Bankalar

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk altın hesabı nasıl açılır? Kuveyt Türk 2021 altın hesabı açmanın şartları ve avatanjları nelerdir?

Altın hesabı açma, birikimlerinizi altın olarak değerlendirme ve altın alım satım işlemlerini gerçekleştirme imkanları sunan Kuveyt Türk Altın Hesap yatırımlarınızı en doğru şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlar. Nakit ihtiyacınız olduğunda altınınızı nakde kısa sürede çevirebilirsiniz. Aynı zamanda altınlarınızın güvenliğini sağlayan bu hesap sayesinde birikimlerinizin çalınma ya da kaybolma riskine karşı korumuş olursunuz. En düşük tasarruflarınızı en iyi şekilde değerlendirebilmenizi sağlar. İşlem limitleri düşük olduğu için kolayca birikim yapabilirsiniz. Altın alım satım işlemi yaparken öncelikle gram limitiniz hesaplanır. İster TL ister USD karşılığında altınınızı nakit paraya dönüştürebilirsiniz.

Oldukça avantajlı ve kullanışlı bir hesaptır. Normal şartlarda yaptığınız altın alım satım işlemlerinde düşük ayar ve işçilik maliyeti gibi sorunlarla karşılanır. Taşıma riskinin bulunmadığı KuveyTürk Altın Hesap sayesinde bu ve benzeri sorunlar yaşamazsınız. Vadesiz mevduat hesabıdır ve kazanç elde etmenize yardımcı olur.

Döviz alım satımı yapar gibi altını gram bazında satabilirsiniz. 3 ay, 6 ay ve 1 yıl vadeyle açılan altın hesap en az 10 miligram ile açılabilmektedir. Altına faiz eklemeden getiri sağlayan bu hesap vade tarihi dolduğunda elde edilen kar belirli oranlarda hesap sahibi ve kurum arasında paylaştırılmaktadır. En başta belirlediğiniz vade süre bozulmaz. Ancak istenildiğinde minimum 10 gram altın satışı yapabilirsiniz. Bu durumda kalan bakiye üzerinden alınacak kar hesaplanır.

Avantajları Nelerdir?

Banka şubesi, internet şubesi veya telefon bankacılık ile açtırabileceğiniz bu hesap sayesinde 10 gram altınla bile kazanç sağlayabilirsiniz. Alım satım arasında fark,komisyon ya da kesinti ücreti almayan KuveytTürk taşıma ve saklama sıkıntısı yaşamadan kolayca ve güvenli bir şekilde altın alım satımı yapabilmeniz çin imkan sunar. Bu hesap ile külçelerce altın biriktirmenize gerek kalmaz.  Biriktirdiğiniz altın üzerinde yatırım yapma ve kar elde etmeyi amaçlayan altın hesabınızı internet şubesinden istediğiniz zaman alım- satım fiyatlarını öğrenebilir, işlem yapabilir ya da kar payınızı öğrenebilirisniz.

Alım satım işlemi yaparken işçilik maliyeti sorun olmaz ve kesinti olmadan kazancınızı arttırabilirsiniz. Altın üzerinden faiz alabileceğiniz KuveytTürk Altın Hesap işlemlerini iş günleri içerisinde banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazı dışında Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır içeriği de ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu