Peşinatsız Araç Kredisi Nasıl Çekilir?

kredihocası-işe-yeni-girdim-kredi-çıkar-mı

Şehirler oldukça kalabalıklaştı. Özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde, dakikalarca otobüs beklemek ve sıkışık bir şekilde ayakta seyahat etmek gün boyu çalışmaktan daha çok yorabiliyor insanı. Gidilecek yere sorunsuz gidebilmek, zaman kaybı olmadan şahsi araçlarla seyahat etmek herksin istediği bir şeydir. Araç bir lüks değil, bir ihtiyaçtır. Gece ya da gündüz, her ihtiyacınız olduğunda kullanabileceğiniz bir aracın olması önemlidir. Biraz peşinat biriktiren kişiler bankalarına başvurarak araç kredi çekip araç alabilirken, düzenli bir taksite girebilecek maddi durumda ama peşinatı olmayan insanlar araba almak için peşinatsız araba almanın yollarını araştırıyorlar. Bu yazımızda sizlere Peşinatsız Araç Kredisi Nasıl Çekilir?  anlatmaya çalışacağız.

Peşinatsız Araç Kredisi Çekmek

Günümüzde araç almak isteyenlerin ilk tercihi peşinatsız araç alabilecekleri kredi türüdür. Resmi gazetede yayınlanan mevzuat gereğince, araç kredilerinde peşinat kurallarında oldukça sert olan kurallar belirtilmiştir. Bankalar bu nedenle peşinatsız araç kredisi hizmetleri bulunmamaktadır. Yine de peşinatsız araç sahibi olabilme kredi imkânları vardır. Günümüzde araç lüks değil, temel bir ihtiyaçtır ve bir miktar parası olanlar yatırım amaçlı da araç alabilmektedirler.  Peşinatsız Araba Kredisi Nasıl Alınır? Sorusuna gelirsek bunun 3 yolu vardır. Şimdi bunları size anlatacağız, sizlerde size uyan seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Peşinatsız Araba Kredisi Çekmenin Yolları

ayni gun icinde kredi veren bankalar

ayni gun icinde kredi veren bankalar

Araç alırken kredi kullanmak oldukça mantıklıdır. Peşinatsız bir şekilde araç kredisi almanın da üç yolu vardır. Devlet resmî gazetede yayınladığı araç kredi hakkında ki bildirisinde aynen şu hususlardan bahseder. “Eğer alacağınız arabanın fatura veya noter de gösterilen bedeli 50.000 liranın altında ise siz bu aracın fiyatının %70’inin altında kalan kısmın tamamını maksimum kredi tutarı kabul etmekle birlikte bu araca makul seviye kredi kullanabilirsiniz. Ancak alacağınız araba tam olarak 50.000 lira değerinde ise bu aracın fatura fiyatı üzerinden %70 oranında kredi kullanabilirsiniz. Eğer alacağınız araç 50.000 lira tutarının üzerinde ise bu durumda aracın fatura fiyatının sadece yarısı ederince kredi kullanabilirsiniz.” Kısacası devlet parası olan araba alsın diyor. Parası olana da oldukça büyük kredi imkânları tanımıyor. Gelin Peşinatsız Araba Kredisi Nasıl Alınır? Şimdi bu yöntemleri inceleyelim.

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız araç kredii verenler adında bir listeyi sözlere sunmak isterdik ancak gelin görün ki bu mümkün görünmüyor. Çünkü son yıllarda yapılan düzenlemeler ile bu duru ortadan kalktı. Bu nedenle size farklı üç kredi yöntemi önereceğiz. Yöntemde daha önce aldığınız aracın hala elinizde olması gerekiyor. 2. Yöntem de ise kredi notunuzun yüksek olması gerek. 3. Ve son yöntem ise yine aynı şekilde kredi notunuza bağlı.  Peşinatsız Araba Kredisi Nasıl Alınır? Hemen inceleyelim.

  1. Takas yöntemi ile peşinatsız araç kredi fırsatları, sıfır veya ikinci el araç satış hizmet veren kurumlardan herhangi birine gidildiğinde eğer elinizde bir aracınız var ise, bu aracın makul bedelini alıcı tarafından peşinat olarak gösterilip bankadan kredi çekilmesidir. Bu konuda birçok firma sizlere yardımcı olacaktır.
  2. Kurumsal kredi imkânları ile peşinatsız araç kredisi fırsatı. Araba sahibi olmak isteyen kişiye oldukça mantıklı ve diğerlerine göre oldukça çıkarlı bir yöntemdir. İkinci el ya da sıfır araç satan kurumlar ve sıfır arabada markalar müşterilerine bazı zaman %0 faiz oranlarına kadar indikleri araç kredileriyle araç sunuyorlar. Kredi notunuz oldukça yüksekse bu krediden çok rahat faydalanabilir ve araç sahibi olabilirsiniz.
  3. İhtiyaç Kredisi İle Peşinatsız Araç Kredisi Fırsatları Peşinatsız Araba Kredisi Nasıl Alınır? Yazımızdaki son öneri: Eğer kredi notunuz ihtiyaç kredilerine cevap verebilecek kadar yüksekse ve ödeme gücünüz de bu gibi hamleler için yeterliyse ihtiyaç kredisi çekerek bu parayı araç için kullanabilirsiniz. Kredi notunuz ve diğer maddi olanaklarınız bu gibi bir ekonomik harekete elverişli görünürse bu krediyi alacağınız arabanın üzerine ipotekli şekilde alarak gerekli masraf ve yaptırımlardan da kurtulabilirsiniz. Bu sayede kendinize ait bir peşinatsız araç kredisi fırsatı oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise sıfır veya ikinci el bir arabaya sahip olmanın tadını çıkarabilirsiniz.
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir