Resmi Geliri Düşük Görünenler Nasıl Kredi Alabilir?

Resmi gelir kredi çekerken büyük belirleyici etkenler arasında yer almaktadır. Düşük gelirle kredi alabilmek günümüz bankacılık mantığında neredeyse imkânsız. Bu sizin gelir durumunuza da bağlı aslına bakılırsa. Kredi çekmek için yapılan başvurularda bir değişken neticeyi belirleyemez.

Kredi kullanmak isteyen kişilerin birçok ekonomik geçmiş yetisi incelenir. Kredi notu, mevcut borçlanma, geçmiş borçlanma ve düzenli gelir unsurları kredi talebinizin kişisel kısmında ki değerlendirme mercileridir. Buna ek olarak talep edilen kredi tutarı ve vade oranları da kredi neticesini belirleyen unsurlardır. Kredi onayı almak için gelir ve talebi iyi dengelemek gerekmektedir. Bu noktada iki tür yol sizi bekliyor. Düşük gelirle kredi çekmek için bu iki yoldan bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Çalıştığınız Yerden Maaş Beyanı Talep Edin!

Ülkemizde birçok insan çalışma şartlarında tam bütünlüğü sağlayamıyor. Sigortasız olarak yüksek maaşla çalışan birçok insan bulunuyor. Buna ek olarak yine resmiyete tam maaş bedeli yansıtılmayan binlerce insan çalışıyor. Bu kişiler kredi çekmek için başvuru yaptıklarında bankalar gelir düzeylerinden ötürü onayı geri çekmektedir. Böylesi durumlarda çalıştığınız yerde bulunan muhasebeciden maaş yazısı alabilirsiniz. Çalıştığınız yerin iş veren niteliğinde ki kişinin imzasının yer aldığı bu belge bankaya karşı sizin düzenli ve yeterli bir gelir elde ettiğinizi kanıtlayabilir. Bu noktada muhasebeye başvurmanız gerekmektedir.

İpotek İle Kredi Çekmek!

İpotek kredi çekmek için oldukça avantajlı bir yoldur. Bankalar sizlere kredi verirken karşılığını ödeyip ödemeyeceğiniz konusunda kendilerini garantiye almak isterler. Bu noktada ya aylık gelirinizin yüksek olması ve kredi notunuzun yüksek olması gerekir ya da ipotek olarak bankaya verebileceğiniz kredi tutarının kısmen üzerinde bir malınızın olması gerekmektedir. Bu mal kredi borçlanmanızın karşılığında bankaya rehine ettiğiniz maldır. Bu sayede banka sizden emin olur.

Burada da eğer kredi notunuz çok düşükse yine işler yolunda gitmeyebilir. İpotek talebinizi kredi notunuzla taçlandırmanız kredinizin daha kolay onay almasını sağlayacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir