PTT İcralık Emekliye Kredi

ptt icralık emeklı memura kredi

Çalışan bütün kişilerde olduğu gibi, emekli olan kişilerde kredi ve kredi kartı borçlarını gününde ödenmemesi ve yasal sürecin ötesinde bir gecikmeye maruz kalması sebebiyle, icralık duruma düşebilmektedirler.

PTT Bank’ın emeklilere sunduğu özel avantajlar nedeniyle, icralık duruma düşen emekliler PTT icralık emekliye kredi veriyor mu? Sorusunun cevabını araştırmaktadır. PTT icralık emekliye kredi hakkında araştırma yapanlar için hazırladığımız bu detaylı yazıda, PTT icralık emekliye kredi kapsamında, en çok merak edilen bilgiler yer almaktadır.

İcralık Emekli Kredi Çekebilir Mi?

Türkiye’de yaklaşık 13 milyon kadar emekli olduğunu düşündüğümüzde, emeklilerin Bankalarla sorun yaşama olasılığının da, toplum geneline oranla nasıl bir yansıma yapacağını tahmin etmek zor değildir.

Birçok zorlukla primlerini tamamlayarak emekli olan vatandaşlarımız, emeklilik süreçlerinden sonra da yine finansal desteğe ihtiyaç duyabilmekte ve kredi çekmektedirler. Ancak ne yazık ki çekilen bu kredilerinin zamanında ödenmemesi ve yasal süreci aşması durumunda, icralık olma gibi istenmeyen durumlarla da karşı karşıya kalınmaktadır. Zaten böyle zor bir duruma maruz kalan emeklilerde, tekrardan PTT’nin emeklilere tanıdığı avantajları bildikleri için, PTT icralık emekliye kredi veriyor mu? Sorusunun cevaplarını aramaktadırlar.

PTT İcralık Emekliye Kredi

PTT İcralık Emekliye Kredi

Sorunun cevabını da fazla uzatmadan verecek olursak, PTT icralık emekliye kredi vermemekle birlikte, diğer Bankaların da yine icralık olan kişilerin emekli olup olmadığına bakmaksızın kredi vermemektedir.

İcralık olan emeklinin kredi çekebilmesi için öncelikle, icralık durumdan kurtulması ve borçlarını düzenli bir şekilde ödeyebilir konuma gelmesi gerekmektedir. Çünkü icralık maaşlar üzerinden çekilebilecek yasal kesinti bellidir.

Ptt Kargo (Gönderi) Takip Nasıl Yapılır? Detaylı
PTT Kredi Çekme Şartları
PTT Emekliye Evraksız Kredi | PTT Kredi Başvurusu

İcralık Emekli Nasıl Kredi Çekebilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi icralık olan kişinin, öncelikle bu icralık durumdan kurtulması gerekir. Bunun yanı sıra kredi notu da bu süreçte düşmeye başlayan emekliye, kredi çıkmama ihtimali de büyük bir olasılıktır. Bu yüzden öncelikle icralık durumdan çıkan kişinin kredi notunu yükseltmeye çalışması gerekmektedir. Ancak Bankalar ve özellikle PTT Bank, borcunu bitiren ve icradan çıkan emeklilere yeniden kredi verebilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise, emeklinin maaşının devlet garantisi altında olmasından kaynaklanmaktadır. Emeklinin maaşının devlet garantisinde olması, kredi ve kredi kartı alma konusunda emekliler için önemli ayrıcalıkların tanınmasına sebep olmaktadır.

Burada kredi notunun yükseltilmesini amaçlamanın temel nedeni, kredi çekecek emeklinin kredi başvurusu sırasında daha yüksek limitli kredi çekebilmesine imkan tanımasıdır. Yoksa borcu olmayan emekliye kredi notu düşük olsa da, başta PTT olmak üzere tüm Bankalar rahatlıkla kredi vermektedir.

PTT İcradan Çıkan Emekliye Ne Kadar Kredi Verir?

PTT icralık emekliye kredi verir mi? Sorusunun cevabını verdikten sonra, her ne kadar yine yukarıdaki söylenenlerle örtüşmeyen bir soru olsa da, PTT icralık emekliye ne kadar kredi verir? Sorusu da, editörlerimize yöneltilen sorular arasında gelmektedir.

Yine burada belirtmek isteriz ki PTT dahil hiçbir Banka, icralık olan emekliye kredi vermemektedir. Ancak icra borcunuzu ödedikten sonra kredi talebinde bulunmanız durumunda, kredi almanız mümkündür. Bu durum normal çalışanlar için geçerli olmayıp, emekli maaşı alanların maaşlarının devlet garantisinde olması sebebiyle icradan çıkan emeklilere başvurmaları halinde hemen kredi verilebilmektedir.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir