PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ptt kredi basvurusu

PTT kredi başvurusu yalnızca PTT şubelerinden yapılmaktadır. Özellikle internette sizin adınıza kredi çıkartalım, kredinizi biz çekelim gibi aracılık hizmeti veren pek çok kişi PTT kredi başvurusu konusunda aslında bir işlem yapmamaktadır. PTT üzerinden yapılacak olan kredi başvurularında kişinin bizzat kendisinin başvuruda bulunması ve PTT kredi başvuru formunu doldurması gerekmektedir. PTT üzerinden kredi çekmek için emekli olmanız ve maaşınızı PTT’den alıyor olmanız gerekmektedir. Eğer ki maaşınızı PTT’den almıyorsanız, bu durumda maaşınızı PTT ye taşıyarak yeni kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Maaşınızı PTT yerine bir bankadan alıyorsanız, maaş taşıma işlemi için emeklilere sunulan promosyonu almamış olmanız gerekmektedir. Bu promosyon parası sizin maaşınızı belirli bir süre sadece o bankadan alacağınıza söz verdiğiniz bir sözleşme anlamını taşımaktadır. Yani promosyon parası aldıysanız ve promosyon sözleşmesinde belirlenen süre henüz dolmadıysa boşuna maaşınızı taşımaya uğraşmamalısınız, çünkü uğraşsanız da maaşınızı taşıyamazsınız.

PTT Kredi Başvurusu

PTT kredi başvurusu yapmak için benim yaptığım hatayı yapmadıysanız, yani bankadan promosyon almadıysanız sorun olmayacaktır. Bu durumda maaşınızı taşıyabilirsiniz. Ben şube müdürü ile görüşmeme rağmen maaşımı taşıyamadım, PTT kredisi alamadım. PTT kredisi isteme nedenim ise tamamen yüksek limitli kredi onaylanma ihtimaliydi. Bankadan 20.000 TL kredi çıkarken, PTT’de çalışan kişi 40.000 TL kredi alabileceğimi söyledi. Durum böyle olunca bende PTT’den çekmek kredi çekmek istedim.

Maaşını PTT’ye yeni taşıyan kişiler hemen kredi başvuru yapamıyor. Bunun nedeni ise en az 1 aylık maaşınızı PTT’den almanız şartıdır. Yani her ayın 20’sinde maaş alıyorsanız ve ayın 5’inde maaşınızı taşıdıysanız, ayın 20’sinde maaşınızı aldıktan sonra PTT kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalarda olduğu gibi PTT’den de promosyon aldıysanız, bu defa maaşınızı bankalara taşıyamazsınız.

ptt ihtiyac kredisi basvurusu

ptt ihtiyac kredisi basvurusu

PTT kredi başvurusu için kimliğiniz ile birlikte sizlere en yakın PTT şubesine uğramanız yeterli oluyor. Burada sizlere bir başvuru formu veriliyor ve doldurmanız isteniliyor. Bu formu doldurduktan sonra çalışan kişi kredi başvurunuzu sisteme giriyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta PTT kredi başvurunuzu tek bankadan yapmamaya özen göstermektir. PTT Aktif bank, Türkiye Ekonomi Bankası, İNG Bank gibi birden fazla bankadan kredi verebilmektedir. Bu bankaları PTT üzerinden kredi veren bankalar yazımda sizlerle paylaşmıştım.

Eğer çalışan sadece İNG Bank’a kredinizin girişini yapar ve size krediniz red oldu derse, diğer bankalara da başvuru yapmasını rica edin. Bu sayede İNG Bank’ın onaylamadığı krediyi Aktif Bank’tan almanız mümkün olacaktır. Başvuru sayısı konusunda da dikkatli olmalısınız. Eğer gereğinden fazla kredi başvurusu yaparsanız, bu durumda yeni kredi almanız da zorlaşacaktır.

PTT Kredi Başvurusu İstenilen Evraklar

PTT kredi başvurusu sırasında sizlerden herhangi bir evrak istenmemektedir. Sadece kimliğinizin yanınızda olması yeterli olacaktır. Yaklaşık 30 dakika sürecek işlemler sonrasında kredinizi kullanarak PTT şubesinden ayrılabilirsiniz. İnternette yazan bazı yazılarda ücret bordrosu, maaş yazısı istenildiği belirtilmiş, ancak kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir