Sicili Bozuk Olana Kredi Kart Başvurusu

Kredi Kartımdan İnternette Harcama Yapılmış

Bankalardaki sicili bozuk olan birçok insan, sicili bozuk olana kredi kart başvurusu imkanı tanıyan bankalar hakkında araştırma yapmaktadır. Günümüz bankacılık şartlarında sicili bozuk olanların kredi kartı başvurusu sonrasında kredi kartı alma imkanı zayıf olsa da, bazı yöntemler ile yapılan kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanmaktadır.

Genellikle düşük limit ile sonuçlanan kredi kartı başvuruları, bir takım koşulları yerine getiren kişiler için daha yüksek limitli kredi kartı verilme imkanı tanımaktadır. Yazımızın devamında sicili bozuk olana kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler yer almaktadır. Aşağıdaki yöntemleri uyguladığınızda, düşük limitli dahi olsa kredi kartı alma imkanınız biraz daha yüksektir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kart Başvurusu

Sicili Bozuk Olana Kredi Kart Başvurusu

Sicili bozuk olana kredi kartı başvurusu

Siciliniz bozuk ve kredi kartı almak istiyorsanız yapabileceğiniz ilk işlerden birisi, ilgili bankada mevduatlı hesap açtırmak olacaktır. Bir süre mevduatlı hesabınızın bulunduğu banka size yine kredi kartı vermeyecek olsa da, birkaç ay sonra yaptığınız başvuru önemli ölçüde olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Size tanımlanacak kredi kartı limitinin düşük olma ihtimalinin yüksek olması sebebiyle, bankada açtıracağınız vadeli mevduat hesabınızdaki tutarın yüksek olması, kredi kartı başvurunuz da yüksek limitli kart alabilmek için daha fazla etkili olacaktır.

Bunun dışında küçük bir tutarla ipotek karşılığında kredi çekip bir iki ay düzenli ödeme yaptıktan sonra, kredi kartı başvurunuz da yine büyük ihtimalle düşük limitli de olsa onaylanacaktır. Amacınız sadece kredi kartı almak ise, taşınmaz herhangi bir malı bankaya ipotek ettirerek düşük miktarda kredi çekip ve bunun taksitlerini de gününü aksatmadan ödediğiniz de, bir kaç ay sonra kredi kartı başvurusu yaparak onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Sicili bozuk olana kredi kart başvurusu onaylanması için yapılabilecek bir diğer yöntem ise, sicilinizi temizlemek olacaktır. Ancak bu da, uzun  bir sürecin geçmesini gerektiren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşağıda banka sicilinin nasıl temizleneceğine dair bilgiler yer almaktadır.

Banka sicili nasıl temizlenir?

Çeşitli nedenlerle bankalara olan borçlarını ödemeyen kişilerin kara listeye düştükleri, yani banka sicillerinin bozulduğu bilinmektedir. Banka sicili bozulduktan sonra bunun temizlenmesi için uzun bir sürece ihtiyaç duyulmaktadır.

Banka sicilinin temizlenebilmesi için her şeyden önce ilk yapılması gereken, tüm bankalara olan kredi ya da kredi kartı borçları gibi, var olan tüm borçların ödenmesi gerekir. Ancak maalesef ki tüm borçlarınızı ödemeniz halinde de, kara listeden çıkabilmek kısa sürede mümkün değildir. Bunun için 5 yıllık yasal süreç bulunmaktadır.

Kredi notu sisteminde bütün borcunuzu ödeseniz bile, 5 yıllık süreçten önce kara listeden çıkmak istiyorsanız, yine yukarıdaki yöntemleri kullanmanız gerekmektedir. Yani ipotek karşılığı küçük tutarlarda da olsa kredi çekebilir ve bu kredinin borçlarını gününde ödeyebilir, ya da mevduat hesapları açarak kredi notunuzun yavaş yavaş yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bunların dışında bankalara yapacağınız kredi kartı başvurularınız, büyük ihtimalle olumsuz sonuçlanacaktır.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir