PTT Emekliye Evraksız Kredi | PTT Kredi Başvurusu

ptt kredi basvurusu

PTT emeklilere kredi vermeye geçtiğimiz yıllarda başladı. Maaşını PTT üzerinden alan emekliler, PTT üzerinden kredi başvurusu yapabiliyor. Ancak kredinin onaylanmasını ya da riskini PTT taşımıyor. Şimdi diyeceksiniz ki hem kredi veriyor, hem de nasıl risk taşımıyor. PTT aslında kendi bünyesinde kredi vermiyor. Anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden kredi vererek bir nevi aracılık hizmeti sunuyor. PTT üzerinden yapacağınız kredi başvurusunu değerlendirme, onaylama ya da reddetme hakkı tamamen ilgili bankaya bağlıdır.

PTT’den kredi çekmek için en a 1 aylık maaşınızı PTT üzerinden almış olmanız ve sonrasında maaşınızı taşımamış olmanız gerekmektedir. Eğer maaşınızı PTT’den almıyorsanız bu durumda PTT üzerinden kredi başvurusu yapmanız mümkün olmayacaktır. PTT üzerinden yapacağınız kredi başvurusu ya da kredi kullanımı için sizlerden herhangi bir evrak istenmemektedir. Sadece kimliğiniz ile birlikte giderek kredi başvurunuzu yapabilir, onay almanız halinde kredinizi aynı gün içerisinde kullanabilirsiniz.

PTT Aktifbank İhtiyaç Kredisi

PTT Aktifbank kredisi, maaşını PTT üzerinden alan emeklilerin en çok kredi kullandığı bankadır. Genellikle 50.000 TL’ye kadar kredi onayı sunan Aktifbank, maaşını PTT’den alan emeklilerden evrak istememektedir. Standart ihtiyaç kredisi kullanım prosedürlerinin olduğu gibi işlediği, Aktifbank PTT kredisi için bireysel olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Sizlerde Aktifbank PTT kredisi başvurusu yapmak isterseniz, en yakın PTT şubesine uğrayabilirsiniz.

ptt kredi

ptt kredi

PTT İNG Bank İhtiyaç Kredisi

İNG Bank’da PTT üzerinden maaş alan emeklilere kredi veren bankalardan biridir. PTT üzerinden maaş alan emeklilere 45.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan İNG Bank, başvuru sırasında ya da başvuru sonrasında bir evrak talep etmemektedir. Sadece kimliğiniz ile birlikte hem İNG Bank PTT kredisi başvurusu yapabilir, hem de kredinizi kullanabilirsiniz. Aktifbank PTT kredisinde olduğu gibi İNG Bank PTT kredisi içinde size en yakın PTT şubesine uğrayarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

PTT Üzerinden Kredi Veren Bankalar

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

PTT Denizbank İhtiyaç Kredisi

Denizbank maaşını PTT’den alan emeklilere özel kredi imkanı sunan bir diğer bankadır. Denizbank PTT kredi başvurusu için herhangi bir evrak gerekmemektedir. Ancak Denizbank minimum 1.000 TL tutarındaki kredi başvurularını kabul etmektedir. Eğer istediğiniz kredi rakamı 1.000 TL’nin altında ise kredi başvurunuz değerlendirilmeye alınmayacaktır. Alt limiti 1.000 TL olarak belirtmişken üst limiti de belirtmeden geçmeyelim. Denizbank PTT kredisi için belirlenen üst kredi limiti 30.000 TL’dir.

Denizbank SMS Kredi Başvurusu

Denizbank Sigortasız Çalışanlara Kredi

Denizbank Açıkdeniz Kredi Notu Öğrenme

PTT Kredi Başvurusu

PTT Kredi başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta PTT’nin birden fazla banka ile çalışmasıdır. Yani yapacağınız kredi başvurusunu dilerseniz bir bankaya, dilerseniz iki bankaya ya da hepsine yapabilirsiniz. Ancak PTT şubelerinin yoğun olması nedeniyle çoğu zaman tek banka üzerinden kredi başvurusu yapılmaktadır. Maaşını PTT’den alan emekliler yapacakları kredi başvurusu sırasında görevli kişiden tüm bankalara başvuru yapmasını söylemelidir. Bu sayede bir banka kredinizi onaylamasa dahi diğer bankanın onaylama ihtimali bulunmaktadır. PTT’de çalışan görevli arkadaşın amacının sizin işleminizi tamamlayıp bir sonraki müşteriye geçmek olduğunu unutmadan dikkatli hareket etmeniz gerekmektedir.

PTT kredileri ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, buradan PTT kredi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir