PTT Kart Başvurusu

ptt kart başvuru

PTT Bank’ın sunduğu hizmetlerden birisi olan PTT kart, kart sahiplerinin posta çeki hesaplarında bulunan birikimlerini çekebilmelerini ya da bu birikimleri kullanarak faturalarını veya diğer bankalara olan borçlarını ödeyebilmeleri sağlayan, ATM’ler üzerinden rahatlıkla para çekilip yatırabilmelerine imkan tanıyan bankamatik kartıdır.  PTT kart başvurusu hakkında bilgiler sunacağımız bu yazımızda, kart ile hangi işlemlerin yapılabileceği hakkında da bilgiler vereceğiz.

PTT kart yıllık aidatı olmayan kartlar arasında yer almaktadır. ayrıca PTT kart vasıtasıyla internet üzerinden 3d secure özelliği kullanılarak alışveriş yapılmasına da imkan tanınmaktadır. bunun dışında PTT kartın en önemli özelliklerinden birisi de, işsizlik maaşı alanların bankada sıraya girmeden, işsizlik maaşlarını PTT kart üzerinden rahatlıkla almalarını sağlamasıdır. Bu hususta kartın bir diğer avantajı da, işsizlik maaşlarının her ayın 27’si ya da 28 günü bankaya yattığı halde, PTT’nin bu maaşları ayın 1’i itibariyle birkaç gün gecikmeli ödemesi durumunda, PTT kart sahipleri maaşları bankaya yatar yatmaz aynı gün maaşlarını çekebilmektedir.

Yazımızın devamında PTT kart başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Sorularının cevapları bulunmakta olup, aynı zamanda PTT kart ile yapılan diğer işlemler hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Bunların yanı sıra PTT Bonus kredi kartı hakkında da bilgileri, yine yazımızın devamında bulabilirsiniz.

PTT Kart Başvurusu Nerelerden Yapılır?

PTT kart başvurusu PTT Bank’ın merkez şubesinden, ya da diğer şubelerinden başvuru yapılabilmektedir. PTT kart başvurusu yaptığınızda şube yetkilisi sizin adınıza PTT posta çeki hesabı açacak ve bu hesap açma için sadece 5 TL işlem ücreti alacaktır. Ancak alınan bu işlem ücreti, PTT kart hesabınızı kapATManız durumunda, tekrardan tarafınıza iade edilmektedir. PTT kart başvurusu yapıldıktan sonra, en geç 30 gün içerisinde, kartınız başvuru esnasında verdiğiniz adrese gelmektedir.

Kartınız adresinize postalandıktan sonra, teslim almanız gereken tahmini günlerde PTT yetkilileri sizi arayarak kartınızın teslimatı için bilgi vereceklerdir. PTT kart başvurusu yaptıktan sonra geçici bir süre başka bir şehre gitmiş iseniz, bu durumda PTT’ye başvurarak, gittiğiniz şehirden herhangi bir PTT şubesine, PTT kartınızın gönderilmesini talep edebilirsiniz.

ptt kart başvuru

ptt kart başvuru

PTT Kart İle Hangi İşlemler Yapılır?

PTT kart başvurusu onaylandıktan sonra, PTT kart ile birçok bankacılık işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Örneğin PTT kartınız ile gerek ATM üzerinden, gerekse kart geçen fatura tahsilat merkezlerinden kartınızla cep telefonu faturası, elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası ödenebilmekte olup, posta çeki bakiye sorma ve HGS bakiye yükleme gibi birçok işlemlerin yanı sıra, PTT kartınıza ATM’ler üzerinden para çekme ve yatırma işlemlerini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda PTT Bank internet ve mobil şube üzerinden yine birçok işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirebilir, başkasının hesabına para gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

PTT Bonus kredi kartı ise, PTT Bank’ın müşterilerine sunduğu Mastercard logolu bir kredi kartıdır. PTT Bonus kredi kartı Bonus fırsat ve ayrıcalıklarını müşterilerine sunan, geniş kapsamlı bir kredi kartıdır. PTT Bonus kredi kartı başvurunuzu yukarıda bahsedilen yerlerden rahat bir şekilde yapabilirsiniz. PTT Bonus kartın türüne göre yıllık 59, 66 ve 73 TL olmak üzere 3 çeşit aidatı bulunmaktadır. Bu aidatlar yıllık olsa da alacağınız bu 3 kredi kartından da ilk yıl için, aidat alınmamaktadır. PTT Bonus kredi kartı hesap kesim tarihlerini ise, siz kendinize göre rahat bir şekilde belirleyebilirsiniz. PTT Bonus kredi kartlarınızla, internet üzerinden birçok web sitesinde rahatlıkla güvenli bir şekilde alışveriş yapmanız mümkündür.

Ptt Kart başvuru ve detay bilgisi için Ptt internet şubesine tıklayarak gidebilirsiniz.

Pttkart’ınızla İlgili Önemli Bilgiler

  • Kartınızı teslim aldığınız andan itibaren kartınızla ilgili sorumluluğunuz başlamaktadır.
  • Güvenliğiniz için lütfen kartınızın arkasını imzalayınız.
  • Şifrenizi 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da size en yakın PTT işyerinden alabilirsiniz. Şifrenizi PTT İşyerinden veya Pttmatik’lerden değiştiriniz. Güvenliğiniz için kartınızın şifresini diğer kişilerle paylaşmayınız. Çağrı merkezi aracılığı ile şifre alabilmeniz için GSM numaranızın PTT sistemlerinde tanımlı olması gerekmektedir.
  • Şifrenizi belirlerken güvenliğiniz için doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar kullanmayınız.
  • Kartınızın şifresini unutmanız halinde 444 1 788 PTT Çağrı Merkezi’ne ya da en yakın PTT işyerine başvurunuz.
  • Kartınızın kaybolması veya çalınması halinde lütfen en kısa sürede 444 1 788 no.lu PTT Çağrı Merkezi’ni arayınız.
  • Hesap özetiniz Türk Lirası (TL) olarak düzenlenir. Yabancı para ile yapılan işlemler, uluslararası kart kuruluşlarınca ABD Doları’na (USD) çevrilerek karşılığı olan Türk Lirası (TL) olarak hesabınıza borç kaydedilir.
  • Ev / iş adresiniz veya diğer iletişim bilgilerinizdeki değişiklikleri 15 (on beş) gün içinde en yakın PTT işyerine bildirmeniz gerekmektedir.
  • Maaşınızı PTT’den alan hak sahibi veya asker yükümlüsü iseniz, tarafınıza gönderilen kartla işlem yapabilmeniz için size en yakın PTT işyerine geçerli bir kimlik belgesi ile müracaat ederek hesap aktivasyon işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir