PTT Ev Hanımları için Kredi Başvurusu

Tüketicilerin bankalar üzerindeki etkisi her geçen gün artıyor. Meslek grupları ve diğer işleyiş içerisinde olan tüketiciler bankalardan kredi taleplerini oluşturmaya devam ediyor. Buna yönelik ev hanımları için kredi veren bankalar çoğunlukla artmaya başlarken, ek olarak farklı kuruluşlardan da bu alana yönelik destekler geliyor. Bunlardan biri olan PTT, son dönemlerde gerçekleştirdiği hizmetler doğrultusunda büyük başarılara imza atmıştır. Genellikle Aktif Bank ile birlikte hareket eden ve bankacılığa yönelik birçok hizmetin oluşmasını sağlayan PTT, bu banka dışında yine birtakım bankalarla birlikte hareket eden bir kuruluş olmaktadır. Genellikle emeklilere kredi veren bankalar kapsamında arayışlarda PTT sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ek olarak memurlara yönelik krediler de sunan ilgili kuruluş, aynı zamanda ev hanımlarına da kredi olanağı sağlıyor.

PTT’DEN EV HANIMLARINA KREDİ İMKANI SAĞLANIYOR

Direkt olarak PTT’den kredi çekemiyorsunuz, fakat PTT aracılığıyla yapılacak olan kredi başvurularının tamamında PTT müşterisi olmanız şart koşulmaktadır. PTT, müşterilerine sunduğu olağan hizmetleriyle son dönemlerin en iyi kuruluşlarından biri olmuştur. Buna yönelik ev hanımlarına kredi sağlayarak mevcut isteklerinin karşılanmasını gerçekleştirmektedir. Öncelikli olarak PTT’den aracılığıyla çekeceğiniz kredinin bankalarla arasında hiçbir fark olmadığını söylemekte fayda var. Yine belirli kredi tutarı, vade seçenekleri ve buna bağlı olarak işleyen faiz oranlarının da bulunduğunu ifade edelim. Bu kapsamda PTT’nin anlaşmalı olduğu başta Aktif Bank ve diğer banka kuruluşları ile ilgili olarak arlarında elçi görevi gördüğünü de belirtelim. Buna yönelik ev hanımlarının kredi başvurularını da bu kanal üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Fakat her bankada da bulunacağı üzere bu krediden faydalanabilmek için birtakım şartların ev hanımları tarafından sağlanması gerekmektedir.

GELİR BELGESİ OLMADAN PTT’DEN KREDİ ÇEKEBİLİR MİYİM?

Ev hanımları adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir çalışan olmadığı üzere kredi olanaklarından maalesef zor faydalanabiliyor diyebiliriz. Bu aksamda kredi çekebilmek için bir çalışan olmanız istenilen şartlar arasında geçmektedir. Eğer gelir belgeniz yok ise ümitsizliğe kapılmanıza gerek yok. Zira her bankada da bu fırsatların olabileceği üzere, PTT üzerinden de çalışan olmadığınız takdirde sadece müşterisi ve birkaç şartı doğrulamanız halinde bulunacağınız pozisyonda kredi olanağından faydalanabilirsiniz.

GELİR BELGESİZ PTT’DEN KREDİ KULLANMA

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere gelir belgesi olmadan ev hanımları PTT’den kredi çekebilmektedir. Fakat bu doğrultuda bir takım şartların sağlanması gerekiyor. Eğer bir ev hanımıysanız, gelir belgesi beyan edemiyorsanız, taşınamaz mal varlığınızı ipotek ettirerek kredi olanağından faydalanabiliyorsunuz. İpoteğin dışında farklı bir türden de başvuru yapabilmek mümkündür. Eğer dükkan veya bir eviniz var ve bunu kiraya bağlı olarak aylık bir gelir elde edebiliyorsanız, bunu belge üzerinde beyan edebilecek şekilde PTT’ye sunabilir, kredi olanağından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Ev, arsa veya işyerine yönelik bir taşınamaz mülkünüz var ise bunun kira geliri üzerinden ilgili kuruluş aracılığıyla anlaşmalı bankalardan kredi çekebilirsiniz. İhtiyaç kredisi kapsamında alacağınız bu krediyi en uygun faiz ve bol seçenekli vadeler üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

PTT EV HANIMI KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

PTT ile anlaşmalı olan bankalardan kredi çekmek, diğer bankaların kredi faiz oranlarına göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Buna yönelik PTT üzerinden gelir belgesi veya gelir beyanında bulunarak bu krediden faydalanabilirsiniz. Size en yakın PTT şubesine giderek kredi talebinde bulunacağınızı bildirmek yeterli olacaktır. Size verilen başvuru formunu en doğru ve eksiksiz şekilde doldurmanız ve başvuru yapmanızla birlikte başvuru talebinizin süreci başlayacaktır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir