PTT Aktif Bank Kredi Başvurusu

Bu yazı dizimizde PTT Aktif Bank kredi başvurusu ile ilgili detaylı bilgiler aktardık. Ek olarak PTT kredi ve PTT kredi kartı başvurusu ile ilgili olarak birçok farklı benzer ve ilişkili konulara da sitemiz kapsamında erişim sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin önemli değerlerinden biri olan ve yakın zamanda özelleştirilen PTT, günümüzde Türkiye’de faaliyet gösteren birçok banka gibi etkin hizmetler vermeye başladı.

Özellikle de özelleşme sürecine girmesiyle birlikte kargo, lojistik ve daha birçok farklı hizmet aksamı üzerinden önemli derecede performans yüksekliği sağlayan PTT, aynı zamanda kredi olanakları üzerine de etkin bir şekilde hizmet veriyor. Bankalar gibi kredi olanaklarını sunmaya başlayan ilgili kuruluş, bu kapsamda Aktif Bank ile birlikte ortak bir hareket halinde olarak vatandaşlarımıza bireysel ihtiyaç kredisi adı altında olanaklar sağlıyor.

PTT Aktif Bank Kredisi Hakkında

Aktif Bank, PTT ile birlikte anlaşma sağlayarak geliştirmiş olduğu N Kolay kredi sistemi sayesinde emekli vatandaşlarımıza yönelik kredi olanağını sunuyor. Türkiye’nin yükselen bankalarından biri olan Aktif Bank, hem emeklilerimizin ihtiyaçları dahilindeki kredi imkanını sağlamak, hem de müşteri sayısını yükselterek diğer bankalar ile arasındaki farkı kapatmak için olağan bir kredi hizmetini sunuyor. PTT N Kolay emekli kredisinden faydalanmak için ise adından da anlaşılabileceği üzere herhangi bir kurumdan emekli olma şartı bulunmaktadır. Bu krediden faydalanabilmek adına en önemli koşul olarak görülen bu istek, PTT ile Aktif Bank arasında ki anlaşma kapsamında yer alan bir prosedür durumunu içermektedir.

Emekliler maaşlarının az olmasından kaynaklı olarak çeşitli ihtiyaçlarına yönelik kredi imkanlarından faydalanmak istiyor. Bankaların katı kurallar içeren şartları dahilinde PTT’ye yönelen emekliler, daha düşük faiz ve uzun vade seçeneklerinden faydalanabilmektedirler. Minimum kapsamda 12 aylık vade imkanından başlayan seçenekler yaş kriterine bağlı olarak değişiklik gösterilmektedir. Maalesef 75 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bu krediden faydalanamamakta olduklarını da söylemeden geçmeyelim. Bunun yanı sıra örnek verecek olursak; yaşınız 72 ise, en fazla 3 yıl vadeli kredi olanağından faydalanabiliyorsunuz. Yaşınız daha alt kademelerde ise buna yönelik kredi vade seçenekleri de artmaktadır.

PTT Kredi Çekme Şartları

PTT Kredi Kartı Başvurusu (PTT Bonus Kart)

PTT ile Anlaşmalı Bankalar

PTT Aktif Bank Kredi Başvurusu ve Şartları

PTT’den kredi çekmek istiyorsanız, başvurularınızı yine PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İlgili kuruluş kapsamında yapacağınız kredi başvurularında birtakım şartlar sizden istenecektir. Bu şartları sağlamanız halinde kredi olanağından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Yapılan kredi başvurularından sadece emekli vatandaşlarımızın yararlanabileceğini tekrardan hatırlatarak birtakım şartları da aşağıda maddeler halinde sıraladık. Ayrıntılı ve daha detaylı şart maddelerini en iyi şekilde kavrayabilmek adına size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek müracaat etmeniz de fayda var.

  • İlgili krediden sadece SGK kapsamında yer alan 4A, 4B ve 4C statü kollarından herhangi bir kuruma bağlı olarak emekli olan vatandaşlarımız faydalanabilmektedir.
  • Kredi kullanımında seçilebilecek en az vade seçeneği 12 olmaktadır.
  • Kredi yaş kriteri 75 olarak belirlenmiştir. Fakat bazı durumlara yönelik bu yaş oranında esneme yapılabilmektedir.
  • İlgili emekli vatandaşlarımız PTT Aktif Bank kredi olanağından kullanabileceği, yani çekebileceği minimum tutar 2 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu rakamın altına kredi başvurusunda bulunamazsınız.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir