Motosiklet Kredisi Veren Bankalar 2018

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar tüketicilerin birçok farklı isteğine göre kredili ürünler sunmaktadır. Türkiye’nin en seçkin ve en özel tekliflerini sunan finansal kuruluşlar, özellikle de ihtiyaç kredisi başta olmak üzere birçok farklı ihtiyaca yönelik kredili ürünlerde sunabilmektedir. Konut ve taşıt kredisi gibi önemli değerlere yönelik krediler de vermektedir. Gençler başta olmak üzere her yaştan kişinin tutkusu olan motosikletler, hayallere dayalı bir ürün olmaktadır. Birçok kişinin en az arabalar kadar hayallerinde yatan motosikletlerin fiyatları da bir hayli yüksek olabiliyor. Bu kapsamda yetersiz parası olan veya hiç olmayıp motosiklet sahibi olmak isteyenlere bankalar kredi verebiliyor. Özel ürün aksamında bankalar tarafından oluşturulan motosiklet kredisi başvurusu sayesinde hayallerinde ki bu araca sahip olunabiliyor.

Motosiklet Kredisi Nedir?

Bu özel kredi ürünü de tıpkı taşıt kredisi ürününe benzer özelliklere sahip olmaktadır. Belirlenen motosiklet fiyatına yönelik tıpkı araç kredisi gibi vadelere bölünen bu ürün ile kredilerinizi zamanında ödeyerek tamamen size ait olmasını sağlayabilirsiniz. Özel ihtiyaçlara giren ve kredi ürünü kapsamında sunulan banka ürünü, ticari gereksinimlere yönelik krediler kapsamında da verilmektedir. İnsanlar ev veya arabalara sahip olunabileceği gibi, motosiklet gibi özel durumlara da sahip olma isteğine bağlı olabilmektedirler. İşte bu kapsamda evlilik, tatil, seyahat, eğitim, sağlık gibi ihtiyaç kredileri kapsamında motosiklet kredisi de verilmektedir. Kişilerin ihtiyaç duyduğu duruma yönelik kendilerine en iyi vade, faiz ve ödeme koşullarını sunan bankalar, aynı hassasiyeti bu üründe de göstermektedir.

Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredileri gibi motosiklet kredileri kapsamında da iki farklı kredili ürün seçeneği bulunuyor. Bunlardan ilki 0 KM, bir diğer ise ikinci el motosiklet kredisi olmaktadır. Fakat bu her iki yöntem birbirinden farklı koşullar kapsamında bankalar tarafından veriliyor. Her bankada farklı bir işleyişte olan motosiklet kredisi, bazı bankalarda 36 iken, bazılarında ise 48 aya kadar vadeli verilebiliyor. Bunun yanı sıra bankaların büyük bir çoğunluğu motosikletin tamamına kredi vermemektedir. Fakat birkaç banka tamamına kredi verebiliyor diyebiliriz. Kredi başvurusunun olumlu geçebilmesi adına banka tarafından motosiklet kredisine yönelik gerekli evrakların tamamlanması şart olmaktadır. Ek olarak bu kredi başvurusunu sadece banka şubelerinden yapabileceğinizi de söylemekte fayda var. Her ne kadar bir dezavantaj olarak görülse de aslında şubelerden daha kapsamlı bir kredi başvurusu yapabileceğinizi söylemekte fayda var.

Motosiklet Kredisi için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Öncelikli olarak her kredili üründe olduğu gibi motosiklet kredisinde de kredi notu önemli bir kilit odak olmaktadır. Kredi notu değerlerinizin yüksek olması diğer kredili ürünlerde de olabileceği üzere motosiklet kredisinde de etki gösterecektir. Olumsuz, yani kötü bir kredi notuna sahip olmanız maalesef motosiklet kredisi almanızı zorlayabiliyor. Buna yönelik iyi bir kredi notu ile bankalardan hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi notu skorunun yanı sıra yaş kriteri de bu kredi kapsamında bulunmaktadır. Krediyi kullanacak olan kişinin mutlak suretle 18 yaşını doldurmuş olması tüm bankaların ortak şartı olarak bulunuyor. 0 KM motosiklet kredilerinde ÖTV ve KDV dahil fiyatına denk %50’sine kadar, ikinci el motosiklet kredisinde ise en fazla 1 yaşına kadar olması şartı ile kredi sağlanmaktadır. Motosiklet kredisi için gerekli evrak ve şartlara ise aşağıda yer alan maddeler halindeki bilgilerden detaylara ulaşabilirsiniz.

  • Başvuruda bulunacak olan kişi ve kefile ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Başvuruda bulunacak olan kişi ve kefile ait gelir belgesi,
  • Kişi ücretli bir çalışan ise son maaşını beyan edebileceği bir belge,
  • Serbest meslek erbapları için son vergi levhası fotokopisi,
  • 0 KM motosiklet kredisi için, ilgili satış yapan şirketin verdiği fiyat teklifi (proforma faturası) veya aslı,
  • İkinci el motosiklet kredisi için, motosiklet sahibine ait en fazla 15 günün altında olmayan ve alınmışlığını temsil eden noter satım sözleşmesi,
  • Doğalgaz, su, elektrik, telefon ve benzeri abone faturasına ilişkin son 3 aya ait müşteri adına kesilmiş fatura örnekleri krediyi kullanabilmeniz için gerekli olan etki alanlarını oluşturmaktadır.

 Motosiklet Kredisi Veren Bankaların Listesi

Konumuzun son bölümlerine yaklaşırken artık bu kredinin hangi bankalar tarafından verildiğini sizlere aktaracağız. Motosiklet kredisi veren bankalar arasında en çok talep gören 2 farklı özel banka kuruluşu üzerine bilgiler vermeye devam edeceğiz. Elbette ki farklı bankalar da bulunuyor. Fakat hemen altta sizlere sunacağımız bankalar en cazip teklifleri sunuyor. Bu her iki banka diğer bankalara göre faiz, ödeme kolaylığı ve vade aralıklarına yönelik en etkin ve kolay yolları tüketicilere sunuyor. Bu bankalar dahilinde hayalinizde yatan motosiklete kavuşmak oldukça kolay olmaktadır.

QNB Finansbank Motosiklet Kredi Başvurusu

Türkiye’nin özel sermayeli banka kuruluşu QNB ailesine geçtikten sonra tüketicilere daha fazla olanak tanıyor. Buna yönelik araç kredisinde ki birçok farklı cazip teklif gibi, motosiklet kredisinde de sağlanıyor. Harley Davidson, Honda, BMW, Yamaha, Suzuki, Ducati, Kawasaki, Bombardier, Polaris, KTM ve Vespa markalarına sahip modeller üzerine QNB Finansbank cazip krediler sunuyor. Tüm bu motosiklet markaları ve ürünlerine yönelik en uygun krediyi alabilmek mümkün olmaktadır. En fazla 48 ay vade aralığı sunabilen ilgili banka geri ödeme planlarına yönelik geliriniz ile ilgili hesaplamalar doğrultusunda plan hazırlamaktadır.

0 KM motosikletler için ilgili banka nihai fatura 50 bin TL’ye kadar ise %70’ine kadar, eğer 50 bin TL üzeri bir motosiklet ise bunun %50’sine kadar kredi vermektedir. İkinci el motosiklet kredisi kullanmak isteyenler için ise banka fatura tutarı yerine kasko değerini göz önünde bulundurarak tıpkı 0 KM gibi kredilendirme oranlarını sunmaktadır. Bunlara ek olarak Ferco, Honda ve Yamaha markalarına sahip motosiklet ürünleri bu bayilerden de kredi başvurularına açık olmaktadır. Koç Finans müşterilerine en uygun faizlerle 36 aya kadar bayiler tarafından kredi sağlanabiliyor. Şubelerden motosiklet kredisi başvurusu yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden de bu işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası Motosiklet Kredi Başvurusu

Bir diğer motosiklet kredisi sunan ikinci banka kuruluşu Yapı Kredi Bankası olmaktadır. İlgili banka tıpkı QNB Finansbank gibi hem 0 KM, hem de ikinci ele yönelik en uygun kredileri vermektedir. Yapı Kredi Bankası motosiklet kredisi üzerine sunduğu cazip tekliflerle kredi kullanmak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda 1000 TL ve üzeri kredi başvurusu imkanlarında bulunmaktadır. 0 KM ve ikinci el motosikletler için en fazla 36 ay vade uygulaması yapılmaktadır. Buna yönelik banka gelir durumunuza göre ödemeleri ayarlamaktadır. Böylelikle bütçenizi zorlamadan her ay düzenli olarak kredi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası motosiklet kredisi kapsamında 0 KM olan motosikletler için KDV ve ÖTV fiyatlarına baz alarak tutarın %50’sine kadar, ikinci el motosiklet kredisi başvurusu üzerine olan talepler için ise 1 yaşına kadar kredi kullanımına izin vermektedir. İlgili bankanın şubelerinden başvuru yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden de taleplerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir