Sicili Bozuk Olanlar Kredi Kartı Alabilir Mi?

Bankalar ile sorun yaşayan, yasal takibe düşen ya da ödemelerinde gecikme olan tüketicilerin kredi kartı alma ihtimalleri normalin biraz daha altındadır. Bu durumdaki tüketicilerin kredi kartı almaları elbette mümkündür. Ancak bunun için biraz nakit paranızın olması gerekmektedir. Param olsa neden kredi kartı isteyeyim dediğinizi duyar gibiyim ancak kredi kartı almanız için tek şart maalesef budur.

İhtiyacınız olan nakit para 1000 TL civarındadır. Yapılacak işleme gelince ise bu parayı kredi kartı alacağınız bankaya yatırıyorsunuz ve karşılığında size 900 TL civarında limiti olan bir kredi kartı veriyorlar. Özellikle kredi notunu yükseltmek isteyen, hiç kredi kartı alamayan kişiler için alternatif olarak bilinen bu yöntem, kredi skorunu da doğrudan etkilemektedir. Tek dikkat edilmesi gereken ise kredi notunun olumsuz olarak etkilenmemesi için alacağınız kredi kartına düzenli ödemeler yapmaktır.

Teminatlı kredi kartı başvurusu için açık yasal takibinizin olmaması gerekmektedir. Yani bir banka ile avukatlık olmuş ve henüz borcunuzu ödememişseniz, bu durumda kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle öncelikle avukatlık olan borçlarınızı kapatmalı, sonrasında kredi kartı başvurusu yapmalısınız.

TEB Marifetli Kredi Kartı

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından tüketicilere sunulan marifetli kredi kartı, hiç kredi kartı alamayan ya da kredi notu düşük olanlar için büyük bir olanak olarak bilinen Marifetli Kredi kartı başvurusu Türkiye Ekonomi Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Her hangi bir evrak ihtiyacı olmaksızın dilediğiniz TEB şubesinden mariferli, bir diğer ismi ile teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve kredi kartınızı alabilirsiniz.

Marifetli Kredi Kartı Alma Şartları

  • Marifetli kredi kartı sadece Marifetli hesaba para yatırıp bloke edilen kişilere verilecektir.
  • Bloke edilen para müşteri adına Marifetli hesapta değerlendirilecek, faiz geliri serbest olup müşteri tarafından kullanılabilecektir.
  • Marifetli hesaptaki bloke ancak kart borcunun tamamı kapatılıp kart iptal edildikten sonra kaldırılabilecektir.
  • Marifetli kart sahipleri mil programı ve sözüne bonus kampanyalarından faydalanamayacaktır.
  • Marifetli kart sahipleri kredi kartı borçlarını blokedeki paralarından değil haricen ödeyceklerdir.
  • Kredi kartı limiti bloke tutarının en çok %90’ı kadar olabilecektir.
  • Müşteriler, Marifetli Hesaba yatırdıkları paranın tamamını veya bir kısmını bloke edebilirler.
  • Bloke edilebilecek nakit tutarı 1.000 TL den düşük 50.000TL den yüksek olmaz.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir