PTT ile Anlaşmalı Bankalar

Konumuz dahilinde sizlere PTT ile anlaşmalı bankalar üzerinden önemli detaylar aktaracağız. Öncelikli olarak PTT’den biraz bahsedecek olursak; Türkiye’nin büyüyen değerlerinden biri olmakla birlikte, son dönemlerde içerisinde bulunduğu faaliyet işleyişi ve kurumsallık aksamı ile kendini geliştiren bir kuruluş olmaktadır. Daha önceleri bir devlet kurumu olarak faaliyet göstermekte iken, günümüzde ise özel sektöre tabii edilerek günümüz birçok özel sektördeki rakibine fark atmış bulunuyor. Özellikle de özelleştirilmesiyle birlikte kargo alanına yönelik önemli başarılar elde eden PTT, günümüzde PTTMatik ile de fark yaratan bir yeniliğe imza attı. PTT Kart ile birlikte kullanım sağlayan bu önemli yenilik, birçok vatandaşımızın işlemlerini daha hızlı ve kolay yapabilmesini de sağlamaktadır.

PTT Üzerinden Kredi Çekilir Mi?

Türkiye’de faaliyet göstermekte olan bankaların tamamı krediye yönelik önemli ve avantajlı hizmet aksamları sunuyor. Özellikle de bireysel ve kurumsal olmak üzere iki farklı kredi türünü sunmakta olan ilgili bankalar, Türkiye’deki vatandaşlarımızın daha rahat ve güvenilir işlemler sağlayabilmesi adına kendini sürekli olarak geliştirmektedir. Bankalar dışında kredi olanağı sunan bir diğer kuruluş ise PTT olmaktadır. PTT üzerinden bankalardan kredi çekebilir ve aynı bankalardan çekilen kredi ürünü gibi aylık vadelerle geri ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat PTT üzerinden kredi çekebilmeniz için bankalarda da olacağı üzere birtakım şartları sağlamanız gerekmektedir. Özellikle de en önemli şartının sadece emeklilere yönelik bir kredi ürünü olduğunu söylemeden geçmeyelim. Yani bu krediden faydalanabilmek adına öncelikli olarak ilgili kişinin emekli statüsünde bulunması gerekmektedir.

100 yılı aşkındır ülkemizde faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmekte olan PTT, 4A-4B-4C gibi üç farklı sigortalı kollarından herhangi birinden emekli olan vatandaşlarımıza yönelik kredi imkanını sunuyor. Bununla birlikte yine birtakım şartlar doğrultusunda sunmuş olduğu krediden faydalanabilir, ihtiyacınız dahilinde olan kredinizi PTT aracılığı ile çekebilirsiniz. Kredi kullanımında ilk olarak emekli olma şartının yanı sıra, kredi notu değerlerinizin de iyi bir seviyede olması şart. Tıpkı bankalar gibi, PTT kuruluşu da öncelikli olarak aradığı kriterler kapsamında kredi notu değerlerini göz önünde bulundurarak söz konusu olan emekli vatandaşlarımıza yönelik kredi vermektedir.

PTT Kredi İşlemleri

PTT ile Anlaşmalı Olan Bankalar Hangileri?

PTT daha iyi, kaliteli ve yasal olarak faaliyetlerini devam ettirebilmek adına bankalarla birtakım anlaşmalar yapmaktadır. Buna yönelik kredi başta olmak üzere birçok farklı banka işlemlerinin de PTT üzerinden gerçekleşebildiğini söylemekte fayda var. Özellikle de kredi üzerine bir talepte bulunacak olan vatandaşlarımızın yukarı da belirtmiş olduğumuz önemli kriterleri sağlaması gerekmektedir. Ek olarak aşağıda maddeler halinde sıraladığımız tüm bankalar ile PTT anlaşmalı olarak hizmetlerini vatandaşlarımıza sunuyor. Başvurular PTT üzerinden gerçekleşmekte olup, tüm dosyalarınız ilgili bankaya iletilerek, ilgili talebin sonuçlanması beklenmektedir.

  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • ING Bank
  • Şekerbank
  • Fibabanka
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • Aktifbank

PTT Üzerinden Kredi Almak için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Evraklar arasında ilk gerekli olan etki alanı nüfus cüzdanı olmaktadır. Ek olarak buna bağlı bir şekilde hemen üstte de bahsettiğimiz üzere ilgili vatandaşımızın emekli aylığını aldığına dair bir belgeyi PTT bünyesine beyan etmesi gerekmektedir. Bunlarla birlikte e-Devlet üzerinden alabileceğiniz ikametgah belgesi, adınıza taşıt veya daire varsa bunun ruhsatı veya tapusu gibi önemli belgeleri göstermeniz, krediyi almanızda daha çok fazla katkı sağlayacaktır. Evraklarınızın tamamlamadan bankaya gitmeyin, zira ret onayı alarak bir daha başvuru da bulunmanız sizden istenecektir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir