PTT Kredi Çekme Şartları

Konumuz dahilinde sizlere PTT kredi çekme şartları nelerdir ve buna yönelik PTT kredisi hakkında daha detaylı bilgilerin yer almakta olduğu önemli yerlere değindik. PTT üzerinden kredi çekebilmek için, tıpkı bankalardan kredi çekerken birtakım şartların istendiği gibi önemli koşullar bulunmaktadır. Sitemiz genelinde PTT kredisi başvurusu nasıl yapılır ve diğer birçok benzer konulara da göz atarak PTT kapsamında gerçekleşmekte olan kredi olanağından faydalanabilirsiniz. 100 yılı aşkındır bir kuruluş dönemini geçiren ve bu tarih süresince günümüze kadar istikrarlı ve farklı alternatif hizmetler sunarak karşımızda duran PTT, daha önceleri devlet çatısı altında bir kurum iken özelleştirilmesiyle birlikte farklı alanlara yönelik de hizmetler vermeye başladı. Özellikle de Lojistik ve kargo faaliyetlerin de üstün bir başarı elde eden PTT, bunlara ek olarak kredi ve kredi kartı gibi ürünler üzerine de hizmet vermeye başladı.

PTT Kredisi Hakkında Bilgi

Uzun yıllardır ülkemizde vermiş olduğu hizmetlerle asra dayanan geçmişi ve kaliteli işleyişi sayesinde vatandaşlarımız birçok işlemini PTT üzerinden gerçekleştirmektedir. Devlet ile bağlantısı bulunan ve bu kapsamda birçok ödenek durumunun da işlenmesini sağlayan ilgili kuruluş, her geçen gün farklı hizmet aksamlarını bünyesine katmaya devam ediyor. Bu hizmet durumlarından biri de, PTT üzerinden vatandaşlarımızın artık kredi kullanabiliyor olmasıdır.

Kendi iç hizmetlerinin yanı sıra vatandaşlarımızın finansal sorunlarına yönelik yeni bir düzenek kuran PTT, artık kredi olanağını da sunuyor. Özellikle de maaşlarını PTT üzerinden almakta olan emekli vatandaşlarımız için cazip kredi imkanlarını sunan kuruluş, bu doğrultuda ihtiyaç durumunda olan nakit para akışını sunmaktadır. Emekli maaşını PTT üzerinden alan vatandaşlarımıza yüksek limitlere sahip kredi vermektedir.

PTT İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır? Detaylı

PTT Üzerinden Kredi Veren Bankalar

PTT Aktif Bank Kredi Başvurusu

PTT Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Genel olarak Aktif Bank üzerinden kredi durumlarını belirleyen ilgili kuruluş, bu kapsamda emeklilerimizden birtakım şartların sağlanmasını istemektedir. Gerekli koşulların sağlanmasıyla birlikte, en az 12 ay vadeli olmak üzere düşük faiz oranlarıyla birlikte kredi kullanma olanağını vermektedir.

SGK kapsamında yer alan eski isimleri ile SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı olarak, günümüzde ise 4A, 4B ve 4C statüsü olarak belirlenen 3 farklı sigorta kolundan emekli olan vatandaşlarımıza ihtiyaç kredisi adı altında finansal destek sağlamaktadır. 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisini en az 12 ay vade kullanma ve düşük faizlerle krediye sahip olma imkanını sunuyor. PTT’den kredi çekmek isteyen emeklilerden istenilmekte olan bazı şartlar bulunmaktadır, bunlar;

  • İlgili emekli olan vatandaşımızın bizzat kendisi, kendi kimliği ile müracaat ederek başvuru da bulunması gerekmektedir.
  • Emekli vatandaşlarımız herhangi bir bankadan emekli maaşı alıyor ise, bunu belge ile beyan ederek belirtmelidir. Eğer PTT’den emekli maaşı alıyorsanız, bu kapsamda herhangi bir belge göstermenize gerek yok.
  • Krediye başvuru yaparken, herhangi bir kurumdan emekli statüsünde görünmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde PTT kredisinden faydalanamazsınız.
  • 75 yaş ve üzeri olan vatandaşlarımız maalesef bu krediden faydalanamıyor.
  • Krediyi kullanmak isteyen kişilerin 72 ve altı yaş grubunda olması istenmektedir. Bu yaş grubuna yönelik olan kişiler sadece 3 yıl vade ile kredi kullanabilmektedirler. Daha üzeri bir vade seçeneği maalesef bu yaş grubu için aktif olmamaktadır.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir