PTT Kartından Hesap Numarası Bulma

Daha önceleri devlete ait bir kurum olarak hizmet aksamı sunan ve 100 yılı aşkındır sürekli olarak faaliyet içerisinde bulunan PTT ile ilgili merak edilen bir konu üzerine değindik. Konumuz dahilinde birçok kişinin merakta ve arayışta olduğu PTT kartından hesap numarası bulma ile ilgili olarak en detaylı ve güncel bilgiyi sizler için hazırladık. Daha önceleri devlet kapsamında bir kurum olarak görev aksamını sürdüren PTT, kısa süre önce özelleştirilerek farklı hizmet aksamları da sunmaya başladı. Özellikle de başta emekliler olmak üzere birçok farklı faaliyet içerisinde bulunan ilgili kurum, son dönemlerde bankacılığa yönelik farklı hizmet aksamlarını devreye sokarak devrim niteliğinde adımlar atmaya başladı. Özellikle de kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin sağlanabilmesi adına başvuruları kabul eden PTT, bu kapsamda vatandaşlarımızın gözünde oldukça iyi bir yer edindi. Gelelim asıl konumuz olan PTT kart numarasının kart üzerinde nerede yer aldığına yönelik bilgileri sizlere aktarmaya.

PTT Hesap Numarası

Hesap numaranızı nasıl öğrenebileceğinize değinmeden evvel, PTT hesap numarasının ne işe yaradığına dair kısa bilgiler aktaralım. İlgili kuruma ait hesap numarası bankaların hesap numaralarına göre biraz daha farklı bir işleyiş içerisinde olmaktadır. Hesap numarasının genel tanımını bankalar üzerinden yapacak olursak; bankalar üzerinden aldığınız hesap numarası bir kişinin adına gönderilecek olan para transferi veya diğer hesap işlemlerine yönelik adınıza kullanılmakta olan internet veya mobil bankacılık işlemleri içinde oldukça önemli bir envanter grubuna dahil olmaktadır. Bu durum aynı zamanda PTT hesap numarası içinde geçerliliği koruyor.

PTT Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir?

PTT hesap numarası konu başlığımızda da belirttiğimiz üzere kart üzerinden öğrenilebileceği gibi, aynı zamanda birçok farklı kanal yolu aracılığıyla da öğrenebileceğinizi söylemekte fayda var. Öncelikli olarak değineceğimiz bilgileri takip ederek, PTT hesap numaranıza ait bilgileri en kısa ve en hızlı kanal yolları ile öğrenebilirsiniz.

Kart Üzerinden Öğrenme: PTT kartınızın ön yüzünde yer 16 haneli rakamlar düzeneği üzerinden oluşan bir kart numarası bulunmaktadır. 16 haneden oluşan bu kart numarası kartın fiziksel yönden belirlendiği bir numara durumunu oluşturmaktadır. Buna ek olarak ilgili kart numarası kartın fiziki sahipliğine yönelik tescilli olduğunu ve başka birinin hiçbir şekilde işlem yapamayacağını kapsamaktadır. 16 haneden oluşan kartın fiziksel numarasından PTT hesap numaranızı bulmak size zorluk çıkartabilir, bu nedenle tercih edeceğiniz alternatif yollar üzerinden kart numaranızı öğrenmek sizin açınızdan daha önemli olacaktır.

Çağrı Merkezi: İlgili PTT kartınıza yönelik hesap numaranızı çağrı merkezleri üzerinden öğrenebilirsiniz. En basit yöntem olarak görülen bu alternatif yol üzerinden ilgili hesap numaranızı öğrenebilmek adına 444 1 788 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra hesap numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

Dekont: Bir diğer hesap numarası öğrenme yolu ise yapacağınız para yatırma işlemine yönelik size verilen dekont üzerinden öğrenebilirsiniz. Her işlemde dekont sunan PTT, bu kapsamda dekont üzerinde ilgili kişiye ait PTT hesap numarasını da belirtmektedir. Bununla birlikte size ait ad ve soyad başta olmak üzere yapılan transfere veya işleme yönelik bilgilerle birlikte PTT hesap numaranız da dekont üzerinde yer almaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir