PTT Kredi İşlemleri – Odeabank PTT Kredisi

ptt kredi basvurusu

PTT kredi işlemleri ile emekli ve diğer müşterilere ihtiyaçları doğrultusunda anlaşmalı olunan bankalar adına PTTiş yerlerinden bireysel kredibaşvurusu kullandırımı ve taksit ödemesi hizmetleri sunuluyor.

 PTT kredi İşlemleri Hayatımıza Ne Katıyor?

 PTT müşterileri banka şubesine uğramadan Kredi işlemlerinin gerçekleştirebilir.Kendilerine en yakın PTT şubesine,ihtiyaçları doğrultusunda anlaşmalı olunan farklı banka seçenekleri üzerinden herhangi bir formalite işlemle karşılaşmadan Kredi kullandırma yöntemleri gerçekleştirebiliyor. Emekliler kullanmış oldukları kredilerine ay taksit ödemeleri maaşlarından otomatik tahsil ediliyor.

ptt kredi veren bankalar
PTT kredi işlemleri ptt kredi veren bankalar

PTT kredi İşlemleri Nasıl Çalışıyor?

PTT iş yerlerinden alınan başvuru formu dolduruluyor. Ardından doldurulan başvuru formu cüzdanı ile birlikte PTT iş yerine teslim ediliyor. Sistem üzerinden alınan bilgiler Kredi çekilmek istenilen bankaya gönderiliyor. Kısa zaman içinde de bankadan Olumlu ya da olumsuz cevap geliyor.Kredi onaylandığında ise Kredi kullandırım evrakları imzalanıyor. Aynı anda da PTT den Kredi çekiliyor.

PTT kredi Yaş Sınırı Kaçtır? 80 Yaşında Biri PTT kredisi Alabilir Mi?

PTT kredisi emekli vatandaşların PTT aracılığı ile alabilecekleri kredi anlamına gelir.Bu noktada PTT,  tüketiciler ile bankalar arasında aracılık görevi üstlenir ve kredi almak isteyen emekli vatandaşlar bankaların sunduğu PTT kredileri ürünlerine başvurarak kredilerini PTT den alabilirler. PTT kredisinde yaş sınırı vardır. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Genellikle üst sınır 81 dir.  Burada dikkat etmeniz gereken bu üst sınır vadeli de kapsar. Yani siz 78 yaşındaysanız ve kredi almak istiyorsanız en fazla 2 yıl vadeli Kredi alabilirsiniz.

PTT Bireysel kredi Ödemeleri

PTT müşterisi tüm bireysel kredi ödemelerini tek elden yapabiliyor. Bireysel krediödemeleri hayatımıza ne katıyor? Anlaşmalı bankalar PTT iş yerlerinden yapılan ve PTTdışında kullanılan banka kredileri geri ödeme sistemleri PTT rahatlığı ile gerçekleştirildi.

Bireysel kredi ödemeleri nasıl çalışıyor?

 Yeni PTT sayesinde anlaşmalı bankalara ait bireysel kredi taksitlerinin geri ödemesi PTTşubelerinden veya interaktif posta hesabı ile sisteminden yapılabiliyor.


Odeabank PTT kredisi

Odeabank PTT kredisi

Odeabank şubelerinden değil memleketin her yer köşesindeki PTT noktalarından da başvuru yapılabilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Kredi verme önceliği PTT üzerinden emekli maaşını alan kişilerdir. Kredi paketinde diğer müşterilerin kredi başvuruları da değerlendirilmektedir. Buna göre 48 aya varan vade seçeneklerinde en düşük faizlerden faydalanmak isteyen herkes PTT noktalarına girerek kredi başvurusu yapmaları yeterlidir.

PTT Odeabank İhtiyaç Kredisi Detayları

Odeabank ile PTT arasında yapılan anlaşma sonucu başlanan bu ihtiyaç kredisi için bilinmesi gereken tüm detayları şu şekilde.Başvurular Odeabank şubelerinden değil yalnızca PTT şubelerinden yapılmaktadır. Kişilerin başvuruları yalnızca PTT noktalarından kabul edilmektedir. İnternette ya da cep telefonu yolu ile başvurular kabul edilmemektedir. PTT üzerinden maaş alan emekliler için belirlenen faiz oranı yüzde 1,79 dir. Üzerinden yapılacak Kredi başvurularında sınır olarak 50 bin lira belirlenmiştir. Kredi başvurusu yapan kişiler için hayat sigortası yapılma şartı bulunmaktadır. Kredi için gereken hayat sigortası şartında Standart bir fiyat bulunmamaktadır. Kişilerin cinsiyeti, yaşı, talep edilen kredi tutarını, vadet süresine bağlı olarak farklı ücretler talep edilmektedir.

PTT Kredi İşlemleri

 PTT ihtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama

 Odeabank ihtiyaç kredisi için merkezlerinde yapılacak başvurularda kişilerin karşısında şu şekilde ödeme bilançosu çıkacaktır. Başvuran kişinin PTT üzerinden maaş alan emekli bir kişi olduğunu varsayalım. Buna göre kredi Talep edilen miktar 10 bin lira olsun. Ödeme için tercih edilen vade süresi ise 48 ay olarak seçilmiş kabul edelim.

Bu bilgilere göre kişilerin onaylanan kredilerinde 1,79 faiz oranı sunulmaktadır.

  • Aylık ödenecek taksit Bedeli 536 Türk lirasıdır.
  •  Kredi tahsis ücreti 53 Türk Lirası olacaktır.
  • Sigorta bedeli olarak Ortalama bir değer alınacak olursa 112 Türk Lirası gibi bir rakam ortaya çıkacaktır.
  • Bu şartlarda yapılacak Kredi başvurusunda aylık efektif faiz oranı ise yüzde 2,1,  743 yansıtılacaktır.

Değişken kredi oranları için lütfen Odeabank internet sitesini ziyaret ediniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir