PTT İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır? Detaylı

ptt isme para gönderme

PTT isme para gönderme, bankaları kullanmak istemeyenler için bulunmaz bir nimet. PTT isme para gönderme nasıl yapılır? PTT ile isme para göndermenin ne kadar kolay olduğunu detaylı anlatacağız. PTT isme para gönderme ücreti ne kadar? PTT para gönderme ücretleri kademeli olarak artmakta, bankaların aldığı ücretlerden çokta farkı yok. PTT isme para gönderme formu nasıl doldurulur? Makalemizde teker teker size anlatacağız.

Sizin ya da parayı gönderdiğiniz kişinin bankalarda hesabı yoksa PTT ile direk isim ve T.C kimlik numarası ile para gönderebilirsiniz. PTT isme para gönderme işlemi basit bir işlemdir. Bankalara nazaran çok fazla avantaja sahiptir.

PTT İsme Para Gönderme Avantajları

Parayı Göndereceğiniz kişinin ve sizin herhangi bir bankada hesabı olmasına gerek yoktur. Parayı göndereceğiniz kişi yaşı 18’i doldurmamış olabilir. Ve bu kişinin herhangi bir bankada hesabı olma zorunluluğu yoktur. Eğer ki borçlarınızdan dolayı hesaplarınızda bloke varsa. Yada karşı tarafın borçlarından dolayı hesaplarında bloke varsa banka tarafından yapılan para transferlerinde gönderilen para anında bloke olur. Sizin blokeniz varsa parayı gönderemezsiniz, karşı tarafın blokesi varsa gelen parayı çekemez. Ama PTT isme para gönderme işleminde bunların hiçbiri ile karşılaşmazsınız.

PTT isme para gönderme herkesin rahatlıkla yapabileceği kolay ve güvenilir bir yoldur. PTT ile para gönderimi yapıldıktan sonra parayı alacak kişi nüfus cüzdanı ile her hangi bir PTT şubesinden parasını alabilir.

PTT Havale Formu Dolduma ve Ücret Sorgulama

PTT İsme Para Gönderme Nasıl Yapılır?

PTT isme havale gönderim işlemi için ne yapmalıyım? Sorusunun yanıtı basit ve kolaydır. En yakın bir PTT şubesine giderek PTT havale bildirim formunu doldurmanız gerekmektedir. PTT havale bildirim formları PTT şubesinde evrakların ve formların olduğu masalar veya gişe üstelerinde bulabilirsiniz. PTT havale bildirim formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Aksi halde para yanlış kişiye gidebilir.

 

ptt isme para gönderme

ptt isme para gönderme

PTT İsme Para Gönderme Formu Nasıl Doldurulur?

PTT isme para gönderme formunu dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Form üzerinde bulunan bilgiler aşağıda ki gibidir.

 

  • Parayı gönderen kişinin adı soyadı
  • Parayı gönderen kişinin TC kimlik numarası
  • Parayı gönderen kişiye ait adres bilgisi
  • Parayı alacak kişinin adı soyadı
  • Parayı alacak kişinin TC kimlik numarası
  • Parayı alacak kişiye ait adres bilgisi
  • Gönderilecek paranın miktarı
  • Parayı gönderdiğiniz PTT şubesinin ismi

Yukarıda yazılan bilgileri havale bildirim formu üzerinde eksik bir şekilde doldurduktan sonra gönderilecek para tutarı kadar PTT sizden havale ücreti kesecektir.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Emekliye Evraksız Kredi | PTT Kredi Başvurusu

PTT Ev Hanımları için Kredi Başvurusu

PTT Üzerinden Kredi Veren Bankalar

PTT isme para gönderme ücreti ne kadar?

Bankalar EFT yada Havale işlemlerinde tutara göre para almaktadır. Aynı mantık PTT içinde geçerlidir. Yapacağınız para transfer tutarı kadar sizden ücret alacaktır. PTT isme para gönderme ücretleri aşağıda ki gibidir.

Yurtiçi TL Para Transferi

0,01 TL – 100 TL : 6 TL

100,01 TL – 250 TL : 12 TL

250,01 TL – 500 TL : 13 TL

500,01 TL – 1000 TL : 19 TL

1000,01 TL – 5000 TL : 25 TL

5000,01 TL – 10.000 TL : 35 TL

10.000,01 TL – 15.000 TL : 40 TL

15.000,01 TL – 20.000 TL : 45 TL

20.000,01 TL – 30.000 TL : 50 TL

 

PTT isme para gönderme işlemi kolay ve pratik bir yoldur. Bankalar ile uğraşmak istemeyenle, hesapları bloke olanlar, yada bankalarda herhangi bir hesabı olmayanlar için PTT isme para gönderme, PTT’nin sunduğu büyük bir hizmettirç

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir