PTT’de Yapılan Bankacılık İşlemleri

ptt kredi veren bankalar

Posta ve kargo taşımacılığı ile bir asırdan fazladır bizlere hizmet sunan PTT, kurmuş olduğu PTT Bank ile bankacılık sektörüne de girerek, finansal anlamda da hizmet vermeye başlayarak hizmet yelpazesini kapsamlı bir şekilde geliştirmeyi başardı. Peki PTT’de yapılan bankacılık işlemleri nelerdir? Hangi bankacılık işlemleri, PTT ile yapılabilmektedir? Bu soruların cevabı ve daha fazlası, yazımızın devamında yer almaktadır.

PTT’de Yapılan Bankacılık İşlemleri

PTT’de yapılan bankacılık işlemleri hakkında alt başlıklarla bilgiler sunacak olursak, PTT Bank tarafından sunulan hizmetler daha iyi anlaşılacaktır.

PTT Kart

PTT Bank ile yapılan bankacılık işlemleri arasında şuan en yaygın olanı, doğal olarak PTT kart olarak ön plana çıkmaktadır. ATM üzerinden işlemlerin daha rahat bir şekilde yapılabilmesi için kullanılan PTT kart, diğer banka kartlarının taşıdıkları her özelliğe sahiptir. ATM’lerden hesabınıza para yatırıp çekebilir, para transferi gerçekleştirebilir, faturalarınızı ödeyebilir ve benzeri daha fazla işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ptt Sigorta İşlemleri

Farklı sigorta şirketlerinin fiyat karşılaştırmasını sunmakla birlikte, müşterilerine sigorta şirketleri üzerinden farklı birçok sigorta işlemi sunmaktadır. PTT sigorta platformu adı altında hizmet veren PTT sigorta, PTT’de yapılan bankacılık işlemleri kapsamında değerlendirilmektedir.

Ptt Western Union

PTT’de yapılan bankacılık işlemleri arasında, uluslararası para transferi olan Western Union hizmetidir. Uygun fiyat tarifeleri ile başta Türk devletleri olmak üzere, bazı Avrupa ülkelerine de Western Union hizmeti sunmaktadır.

Ptt Yurtiçi Havale İşlemleri

PTT Bank hizmet alanlarından birisi de, bankacılık sektörünün olmazsa olmazları arasında yer alan havale işlemleridir. Yani kendi hesabınızdan başka bir PTT Bank müşterisi hesabına, günün her saati para transferi yapabilmenize olanak tanınmaktadır.

PTT’de Yapılan Bankacılık İşlemleri ptt kart başvuru

PTT’de Yapılan Bankacılık İşlemleri ptt kart başvuru

PTT Bank Kredi Kartı

PTT Bank’ın sunmuş olduğu kredi kartı ile, MasterCard logosu bulunan tüm fiziksel mağazalardan rahatlıkla alışveriş yapabilir, taksit imkanı sunan yerlerde taksit yaptırabilir ve hatta PTT Bank kredi kartınızdan nakit avans çekebilirsiniz.

Ptt Kredi

PTT Bank başka bankalar üzerinden kredi kullanılmasına da imkan tanımaktadır. Özellikle emeklilere yönelik sunduğu N Kolay Aktifbank kredisi, 60 Bin TL’ye kadar müşterilerine kredi çekebilme imkanı sunmaktadır. 3-36 ay arası vade seçenekleri ile maaşını PTT üzerinden alan emekliler, kefilsiz şartsız kredi çekebilmektedir. Bu kredi kapsamında kredi tahsis ücreti olarak ise, çekilecek kredi tutarının binde 5’i alınmaktadır.

Ptt HGS İşlemleri

HGS müşterisi olanların otoyol ve köprülerden yaptıkları geçiş bilgileri ve HGS bakiyelerini görebilme imkanı sunulmaktadır. Bunun yanı sıra aracının plakası üzerinden, yaptıkları geçiş ihlalleri olup olmadığı hakkında da bilgi verilmektedir.  HGS bakiye yükleme işlemleri de yapan PTT Bank, HGS konusunda kapsamlı hizmet sunmaktadır.

Fatura ve Diğer Ödemeler

PTT’de yapılan bankacılık işlemleri kapsamında, PTT Bank şubeleri üzerinden, internet bankacılığı üzerinden ve ATM’ler aracılığı ile, tüm faturalarınızı ödeyebileceğiniz gibi, diğer ödemeleri de rahatlıkla yerine getirebilirsiniz.

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir