Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar

memura faizsiz kredi

Türkiye de hemen hemen her zaman uygun koşullarda memurlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu kredilere Kamu Personeli Kredileri de denilmektedir. Fakat memurları ilgilendiren en önemli kısım ise tam olarak memurlara faizsiz kredi veren bankalardır. Bu faizsiz krediler maalesef her zaman verilmemektedir. Durum böyle olunca bu zamanlar da iple çekilerek beklenmektedir. Bununla birlikte memurlara verilen faizsiz krediler, miktar olarak da çok düşük miktarlarda olmaktadır.

Faizsiz Kredi Nedir?

Memurlar, esnaflar gibi birçok çalışanın devletten veya bankalardan aldığı miktarı değişmeyecek şekilde geri ödeyebileceği teşvik parasıdır. 0 Faizli kredi olarak da bilinen faizsiz krediler her banka için farklı koşullara bağlı olarak verilmektedir, diyebilirim. Çünkü bu kredilerden devlet desteği alınmakta ve devlette bunlar için belli şartlar belirlemektedir. Devlet memuru, esnaf olan her birey veya diğer çalışanlar için faizsiz kredi verilebilmektedir. Makalemde sizlere bunlardan özetle bahsedeceğim.

Memurlara faizsiz kredi veren bankalar nelerdir?

Memurlara Faizsiz Kredi Veren Kurumları Listeleyecek Olursak;

  • Deniz Bank
  • Halk Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Vakıf Bank
  • Odea Bank
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • HSBC
  • ING Bank
  • Yapı Kredi Bankası vb. bankalardan faizsiz veya düşük faizli kredi alınabilmektedir.

Diğer Kurumlar:

PTT

KOSGEB gibi kurumlardan da koşullar sağlandığı takdirde kredi alınabilir.

faizsiz kredi veren bankalar

faizsiz kredi veren bankalar

Denizbank Faizsiz Kredi

Memurlara faizsiz kredi veren bankalara ayrıcalıklı bir banka ekleyecek olursak bu banka hiç şüphesiz Denizbank olacaktır. Verdiği imkânlar olsun, süre olsun her açıdan daha avantajlı bir bankadır. Çok önemli bir adım olan memurlara anında kredi imkânını Denizbank sağlamaktadır. Ayrıca eğer ki memurlar ihtiyaçlarını 15 bin liralık miktar ve altında karşılayacak konumda ise internet üzerinden faizsiz, evraksız başvuru yapabilirler. 15 binin üstünde ise şayet bankalara giderek başvurularını yaptırırlar. Daha sonra koşullar uygunsa kredi verilir. Yani, her halükarda diğer bankalardan daha avantajlı olan Denizbank bu konuda tektir.

Halkbank Vakıfbank Faizsiz Kredi

Avantajlı faiz oranları ile Halkbank da memurumuz yanında yer almaktadır. Halk Bankası çalışanlarına 50.000TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Fakat Türkiye de bulunan kanunlar göz önünde bulundurulduğunda bir memur devletten destek parası adı altında kredi alamaz. Bunu yapmak isterse şayet, eşlerini veya güvendikleri yakınlarını bu konu için yardımcı olarak değerlendirebilirler. Eşin çalışan olması sadece memurun haklarından yararlanmasını engellemektedir harici bir durum söz konusu değildir.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Mesleği çiftçi olan vatandaşlarımız ve Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi ile birlikte başvuran vatandaşlarımız da bu krediden faydalanabilmektedirler. Krediden faydalanırken en minimum miktarlarda faiz oranı ile parayı değerlendirebilirler. Fakat durum, yine bir memurun kredi almasıyla alakalı ise bunun için tekrardan sadece, yakın bir dost veya eş aracılığı ile bu işi yapabilir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir