tarıma yönelik işlemleriniz için kredi kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bitkisel üretim kapsamı boyunca dilediğiniz alana yönelik kredi kullanımı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ekipman ihtiyaçları ve hayvancılık gibi tarım kredisi ürünlerini de kredi dahilinde kullanabilirsiniz.

Halkbank Tarım Kredisi

“Tarım Destek Paketi” adı altında çiftçiler için özel olarak geliştirilen kredi paketi Halkbank tarafından sunuluyor. Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan Halkbank, çiftçi ve tarımsal alana yönelik faaliyet gösteren diğer şahıslar için uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla en iyi kredi kullanım imkanını sunmaktadır. Öte yandan Halkbnak tarım kredileri, nakit girdilere yönelik hasat dönemlerinde geri ödeme yapılmasına yönelik de kullandırılan bir kredi türünü kapsamaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir