Parama En Yüksek Faiz Veren Banka

Param var diyorsunuz ve su soruyu soruyorsunuz. Parama en yüksek faiz veren banka hangisi? Elinde parası ya da dövizi olanlar genellikle bankada bu paralarını saklamayı tercih ederler. Bankalar da daha fazla nakit stoku tutabilmek için vadeli hesapları sunmaktadır. Yani hesaptaki para belli bir süre vadeye bağlanarak gelir elde edilebilir. Hem TL hem de döviz cinsinden vadeye bağlanan bu hesaplar üzerinden elde edilecek faiz geliri hesaptaki paranın tutarına bağlıdır. Zaten genellikle bankalar 2 bin TL ve üzerindeki tutarlar için faiz vermektedirler. Bazı bankalar tutarın vadeye bağlanmasına gerek kalmadan günlük olarak da faiz yansıtır. Örneğin TEB bankasının Cepteteb hesapları bu şekilde işlemektedir. Böylelikle müşteri hesabındaki parayı istediği zaman çekebilmektedir. İşe en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar ve faiz oranları.

Fibabanka Kiraz Hesap

Yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar listesinin ilk sırasında Fibabanka yer alıyor. Fibabanka kiraz hesap adı altında verdiği vadeli hesap faizleri bir hayli yüksek. 2018 yılında yasla kesintiler hariç yüzde 14.50 faiz oranı ile pek çok mevduat toplayan banka vade seçeneklerini de 32 günden başlatıyor. Bu bankanın döviz cinsi hesaplarına verdiği faiz oranı ise biraz düşük. Fibababka Euro hesapları için yüzde 1.50, USD hesapları için de yüzde 3,8 faiz oranını kullanıyor.

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Garanti Bankası Altın Hesabı Avantajları

Ziraat Bankası Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Alternatif Bank

Alternatif bank da büyümeye istekli ve fon arayışında olan diğer bir banka. Alternatif Bank’ın TL cinsi vadeli hesaplara verdiği faiz Fibababanka ile aynı. Ancak bu banka döviz cinsi hesaplara çok yüksek faiz vermesi ile biliniyor. Banka yasla kesintiler hariç Euro hesaplarına yüzde 4.25, USD hesaplarına ise yüzde 1.50 faiz veriyor.

Garanti Bankası

Yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar listesinde ilk sıralarda yer alan bir diğer banka da garanti bankası oldu. Garanti bankası da fon arayışını her alanda sürdüren ve çeşitli faiz imkanları ile yatırımcıları cezbeden bir banda. Bu bankanın TL hesaplarına verdiği faiz oranı yüzde 14.25. Euro hesapları ise aynı bankada yüzde 1.20 faiz oranından değerlendiriliyor. USD ise yüzde 2.60 faiz oranı üzerinden işlem görüyor.

Makalemizde Parama en yüksek faiz veren banka hangisi sorusuna yanıt bulduk. Aklınıza takılan soruları lütfen yorum kısmına iletiniz. En kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir