İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Youtube Uygulamasındaki Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

youtube videoları izlerken çıkan reklamları engelleme ve kapatma yöntemleri
Youtube uygulamasından uzun uzun videolar izliyor musunuz? Yada benim gibi 2-3 saatlik videoyu açıp gece bir yandan dinleyip bir yandan uyumaya çalışıyor musunuz? Eğer öyleyse kanal sahiplerinin çok sık reklam eklemelerinden şikayetçisinizdir. Bu yazıda sizlerin reklam sorununu çözebilecek birkaç yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntemler sayesinde android platformundaki youtube uygulamasında video izlerken karşınıza çıkan reklamlarını tamamen kaldırabileceksiniz…

Youtube Videolarındaki Reklamları Engelleyebilir ya da Kapatabilirsiniz. Rahatsız edilmeden video izlemenin keyfine varabilirsiniz!

Videolardan ara kazanma işi başladığından beri kanal sahipleri videolarına umarsızca reklam eklemeye başladılar. Ortalama 10 dakikalık bir videoya 4-5 reklam ekleyen içerik üreticilerle karşılaşıyoruz. Hala birkaç saatlik tv programları yada dizi filmler izliyorsanız yandınız, 30-40 adet reklam izlemek zorunda kalırsınız. Karşınıza çıkan uygunsuz reklamlar da cabası!

Masaüstünde bu sorunu Adguard gibi etkili reklam engelleyici eklentilerle çözüyorduk. Fakat mobil platformlarda yani iOS ve Android’de youtube videoları izlerken reklamları kaldırmanın bir yolu yoktu; en azından şimdiye kadar! Ancak gelişen teknolojiyle birlikte beklentilerimiz karşılandı ve android telefonlarda videolardaki reklamları kaldırmanın yöntemleri geliştirildi! Bu yazıda sizlerle bunları paylaşacağım. Kendi kullandığım ve kesin sonuç aldığım iki farklı reklam engelleme yöntemiyle siz de reklamsız youtube deneyimi yaşayacaksınız!

Mobil Youtube Uygulamasındaki Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

1) Opera Tarayıcı Dahili Reklam Engelleyicisi

Direk uygulama üzerindeki reklamları kaldırmak da mümkün ancak öncesinde size daha pratik gelebilecek bir yöntemden bahsedeceğim. Masaüstü ve mobil cihazlar için geliştirilmiş olan Opera tarayıcıda dahili reklam engelleyici mevcut. Bu şu demek; dilediğiniz siteye girin ve reklamsız gezinin! Herhangi bir ek yazılıma yada ayara ihtiyacınız yok! En az Google Chrome kadar hızlı bir tarayıcı olan Opera Browser ile Android ve iOS platformlarında youtube videolarını reklamsız görüntüleyebilirsiniz.

2) Adaway Reklam Engelleyici İle Youtube’da Reklama Son (Root Gerektirir)

Birçok kişinin adını daha önce duymadığı muhtemeşem bir uygulama. Android telefonlara yüklenebilen ve mevcut youtube uygulamasındaki tüm resim ve video reklamları ortadan kaldıran etkili bir engelleyici. Eğer telefonunuzda root yetkiniz varsa kullanmanızı şiddetle öneririm! Uygulamanın nasıl kullanılacağını öğrenmek için okumaya devam edin…

İlk olarak Fdroid uygulamasını indirin.
Uygulamayı açtıktan sonra arama kısmına “Adaway” yazın ve tıpkı play store kurulumu yapar gibi uygulamayı indirip kurun.
Uygulamayı açıp “Download files and apply adblocking” butonuna dokunun.
Güncelleme yaptıktan sonra işlem tamamlanmıştır, artık reklamsız youtube videoları izlemeye başlayabilirsiniz!
Adaway uygulamasının çalışması için telefonunuzun rootlu olması gerekir. Root nasıl atılır bilmiyorsanız araştırma yaparak öğrenebilirsiniz!

3) Resmi Olarak Reklamsız Youtube Videoları: Red!

Youtube Red nedir biliyor musunuz? Yakın gelecekte youtube’nin paralı olacağı anlamına gelen Red ile birlikte reklamsız youtube videoları izlemek istiyorsanız aylık belirli miktarda para ödemek durumunda kalacaksınız. Youtube sizler için bünyesindeki bütün reklamları kaldırarak daha hızlı ve sadece bir izleme deneyimi yaşamanızı sağlayacak. Günümüzde içerik üreticilerinin ve şirketlerin yaşadıkları mali problemleri çözmek adına geliştirdikleri bu uygulamalar Premium ve Plus gibi isimlerle hayatımıza dahil oldu. Artık birçok film ve dizi paralı hale geldi ve Youtube da bundan nasibini aldı. Yukarıdaki gibi türlü reklam kaldırma yöntemlerini denemek istemiyorsanız ABD lokasyonlu bir VPN ile Youtube Red paketi satın alarak videolarda reklamları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Youtube Red’in ülkemizde tam olarak ne zaman aktif olacağıysa belli değil.

Sizlerle birlikte mobilde yani android ve ios cihazlarda youtube uygulamasındaki reklamlar nasıl kaldırılır öğrenmiş olduk. Sizlerin de bu konuda önerdiği yöntemler varsa yorum yaparak iletebilirsiniz. Bu sayede çok daha fazla kişi bu uygulamalardan faydalanmış ve rahat bir gezinti imkanı bulmuş olur!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir