Ptt Kargo (Gönderi) Takip Nasıl Yapılır? Detaylı

ptt gönderi takip nasıl yapılır

Türkiye’nin en ucuz ve en çok kullanılan kargosu Ptt kargo dur. Uygun bir şekilde kargo gönderimi yapmak istiyorsak Ptt kargo diğer kargo şirketleri arasında en uygun veren bir firmadır. Ptt kargo ile yaptığımız gönderileri nasıl takip edeceğimiz ile ilgili sizlere detaylı bilgi vereceğiz. Ptt kargo takip, ptt gönderi takip ve ptt iletişim bilgileriniz makalemizde paylaşacağız.

İlk etapta sizlere Ptt kargo takip Ptt iletişim bilgilerini paylaşalım.

Ptt Kargo takip PTT İletişim Bilgileri

Kargo takibi ile ilgili direk olarak görüşmek isterseniz Ptt iletişim bilgileri aşağıda ki gibidir.

Telefon: 0312 509 5000

Fax: 0312 309 5144

Çağrı Merkezi: 444 17 88

E-posta: [email protected]

Adres: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06101 Ulus / ANKARA

Şimdi asıl önemli konuya açıklık getirelim. Ptt kargo takip nasıl yapılır?

 

PTT Kredi Kartı Başvurusu (PTT Bonus Kart)

PTT ile Anlaşmalı Bankalar

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt kargo (Gönderi) Takip Nasıl Yapılır?

Ptt kargo (Gönderi) İnternetten Sorgulamak

Ptt aracılığı ile kargo alış verişi yapacaksanız ptt gönderi takibi yapmak için interneti kullanabilirsiniz. PTT’nin resmi internet sitesi olan http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine girerek ekranda çıkan bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Ptt gönderi takip sitesinin istediği bilgileri şu şekilde gireceksiniz:

Kargo yaptığınız gönderi üzerinde yazılı olan Barkod numarasını, Barkod Numarası olan kısımda ki kutucuğa gireceksiniz. Ardından ekranda gözüken güvenlik kodunu, Güvenlik Kodu yazan kutucuğa gireceksiniz. Sorgula düğmesine bastığınızda kargonuz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gönderinizin üzerindeki Barkod numarasını giriniz.
Barkod Numarası
Güvenlik Kodu:
UYARI:
Bu sayfada görüntülenecek sonuçlar bilgi amaçlıdır.
Ptt Kargo Takip Nasıl Yapılır? Ptt İletişim Bilgileri

Ptt Kargo (Gönderi) Takip Nasıl Yapılır? Ptt İletişim Bilgileri

Ptt kargo (Gönderi) Telefon İle Sorgulamak

İnternet ile aranız pek iyi değilse direk Ptt iletişim telefon numarasınız arayarak kargonuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  Ptt kargo hakkında direk iletişime geçebilmemiz için Ptt kargom nerede hizmeti ile bu imkanı sunabilmektedir. Ptt kargom nerede iletişim 444 1 788 ‘dir. Ptt ile direk iletişime geçmek için bu numarayı arayabilir ve gönderiniz hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ptt iletişim için arayacağınız 444 1 788 numara için ödeyeceğiniz para normal şehir içi aramalarında ödenen tarife üzerinden işlenmektedir. Ekstra farklı bir ücreti yoktur.

Ptt kargo (Gönderi) PTT Şubelerinden Sorgulamak

Kargo takibinizi İnternetten ve Ptt iletişimden yapamadıysanız yada sorun ile karşılaştığınızda en yakın PTT şubesine uğrayarak kargonun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ptt Şubeden Kargo takibi nasıl yapılır?

Ptt şubelerinden kargo takibi yapmanız için gideceğiniz ptt şubesine kimliğin ile kargom hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum demeniz yeterlidir. Ama ek bilgi olarak Kargonuzun barkod numarasını da yanınızda getirmeyi unutmayınız. Şube yetkilisi sizden onu da isteyecektir.

 

Ptt kargo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ptt Türkiye’nin en büyük kargo şirketidir. Yurt içi ve yurt dışından kargo alış verişinde tercih edilecek en uygun fiyatlı kargodur. Aynı zaman şube olarak diğer tüm kargo şirketlerinden daha fazla şubesi bulunmaktadır. Bu da kargo gönderimi yapmanız için size kolaylık sağlamaktadır. Ptt kargo gönderimi yapmak diğer kargo şirketlerine nazaran biraz meşakkatli olabilir. Çünkü çok fazla müşterisi ve memur zihniyeti ile iş yaptıkları için sizi zorlayabilir. Ayrıca diğer kargo şirketlerine göre kargolarınız 1-2 gün daha uzun sürede adrese teslim edilmektedir. Ama fiyat karşılaştırması yaptığınız zaman bunun çok da bir önemi kalmıyor. Ama Ptt kargo takip sistemini kullanarak kargonuzun nerede olduğu hakkında hızlıca bilgi alabilirsiniz.

Ptt kargo kendini her geçen gün yenilemekte ve büyütmektedir. Konumuzda Ptt kargo gönderimi, Ptt kargo takip ve ptt iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgi verdik. Sorularınızı lütfen yorum kısmına bırakınız.

 

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir