Öğrenciler için Kredi Kartı Önerileri 2018 GÜNCEL

Kredi Kartı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Öğrenciler için mükemmel bir kaynak hazırladık. Makalemizde öğrenci kredi kartı limiti, teb öğrenci kredi kartı, öğrenci kredi kartı iş bankası, öğrenci kredi kartı ziraat, akbank öğrenci kredi kartı, hsbc öğrenci kredi kartı, vakıfbank öğrenci kredi kartı, yapı kredi öğrenci kredi kartı önerileri yanı sıra, öğrenciler nasıl kredi kartı alır sorusuna yanıt arayacağız.

 

Konumuzda öğrenciler için kredi kartı önerileri olacak. Öğrencilerin eğitim boyunca ne gibi zorluklar yaşadıkları herkesler tarafından bilinen bir gerçek olmakla birlikte zorlukları da görebilir bir durumdadır. Buna yönelik özellikle de maddi yönden etkilenen öğrenciler, ailelerinden nakit para ihtiyaçlarını istemekten çekindikleri için kimi zaman part time çalışarak ihtiyaçlarını gidermenin yollarını aramaktadırlar. Fakat adı üstünde dedik ya öğrenci bunlar, elbette ki bazen ceplerinde nakit para bulunmadığından ihtiyaçlarını da giderememektedirler. Buna yönelik bankalar tarafından göz önünde bulundurulan bu aksamlar, öğrencilere yönelik kredili ürünlerin oluşmasını sağlamıştır. Bizlerde bu bankaların sunduğu kredili ürünler üzerine öğrenciler için kredi kartı önerileri ile ilgili en güncel bilgileri araştırıp derledikten sonra bu konu kapsamında sizlere sunduk.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Web sitemiz üzerinden sürekli olarak bankaların sunduğu kredi kartı ürünlerine dair bilgiler sunuyoruz. Belirtilen kredi kartları meslek gruplarına, ev hanımlarına ve hatta öğrenciler için kredi kartı başvurusu olanaklarına kadar bulunmaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2018 yılında da aktif olarak bu işleyişlerini devam ettirmektedirler. Bizlerde bankaların sunduğu öğrencilere yönelik kredi kartı olanaklarını inceleyerek en anlaşılır haliyle sizlere aktaracağız.

Genç Kart – T.C. Ziraat Bankası

Gençlere yönelik hazırlanan Maximum Card özellikli kredi kartı, Ziraat Bankası tarafından günümüz üniversite öğrencilerine yönelik birçok avantajın yer aldığı özellikleri sunuyor. Doktora yapanlar için 950, yüksek lisans yapanlara 800, lisans öğrencileri için ise 500 TL limiti bulunan kredi kartı sunmaktadır. Maximum Card anlaşmalı üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde tıpkı diğer gruplara yönelik bulunan kredi kartları gibi özellikler sunuluyor. Bu özelliklerden en bilineni ise harcama yaptıkça MaxiPuan kazanımları olmaktadır. Karttan 5 yıl süre boyunca herhangi bir yıllık kart ücreti veya benzeri komisyon ise öğrencilerden talep edilmemektedir. Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı yıllık ücreti 5 yıl itibari ile günümüz değerlerinde 15 TL olarak alınmaktadır.

ÜniversiteTEB – Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Öğrencilerin eğitimlerinde daha rahat bir süreç yaşayabilmelerinde yardımcı olan TEB, bu kapsamda ÜniversiteTEB adında oluşturduğu kredi kartı ürünü ile üniversitelilere kolaylıklar sağlıyor. Öğrencilerin Ziraat Bankası – Genç Kart ürününden sonra en çok rağbet gösterdiği kredi kartlarından birisi de bu olmaktadır. Gecikme faizinin %2,60 seviyelerinde olduğu kredi kartının limiti ise 300 ila 400 TL’lik bir aralıkta olmaktadır. Fakat düzenli ödeme ve kredi notunuzun yüksek olmasıyla birlikte kredi kartı limitinizin artışı da söz konusu olabilmektedir. Bonus Card özelliklerinin tamamına sahip TEB öğrenci kredi kartı başvurusu yaparak birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Kredi kartının yıllık ücreti ise 6,9 TL olmaktadır.

İş’te Üniversiteli – Türkiye İş Bankası

400 TL limit tutarına sahip olan ve öğrencilerin en çok talep ettiği kredi kartının bağlı olduğu İş Bankası, “İş’te Üniversiteli” adına sahip kredi kartı ürünü ile kolaylıklar sağlıyor. İlk sene ücretsiz olan kredi kartı diğer yıllara yönelik güncel yıllık kart ücreti olarak 20 TL talep etmektedir. Ek olarak gecikme faizi oranları %2,62 dolaylarında olan İş Bankası öğrenci kredi kartı üzerine bir talepte bulunarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 400 TL tutarında olan kart limitini düzenli ödeme ve diğer işlemlere tabii olarak kredi notunuzu yükseltirken, limitinizi de yükseltebilmektesiniz.

Axess Exi26 – Akbank

Öğrenciler için kredi kartı fırsatını sunan bir diğer bankada Akbank’tır. Katı kuralları ile bilinen Akbank öğrenci kredi kartı başvurusu üzerine oldukça esnek bir inceleme de bulunuyor. Kredi kartından faydalanmak isteyen öğrencilerin birtakım şartları yerine getirmesiyle ilgili banka Axess özellikli kredi kartından faydalanmak mümkün olmaktadır. Axess anlaşmalı üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde bol taksit imkanlarının yanı sıra çeşitli kampanyalar ve ek indirimlerden de faydalanabilmektesiniz. Ek olarak Chip Para özelliğini taşıyan kredi kartından yapacağınız her alışveriş harcamalarında bedava alışveriş yapabileceğiniz bonuslara sahip olabilmektesiniz. Kredi kartının ilk yılı ücretsiz olup, diğer yıllara yönelik güncel yıllık kart ücreti ise 20 TL olmaktadır. Kartın borç gecikme faizi %2,80 dolaylarında olmaktadır.

Advantage Campus – HSBC

Advantage Campus adını taşıyan kredi kartı ürünü HSBC tarafından öğrenciler için özel oluşturulmuş bir kredi kartı ürünüdür. İsminden de anlaşılacağı üzere öğrencilere yönelik birçok fırsat ve avantajın yer aldığı bu kredi kartı Advantage anlaşmalı üye işyerlerinde kullanabilir en özellikli kart sıfatını taşıyor. Birçok anlaşmalı üye işyerinden yapacağınız alışverişlerde NakitPuan kazanarak alışverişlerinizin bir kısmını bedavaya getirebilirsiniz. Öğrenciler için ek fırsatlarında yer aldığı kredi kartının yıllık ücreti ise 38 TL olmakla birlikte, borç gecikme faizi ise %2,68 dolaylarındadır. Kredi kartının limitleri ise 500 ila 750 TL arasında değişiyor, buna yönelik kredi notunuzun iyi bir seviyede olması ve aynı zamanda düzenli ödemeler yapmanız halinde kredi kartınızın limitini rahatlıkla yükseltebilirsiniz.

Like Card – Vakıfbank

Like Card bol avantajlı ve fırsatlara sahip üniversiteliler için Vakıfbank tarafından çıkarılan bir kredi kartı ürünü olmaktadır. Diğer öğrenci kredi kartlarından farklı bir işleyişe sahip olan Like Card ile birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Özelliklede okuduğunuz bölüm ile ilgili not ortalamanıza yönelik puanlar kazanmanıza olanak tanıyor. Her dönem yükseltilen ortalamalarınıza yönelik olarak 10.000’e yakın Like Puan’lar kazanabilmektesiniz. Öte yandan World Card özelliklerinin tamamına kart bünyesinde barındıran Vakıfbank öğrenci kredi kartı ile birçok World anlaşmalı üye işyerinden yapacağınız alışverişlerde WorldPuan’lar kazanarak alışverişlerinizin bir kısmını bedavaya getirebilirsiniz. Vakıfbank öğrenci kredi kartı başvurusu yaparken ekstrenizin e-posta yoluyla size ulaşmasını talep ederek yıllık kart ücretinden kurtulabilirsiniz.

Kredi Play – Yap ve Kredi Bankası

Yapı ve Kredi Bankası öğrenci kredi kartı başvurusu kapsamında yapacağınız işlemlerde World Card özelliklerinin tamamına sahip bir hizmetten faydalanabilirsiniz. İlgili kredi kartının sadece üniversite öğrencilerine yönelik olduğunun da altını çizmekte fayda var. Ek olarak bu kredi kartının en büyük avantajı ise World Card kapsamında yer alan puan ve diğer özelliklerin olduğunu tekrar hatırlatalım. Anlaşmalı üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde kazanacağınız World Puanlarlar alışverişlerinizin bir kısmını bedavaya getirebilirsiniz. Kredi kartının yıllık ücreti 38 TL olmakla birlikte, borç gecikme faizi ise %2,52 oranlarında olmaktadır.

CardFinans GO – QNB Finansbank

QNB ailesine katılım gösterdikten sonra birçok ek avantaj ve kampanya düzenekleri ortaya çıkaran QNB Finansbank, birçok meslek grubuna yönelik kredi kartlarına ek olarak öğrenciler içinde avantajlı hizmetler sunuyor. Bu kapsamda QNB Finansbank öğrenci kredi kartı başvurusu yaparak sizlerde birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. CardFinans özellikleri arasında en çok sevilen Para Puan’lar ile birlikte birçok ek özellikli olan bu kredi kartının avantajlarından yararlanmak mümkündür. Kredi kartının yıllık ücret maliyeti ise 25 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank Ekstra/D Şarj

Yurt dışı sermayeli dev bir bankaya devredilen Denizbank, özellikle de kobilere yönelik kampanyalar düzenleyen bir banka sıfatında olmaktadır. Ek olarak avukat, doktor, gemi kaptanı ve daha birçok meslek grubuna yönelik birbirinden farklı kredi kartı ürünleri sağlayan Denizbank öğrenciler için kredi kartı başvurusu olanaklarını da sunuyor. Bonus Card özelliklerini taşıyan kredi kartının en sevilen yanı ise harcadıkça kazandıran bonuslar olmaktadır. Kredi kartının yıllık kart ücreti ise 33 TL olarak belirlenmiştir.

Sizler içi hazırladığımız makalede öğrenci kredi kartı limiti, teb öğrenci kredi kartı, öğrenci kredi kartı iş bankası, öğrenci kredi kartı ziraat, akbank öğrenci kredi kartı, hsbc öğrenci kredi kartı, vakıfbank öğrenci kredi kartı, yapı kredi öğrenci kredi kartı önerileri sunduk. Aklınızda soru işareti yada sormak istediğiniz konular olursa, lütfen yorum kısmına yorumlarınızı bırakınız.

 

 

 

 

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir